Aktuality

01
. ČERVENEC

2024

O prázdninách ožívá na Znojemsku VOJENSKÁ HISTORIE

Milovníci vojenské historie napříč staletími se mohou na nadcházející prázdninové dny opravdu těšit – tedy pokud zavítají do turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Červenec a srpen (ale i září) tu letos přinesou nebývale bohatý program plný turnajů, soubojů a bojových střetů.

Římany bojující proti Germánům, rytíře na koních, mušketýry v šermířských duelech, napoleonské armády na pochodu či v bitvě, ale také vojáky strážící československé hranice za první republiky – ty všechny můžete během prázdninových dnů potkat na Znojemsku.

Připravili jsme pro Vás ucelený přehled, kdo, kdy a kde bude letos k vidění...

O prázdninách ožívá na Znojemsku VOJENSKÁ HISTORIE
10
. ČERVEN

2024

Cyklobusem na Znojemsko a do Podyjí

Poznávat krásy turistické oblasti Znojemsko a Podyjí na kole může být někdy náročnější, a proto cyklisté jistě ocení speciální cyklobusy IDS JMK, které každoročně křižují jihozápadní část Znojemska. Cyklotras a cyklostezek nabízí Znojemsko nespočet: ty nenáročné mezi poli a vinohrady spíše na jihovýchodě, ty náročnější zejména v lesnatých partiích na západě okresu. K nejoblíbenějším patří ty, které vedou na Vranovsko a Národním parkem Podyjí. Zdejší značené trasy sice prověří fyzičku, ale odmění řadou parádních turistických cílů a famózních vyhlídek v nádherné a čisté přírodě. A aby vám na nich nedošly síly, stojí za to se do této oblasti nechat i s kolem přivézt, anebo naopak po náročném výletě odvézt.

Přinášíme Vám aktuální přehled všech cyklobusů směřujících na Znojemsko, a to i s jízdním řádem na sezónu 2024.

Cyklobusem na Znojemsko a do Podyjí
20
. KVĚTEN

2024

Vycházejí Turistické noviny Znojemska a Podyjí 2024

Čtvrté vydání letních Turistických novin Znojemska a Podyjí se zaměřilo zejména na významná jubilea a výročí, která přinesl rok 2024. Destinační společnost ZnojmoRegion, která noviny každoročně vydává, v nich opět shrnuje vždy to nejzajímavější a nejnovější z celé turistické oblasti.

Letošní ročník se věnuje zejména tématu 90 let Vranovské přehrady, která patří k nejvýznamnějším rekreačním oblastem jihozápadní Moravy. Také upozorňuje na 150 let hraničního mostu v Hardeggu, který spojuje nejen dva národy, ale i dvě mimořádně cenná a chráněná území: český Národní park Podyjí a rakouský Nationalpark Thayatal. Na stránkách Turistických novin se dočtete i o 40. ročníku Znojemského historického vinobraní – největší a nejstarší akci svého druhu v ČR, ale také o výročí 20 let mezinárodního Hudebního festivalu Znojmo, který každoročně v červenci přiváží do Znojma a jeho okolí světové špičky klasické hudby.

A kromě nich noviny nabízejí i zajímavé a aktuální informace o vinařské pohotovosti fungující ve sklepních uličkách věhlasných vinařských obcí, o významných gastrofestivalech roku anebo o turistických novinkách určených tentokrát hlavně rodinám s dětmi. Tradičně nechybí informace o cyklobusech IDS JMK, a to včetně aktuálního jízdního řádu. Dočtete se také o nové virtuální turistické kartě nazvané pěkně po moravsku "Moja karta". Ani letos nechybí rozsáhlý kalendář akcí, který je mimořádně rozšířen na období od 20. 5. do 31. 10. 2024. 

Vycházejí Turistické noviny Znojemska a Podyjí 2024
29
. DUBEN

2024

Májové dny otevřou další památky a turistické cíle Znojemska

Ne všechny atraktivity Znojemska odstartovaly svou sezónu 2024 už na Velikonoce. Řada z nich s otevřením a přivítáním prvních návštěvníků počkala až do prvních květnových dnů a využila tak navíc dvou státních svátků. 

Z historických památek se můžete těšit na zahájení sezóny v novém na státním zámku Uherčice, zřícenině hradu Cornštejn či v Doškové chalupě v Petrovicích a nahlédnout v květnu můžete i do barokní kaple sv. Floriána nad Moravským Krumlovem anebo do vojenských bunkrů bývalého čs. pohraničního opevnění ve Vratěníně nebo Chvalovicích.

Aktivní zážitky Vám od května dopřejí ve znojemském Vodáckém centru "Stará vodárna" s půjčovnou lodí pod hrází Znojemské přehrady a už od půlky dubna v Hevlíně na šlapacích drezínách jedoucích po staré železniční trati směrem na Hrušovany nad Jevišovkou. Spojit osobní aktivitu s poznáním můžete od května i v Ruční papírně „Stará škola“ v Želeticích nedaleko Znojma... 

Květen také tradičně otevírá některé turistické cíle spojené s vínem, např. degustační stánek v Rajské vinici pod kostelem sv. Mikuláše ve Znojmě. Speciální Den otevřených dveří připravili na 1. května ve Vinařství THAYA v Havraníkách. Startuje také oblíbená „vinařská pohotovost“ ve věhlasných vinařských obcích Znojemska:

Více se dozvíte v naší čerstvé tiskové zprávě: https://znojmoregion.cz/cs/tiskove-zpravy 

Májové dny otevřou další památky a turistické cíle Znojemska
20
. DUBEN

2024

Vranovská přehrada letos oslaví 90 let

V roce 2024 uplyne 90 let od dostavby a napuštění Vodní nádrže Vranov, která se od té doby stala jednou z nejoblíbenějších rekreačních oblastí Znojemska a jižní Moravy. Letní dovolená u vody sem po desetiletí láká domácí i zahraniční návštěvníky, kteří dali Vranovské přehradě výstižnou přezdívku „Moravský Jadran“

Vranovská přehrada vybudovaná na řece Dyji je dnes desátou největší přehradou České republiky. Patří k našim nejteplejším a nejčistším vodním nádržím a krajina okolo ní přitahuje svou malebností, čistotou přírody i turistickými možnostmi. A právě zdejší turistická nabídka se v roce 2024 rozroste o řadu akcí k 90. výročí Vranovské přehrady.

Destinační společnost ZnojmoRegion, která zastřešuje cestovní ruch turistické oblasti Znojemsko a Podyjí, se rozhodla uspořádat oslavy tohoto významného výročí a upozornit tak na pestrou nabídku Vranovska. Zahajovací víkend proběhne 25.–26. 5. 2024, ale program je připraven na celou sezónu, od května až do října.

Do projektu se aktivně zapojila i řada významných partnerů – státních institucí (Povodí Moravy, Národní památkový ústav s Vranovským zámkem a hradem Bítov, Správa národního parku Podyjí), obcí (Vranov nad Dyjí, Štítary), neziskových společností (Jihomoravské muzeum ve Znojmě se zříceninou hradu Cornštejn, Hudební festival Znojmo), ale i soukromých podnikatelských subjektů (E.ON, Vodárenská AS, Lodní doprava Vranov, Vranovská pláž – Holiday Park, Hudební bar na vodě Pařník, Restaurace U Karličky, Penzion a restaurace Benátky 214, Restaurace U Vodnáře, Penzion Relax, rodinný areál V´RUN OFF´ Park, Hasičský pivovar Bítov, Restaurace a penzion U Tesařů). Společně připravili velmi zajímavý a různorodý mix akcí a aktivit, které letos nabídnou návštěvníkům Vranovska společně pod jednotnou hlavičkou projektu "VRANOVSKÁ PŘEHRADA 90".

Více informací naleznete na novém webu, který je postupně doplňován o aktuální informace: www.vranovskaprehrada90.cz.

Vranovská přehrada letos oslaví 90 let
15
. DUBEN

2024

ZnojmoRegion opět oceněn!

Jásejte a slavte! ZnojmoRegion získal opět významná ocenění na soutěži TURISTPROPAG!
9. ročník soutěže turistických propagačních materiálů, který se koná každoročně na jaře, vyhlásil 11. dubna 2024 výsledky jednotlivých kategorií na slavnostním galavečeru v Lysé nad Labem. Ten se zde koná jako tradiční bod doprovodného programu veletrhu cestovního ruchu REGIONY ČR.

Destinační společnost ZnojmoRegion, zastřešující celou turistickou oblast Znojemsko a Podyjí, letos přihlásila 2 své stěžejní projekty. A oba se umístily na těch nejlepších příčkách:

 • Turistická KARTA ZnojmoRegion+ 2023 se umístila na 1. místě v kategorii "Slevové karty", a obhájila tak nejvyšší příčku z loňského ročníku!
 • Letní Turistické NOVINY Znojemska a Podyjí 2023 se umístily na 2. místě v kategorii "Periodický speciál cestovního ruchu", a oproti loňsku se tak posunuly o jednu příčku nahoru.

Celkově se soutěže letos zúčastnilo na 80 subjektů, které do jednotlivých kategorií přihlásily více než 200 turistických materiálů, a tak úspěch projektů ze Znojemska je opravdu cenný. Více informací o soutěži i oceněných najdete zde: https://www.turistpropag.cz 

ZnojmoRegion opět oceněn!
25
. BŘEZEN

2024

Turistickou sezónu 2024 otevřou už Velikonoce

Stalo se zvykem, že nová turistická sezóna startuje v dubnu – letos ji však zahájí už velikonoční svátky, které mimořádně vycházejí už na poslední dny měsíce března. Kde všude se v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí návštěvníkům otevřou brány? Velikonoce odstartují sezónu nejen na hradech a zámcích, ale i v technických památkách nebo u vinařů. A na své si přijdou i milovníci gastro zážitků...

Více informací přinášíme v naší nové tiskové zprávě – stačí jen kliknout na zelený nadpis...

Turistickou sezónu 2024 otevřou už Velikonoce
01
. BŘEZEN

2024

Nově aktualizované mapy a skládačky ZnojmoRegionu

O jednotnou propagaci turistické oblasti Znojemsko a Podyjí se už od roku 2018 stará destinační společnost ZnojmoRegion. Její řada skládacích letáků se hned z kraje roku 2024 rozrostla o nově aktualizované verze hned v několika jazykových mutacích.

V češtině, angličtině a němčině vychází jak tradiční schematická MAPA S TIPY NA VÝLETY, tak nově i praktický dovolenkový itinerář NEJLEPŠÍ DOVOLENÁ. Tištěné skládací letáky jsou distribuovány vždy zdarma, a to u všech členů a partnerů ZnojmoRegionu nebo na pultech regionálních informačních center. Jsou k dispozici také on-line na tomto webu.

Nově aktualizované mapy a skládačky ZnojmoRegionu
20
. ÚNOR

2024

Znojemsko na VELETRZÍCH cestovního ruchu

Tradiční sezóna veletržních akcí zaměřených na turistiku a cestovní ruch odstartuje v České republice v roce 2024 v březnu. Vidět na nich bude opět i turistická oblast Znojemsko a Podyjí, a to na nepřehlédnutelném stánku Jižní Moravy anebo, v případě březnového veletrhu FerienMesse ve Vídni, na reprezentativním veletržním prostoru České republiky. Kromě Vídně se v březnu 2024 ZnojmoRegion chystá i do Prahy na veletrh Holiday World & Region World, do Ostravy na veletrh Dovolená a v dubnu pak i do Bratislavy na veletrh ITB Slovakia Tour.

Členové ZnojmoRegionu, kteří chtějí být na uvedených veletrzích zastoupeni, musí své reprezentativní a aktuální tiskové materiály dodat do kanceláře ZnojmoRegionu nejpozději do pondělí 26. 2. 2024. Vítána budou i nová propagační videa, případně drobnější reklamní předměty k rozdávání návštěvníkům uvedených veletrhů.

Znojemsko na VELETRZÍCH cestovního ruchu
02
. ÚNOR

2024

Přichází čas MASOPUSTU

A máme tu MASOPUST, FAŠANK, OSTATKY, VORAČKY anebo KARNEVAL – prostě období rozpustilých maškarních průvodů a bálů, bujaré muziky, mastného jídla i alkoholu. Jsou to poslední dny zasvěcené veselí a hojnosti v jídle i pití, po kterých přichází Popeleční středa a s ní 40denní půst končící až Velikonocemi. Ptáte se, co má český masopust společného se slavným Benátským karnevalem? Kromě kostýmních převleků se i zde „opouští maso“ – v češtině „maso-půst“, ve starořímské latině se dává "masu (carne) sbohem (vale)"... 

A kde se v nejbližších dnech masopustně vydovádět na ZNOJEMSKU? Naše tipy najdete ve velkém kalendáři AKCÍ: https://znojmoregion.cz/cs/akce 

Přichází čas MASOPUSTU
24
. LEDEN

2024

SVATBA snů na Znojemsku

Plánujete se letos vzít a chtěli byste zažít opravdovou "svatbu snů"? Toužíte po romantickém či stylovém obřadu, vytříbené hostině, komfortním ubytování a opravdu nezapomenutelných zážitcích? Chcete mít jistotu, že své „ano“ řeknete na tom správném místě?

ZnojmoRegion pro Vás připravil tipy na jedinečná místa i kvalitní služby, které pro Váš svatební obřad či oslavu nabízí turistická oblast Znojemsko a Podyjí.

SVATBA snů na Znojemsku
05
. LEDEN

2024

Zimní plesy, masopusty a košty vín na ZNOJEMSKU

Turistická oblast Znojemsko a Podyjí je sice vyhlášená zejména jako letní rekreační zóna, ale i v prvních mrazivých měsících roku má co nabídnout. Přesvědčí Vás o tom tipy na zimní akce, které doporučuje destinační společnost ZnojmoRegion. Stačí si jen vybrat:

 • velmi bohatá a pestrá plesová sezóna
 • masopustní obchůzky a zábavy
 • košty (nejen) mladých vín
 • zabijačky a gurmánské akce
Více informací najdete po rozkliknutí nadpisu této AKTUALITY anebo v našich Tiskových zprávách

Zimní plesy, masopusty a košty vín na ZNOJEMSKU
20
. PROSINEC

2023

PF 2024

Vážení členové a partneři ZnojmoRegionu,
Vážení návštěvníci turistické oblasti Znojemsko a Podyjí,

rádi bychom Vám všem poděkovali za veškerou přízeň, dosavadní spolupráci, podporu naší destinační společnosti a společnou snahu o rozvoj turistické oblasti Znojemsko a Podyjí.
Přejeme Vám ze srdce krásné, klidné, spokojené, ale hlavně zdravé sváteční dny v pohodě a radosti, svátky příjemně prožité se svými blízkými.

Těšíme se na Vás opět v roce 2024.
Váš ZnojmoRegion


PF 2024
10
. PROSINEC

2023

Užijte si advent a Vánoce PLNÝMI DOUŠKY

Vinařský advent a pivní Vánoce – i tak by se dala nazvat sváteční nabídka, na kterou v roce 2023 láká turistická oblast Znojemsko a Podyjí. Destinační společnost ZnojmoRegion i letos představuje řadu lákavých akcí na Znojemsku, které hned v několika regionálních pivovarech a vinařstvích doplňují tradiční adventní trhy, vánoční výstavy, dárkové kreativní dílničky, zimní kina či mimořádné prohlídky hradů a zámků.

Kam se vypravit na ochutnávku zimních speciálů nebo pro tekuté dárky té nejlepší kvality? 

ZNOJMO
Do Enotéky znojemských vín v historickém centru Znojma, kde seženete i vína nejtypičtějších odrůd Znojemska certifikovaná jako VOC Znojmo; do prodejen Znovínu Znojmo na ulici Horní Česká anebo v Louckém klášteře, do Vinařského domu na Masarykově náměstí, kde kromě Winebaru Chatka a Vinařství Nešetřil sídlí i mikropivovar Jonatán, do Znojemského městského pivovaru a jeho pivovarské reZtaurace, hoZpody a adventního voZejku; do nově otevřeného pivovaru Old Cock Beerhouse v ulici Na Valech.

DOBŠICE
Do sídla Vinařství LAHOFER uprostřed vinic s architektonicky unikátní LAHOtékou.

BÍTOV
Do Hasičského pivovaru v centru obce a sousední Restaurace U Tesařů na originální pivní gastrospeciality.


A možnost zahřát se horkým nápojem zdarma nabízí v době adventu a Vánoc na Znojemsku hned několik společností. Na voňavý svařák, punč nebo čaj jako BONUS NA ZAHŘÁTÍ láká např. společnost Moravian Tours během Adventních procházek historickým centrem Znojma s průvodcem (každý pátek), nebo obchodně-zábavní areál Excalibur City během předvánočních víkendových nákupů, anebo Lodní doprava Vranov během speciálních Zimních plaveb po Vranovské přehradě (29. a 30. 12. 2023). 

Více informací najdete po rozkliknutí zeleného nadpisu anebo v našem velkém KALENDÁŘI AKCÍ.

Užijte si advent a Vánoce PLNÝMI DOUŠKY
30
. LISTOPAD

2023

Hradozámecký advent a Vánoce na ZNOJEMSKU

Jihomoravské Znojemsko je proslulé nejen skvělými víny, nakládanými okurkami a Národním parkem Podyjí, ale i množstvím přístupných hradů a zámků. Je až s podivem, kolik se jich letos otevírá veřejnosti v době adventu a Vánoc, a nabízí návštěvníkům speciální zimní prohlídky. Kam vyrazit za magickou atmosférou svátečně nazdobených šlechtických sídel? Postupně můžete stihnout toto všechno:

 • Zámek v Hrušovanech nad Jevišovkou (3. 12. 2023 Čertovina na zámku)
 • Zámek Moravský Krumlov (5. 12. 2023 Mikuláš na zámku; 8., 15. a 22. 12. 2023 Vánoční prohlídky šlechtických komnat; 24. 12. 2023 Trubači ze zámecké věže)
 • Hrad Bítov (9.–10. 12. 2023 Adventní prohlídky)
 • Zámek Vranov nad Dyjí (27.–31. 12. 2023 Vánoční prohlídky) 
 • Miroslavský zámek (30. 12. 2023 Baterkové prohlídky)

Více informací najdete po rozkliknutí nadpisu této AKTUALITY anebo v našich Tiskových zprávách

Hradozámecký advent a Vánoce na ZNOJEMSKU
20
. LISTOPAD

2023

Sváteční ZnojmoRegion 2023

Znojemsko a Podyjí od adventu do Tří králů je podtitul svátečního speciálu, který každoročně vychází v tištěné i on-line podobě. Adventní období letos začíná 3. prosince a destinační společnost ZnojmoRegion opět připravila přehled všech akcí a nabídek, které se v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí odehrávají od počátku adventu až do svátku Tří králů, tedy do 6. ledna 2024.

Najdete je všechny přehledně on-line ve velkém kalendáři AKCÍ na tomto webu, a to i s možností vyhledávat akce podle data, místa konání, názvu či podle preferovaných témat. Ovšem kromě virtuální podoby je i letos přehled sváteční nabídky Znojemska a Podyjí vydán v tištěné podobě – pdf ke stažení najdete na konci článku po rozkliknutí zeleného nadpisu této Aktuality. Velký skládací leták, který má po rozložení formát A2, je i letos opět k dispozici zdarma na všech regionálních informačních centrech, u všech členů a partnerů ZnojmoRegionu, na významných turistických cílech, v pokladnách muzeí, na recepcích vybraných hotelů a penzionů a na řadě dalších míst. 

Sváteční ZnojmoRegion 2023
01
. LISTOPAD

2023

Konference ZnojmoRegionu 2023 na téma VODA - fenomén krajiny i turistiky

Odbornou konferenci na podporu cestovního ruchu a regionálního rozvoje Znojemska pořádá destinační společnost ZnojmoRegion každoročně na podzim, a vždy s novým aktuálním tématem. Tím letošním, po cykloturistice a obnově památek, je VODA – jako fenomén krajiny i turistiky.

Ve čtvrtek 30. listopadu 2023 se ve znojemském Centru Louka opět po roce setkají starostové měst a obcí, podnikatelé i zástupci neziskových společností z celého Znojemského okresu – všichni, kteří mají něco společného s cestovním ruchem a regionálním rozvojem. Právě pro ně totiž ZnojmoRegion pořádá speciální akci, která prakticky seznamuje s aktuálním děním, novinkami a trendy v oboru, představuje odborníky na dané téma a inspirativní příklady z jiných částí republiky, ale hlavně seznamuje s aktuálními a plánovanými dotacemi určenými pro rozvoj regionu i turistických služeb. Účastník celodenní konference tak odchází nejen s informacemi, co a jak by mohl zrealizovat, ale i kde na to vzít peníze, a to nejen z dotací Jihomoravského kraje, ale i jednotlivých ministerstev či programů EU.

Letošní ročník konference se zaměří na téma VODA, a to jak z pohledu krajinářského, tak z pohledu turistického. I letos bude program konference (od 9 do 16 hod.) plný významných jmen a zásadních prezentací. Dopolední blok se zaměří na informace z Jihomoravského kraje (JMK) a dotační možnosti, odpolední pak na příklady dobré praxe a praktické návody „Jak na to…“. Pro více informací klikněte na zelený nadpis...

Konference ZnojmoRegionu 2023 na téma VODA - fenomén krajiny i turistiky
20
. ŘÍJEN

2023

Svatomartinské slavnosti na Znojemsku

Mystické datum 11. 11. je neodmyslitelně spjaté se svátkem sv. Martina, který každoročně kromě prvního sněhu přiváží také první mladé víno a voňavé husí pečínky. Místa, kde si na nich můžete pochutnat nebo kde si můžete užít průvod se sv. Martinem na bílém koni, jsou samozřejmě i v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Přinášíme tipy, kde si užít Svatomartinské slavnosti, ale i zajímavé informace o Svatomartinských legendách a vysvětlení původu stále dodržovaných Svatomartinských tradic

Aktuální přehled všech Svatomartinských akcí i gastronomických a ubytovacích nabídek na Znojemsku najdete na našem webu ve velkém KALENDÁŘI AKCÍ (odkaz vede na již vyfiltrované TÉMA: Svatomartinské akce). 

Svatomartinské slavnosti na Znojemsku
05
. ŘÍJEN

2023

Představujeme Znojemsko touroperátorům z Polska

V prvních říjnových dnech přivítala destinační společnost ZnojmoRegion zástupce vybraných cestovních kanceláří a eventových agentur z Polska. Třídenní program nazvaný POZNEJ A OCHUTNEJ ZNOJEMSKO jim představil nejvýznačnější památky a turistické cíle, ale i kvalitní služby cestovního ruchu v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Celkem 10 zástupců polských touroperátorů přijelo společně s ředitelkou polského zahraničního zastoupení CzechToursimu ve Varšavě. Polovina z nich vyzkoušela příjezd přímým vlakem z Polska do Břeclavi, a druhá skupina přiletěla do Vídně. Obě skupiny se pak setkaly na Znojemsku, kde je ve dnech 2.–4. října 2023 čekal náročný poznávací program.

Představujeme Znojemsko touroperátorům z Polska
20
. SRPEN

2023

Podzim přeje akcím – nejen vinařským

Září a říjen na Znojemsku přinášejí každoročně nejen věhlasné Znojemské historické vinobraní – největší a nejstarší akci tohoto druhu v ČR, ale i řadu dalších (a nejen vinařských) nezapomenutelných akcí. Vyberte si v našem velkém KALENDÁŘI AKCÍ tu svou a využít k tomu můžete vyhledávání podle místa, názvu, termínu anebo dokonce i podlé tématu.

Podzim přeje akcím – nejen vinařským
01
. SRPEN

2023

Degustace přímo ve vinicích

Příjemné osvěžení a vinařské občerstvení přímo uprostřed vinohradů nabízí na Znojemsku v průběhu sezóny hned několik degustačních stánků. Provozují je významné vinařské společnosti na atraktivních místech a na oblíbených výletních trasách. 

Kdo se vydá na výlet jižně od Znojma, ať už pěšky nebo na kole, ten si může po cestě dopřát odpočinek na místech zasvěcených vínu. Dřevěné vinařské altány poskytující ochutnávky místního vína – a někdy i další drobné občerstvení – jsou vítaným zpestřením na turistických i cyklistických trasách vedoucích do Národního parku Podyjí nebo do prosluněné vinařské oblasti rozprostírající se po obou stranách moravsko-rakouské hranice.

Degustace přímo ve vinicích
17
. ČERVENEC

2023

Víno a architektura

Nejsilnějším magnetem přitahujícím domácí i zahraniční návštěvníky na jižní Moravu je bezesporu VÍNO. Má proto stálé místo v propagačních kampaních ZnojmoRegionu i Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava (CCRJM), která ho každoročně představuje z jiného úhlu pohledu. Tím letošním je spojení architektury a vína

Svou sklenku vína si tak můžete vychutnat nejen ve sklepních uličkách uprostřed vinic, ale i v unikátním prostředí s nezaměnitelným architektonickým rukopisem. Na své si při tom na Znojemsku přijdou jak milovníci historických památek a lidového stavitelství, tak příznivci moderních slohů. Stavba nového sídla v originálním a designově čistém stylu je totiž v posledních letech určitým trendem u významných vinařských společností napříč celou jižní Moravou. 

Víno a architektura
13
. ČERVENEC

2023

Znojemská Beseda spouští projekt ZNOJMO.EVENT

V polovině léta 2023 představila Znojemská Beseda svůj nový projekt na podporu kongresové, školní a jakékoli další skupinové turistiky nazvaný výmluvně ZNOJMO.EVENT. Organizátorům skupinových MICE akcí nabízí 30% slevy na vstupy do znojemských památek či cenově zvýhodněné komentované prohlídky.

Účastníci nejrůznějších konferencí a firemních teambuildingů, školních exkurzí a škol v přírodě anebo soukromých oslav či jakýchkoliv skupinových akcí se tak mohou s výrazným cenovým zvýhodněním podívat např. do Znojemského podzemí, do Expozice pivovarnictví, na Radniční věž (až po rekonstrukci) anebo si užít komentovanou prohlídku Hradebního opevnění, kostela sv. Václava v Louce nebo některou z tematických prohlídek města Znojma s průvodcem TIC Znojmo.

Znojemská Beseda spouští projekt ZNOJMO.EVENT
03
. ČERVENEC

2023

Muchova Slovanská epopej zůstane v Moravském Krumlově déle

Slavné malířské dílo Alfonse Muchy  Slovanská epopej  bylo v srpnu 2021 Hlavním městem Prahou zapůjčeno na zámek v Moravském Krumlově, a to původně na dobu 5 let. V rekonstruovaných sálech Moravskokrumlovského zámku se špičkovou výstavní technikou však nakonec zůstane déle

Díky dohodě mezi Johnem Muchou, vnukem slavného malíře, a Hlavním městem Prahou, bude nyní město Moravský Krumlov o Muchovo dílo pečovat až do doby, než budou v Praze dokončeny prostory pro trvalou expozici díla  projekt paláce Savarin na Příkopech. Odhad otevření Savarinu se přitom pohybuje v horizontu min. 7 let. Po uplynutí této doby by ale John Mucha v našem regionu rád pokračoval v odkazu svého dědečka a vytvořil Muzeum Alfonse Muchy ve spolupráci s nedalekými Ivančicemi, malířovým rodištěm.

Pokud by se náhodou stalo, že projekt Savarin nebude realizován ani za 7 let, můžeme se radovat z toho, že vůle dědiců Alfonse Muchy je, aby velkolepé secesní dílo zůstalo na zámku v Moravském Krumlově i nadále.

https://www.mucha-epopej.cz/ 

Muchova Slovanská epopej zůstane v Moravském Krumlově déle
12
. ČERVEN

2023

Vinařská pohotovost nově i v Hnanicích

Hned v několika vinařských obcích na Znojemsku drží vinaři od května až do začátku října stálou službu, díky které máte jistotu, že v místních sklepních uličkách najdete vždy alespoň jeden vinný sklep otevřený pro veřejnost. Je připraven Vás jak se patří „po vinařsku“ pohostit a občerstvit. Služby si přitom vinaři střídají obvykle po týdnech a v hlavní sezóně (zejména o víkendech) jich občerstvení nabízí i několik najednou. Letos se jejich počet rozroste a kromě Týdnů vinaře v Šaldorfských sklepích, Vinařské pohotovosti v Šatově a Žlutého kola ve Vrbovci, se letos v červnu rozbíhá i Hnanická vinařská pohotovost. 

Vinařská pohotovost nově i v Hnanicích
01
. ČERVEN

2023

Startuje Turistická karta ZnojmoRegion+ 2023

Návštěvníci turistické oblasti Znojemsko a Podyjí se i v letošním roce mohou těšit na nejrůznější dárky, slevy a bonusy. Získají je v období od 1. 6. do 31. 10. 2023 díky Turistické kartě "ZnojmoRegion+", kterou obdrží na recepci svého ubytovacího zařízení. Už 4. ročník projektu destinační společnosti ZnojmoRegion přináší rekordní počet zapojených ubytovatelů i míst, kde lze získat benefity.

Čím více nocí turisté na Znojemsku stráví, tím více karet získají a tím více benefitů mohou čerpat. Nabídka benefitů je velmi pestrá a nabízejí je jak turisticky atraktivní místa, tak nové či dosud ještě nepříliš známé turistické cíle. Stačí se jen ubytovat v některém ze zapojených ubytovacích zařízení typu hotel, penzion, apartmán či kemp minimálně na 1 noc a kartu získat zdarma na recepci. Platí přitom jednoduché pravidlo: 1 noc = 1 karta / 1 dospělá osoba. Použití Turistické karty ZnojmoRegion+ je jednorázové, tzn. platí pravidlo: odevzdáš 1 kartu = získáš 1 benefit...

Startuje Turistická karta ZnojmoRegion+ 2023
25
. KVĚTEN

2023

Vycházejí Turistické noviny Znojemska a Podyjí

I letos se turisté i residenti dočkají letních Turistických novin Znojemska a Podyjí. Tento praktický přehled informací a aktuálních tipů na výlety každoročně vydává destinační společnost ZnojmoRegion pro období od 1. června do 30. září.

Už třetí ročník novin s turistickou nabídkou z celého Znojemského okresu vychází díky finanční podpoře města Znojma. Informace zde najdou nejen turisté a návštěvníci Znojemska, ale i místní obyvatelé, kterým se představí novinky, aktuální akce, tipy na zážitky či výlety na méně známá a dosud neobjevená místa.

Kromě regionálních infocenter, všech členů a partnerů ZnojmoRegionu a významných turistických cílů, kde si je můžete vyzvednout zdarma, je zde najdete i on-line ke stažení, vytištění nebo jen k virtuálnímu prolistování.

Vycházejí Turistické noviny Znojemska a Podyjí
15
. KVĚTEN

2023

Šance pro ubytovatele ze Znojemska

Pro provozovatele hotelů, penzionů, apartmánů či kempů ze Znojemského okresu se i letos otevírá možnost zapojení do projektu „Turistická karta ZnojmoRegion+“. Přihlásit by se však měli do konce května. 

I letos bude od června až do konce října na návštěvu turistické oblasti Znojemsko a Podyjí lákat speciální turistická karta plná výhod „ZnojmoRegion+“. Ta turisty odmění za každou noc strávenou v našem regionu nejrůznějšími slevami, dárky a bonusy, které je možné si libovolně vybrat v průběhu svého pobytu. Platí přitom jednoduché pravidlo: „čím více nocí na Znojemsku strávíš, tím více karet získáš a více benefitů můžeš čerpat“.

Zapojit se bezplatně jako ubytovatel může každé oficiální ubytovací zařízení kategorie hotel, penzion, apartmán či kemp s kapacitou min. 6 pevných lůžek, které je členem ZnojmoRegionu anebo jehož provozovna je v katastru členských měst a obcí. Ostatní se mohou projektu zúčastnit za jednorázový poplatek 3000 Kč (včetně DPH).

Zapojené subjekty získají jedinečnou konkurenční výhodu – turistickou kartu totiž ani letos nebude možné získat nikde jinde, než na recepci ubytovacího zařízení. Nebudou ji distribuovat žádná turistická infocentra a nebude možné ji ani nikde koupit. Jde tak o přímou podporu turistických cílů a služeb cestovního ruchu v našem regionu. Všechny zapojené subjekty tak díky ZnojmoRegionu získají propagaci a budou také vybaveny veškerými tiskovinami a informačními materiály. 

Více informací o projektu najdete v přiložené tiskové zprávě anebo na webu https://karta.znojmoregion.cz 

Šance pro ubytovatele ze Znojemska
14
. DUBEN

2023

ZnojmoRegion zabodoval v soutěži TURISTPROPAG 2023

Hned dvakrát se umístily turistické materiály a projekty destinační společnosti ZnojmoRegion na nejvyšších příčkách. Ocenění v celorepublikové soutěži TURISTPROPAG 2023 získaly jak letní Turistické noviny Znojemska a Podyjí, tak projekt Turistická karta ZnojmoRegion+, která je podle mínění odborné poroty dokonce nejlepší v republice!

Více se dočtete v naší připojené tiskové zprávě...

Přehled všech oceněných materiálů a projektů najdete zde: https://www.turistpropag.cz/wp-content/uploads/prezentace-ocenenych-materialu-souteze-turistpropag.pdf 

ZnojmoRegion zabodoval v soutěži TURISTPROPAG 2023
04
. DUBEN

2023

Jaké turistické novinky a TOP akce přinese rok 2023?

Na tiskové konferenci v Brně, pořádané v úterý 4. dubna 2023, byly za celou jižní Moravu představeny turistické novinky a TOP akce roku 2023. Své místo zde měly vyhrazeny i aktuální informace z turistické oblasti Znojemsko a Podyjí, které vám nyní představujeme i na těchto webových stránkách. 

Stačí kliknout na přiloženou tiskovou zprávu ZnojmoRegionu a dozvíte se vše podstatné např. o nově trase Znojemského podzemí vedoucí do bývalého krytu civilní obrany, novém ročníku mezinárodního Hudebního festivalu Znojmo, velkém gastronomickém Festivalu plném chutí v Miroslavi, speciálních Kastelánských a Nočních prohlídkách zámku ve Vranově nad Dyjí, novém mostě v Národním parku Podyjí, letošním Dni pevnostních muzeí jižní Moravy anebo o novém zážitkovém programu Na deci...

Jaké turistické novinky a TOP akce přinese rok 2023?
28
. BŘEZEN

2023

Apríl odstartuje na Znojemsku turistickou a vinařskou sezónu i Velikonoce

V sobotu 1. dubna otevřou letos poprvé své brány veřejnosti nejen významné památky, ale novou sezónu zahájí i oblíbené vinařské a turistické cíle. Odstartují také první velikonoční akce, které tak rozšíří bohatou a jarem vonící nabídku aprílového Znojemska a Podyjí.

Podrobnosti najdete v naší čerstvé tiskové zprávě...

... a není to Apríl! :-) 

Apríl odstartuje na Znojemsku turistickou a vinařskou sezónu i Velikonoce
13
. BŘEZEN

2023

Hlasujte pro nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje

Každoročně v zimních měsících probíhá soutěž O nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje za předcházející rok. Jejím vyhlašovatelem je Jihomoravský kraj, který vítěze všech 3 soutěžních kategorií (hodnocených odborníky) vždy finančně odměňuje. Odměnu ale získá i projekt, který ve veřejném SMS hlasování v průběhu března získá Cenu veřejnosti. Každoročně se soutěže zúčastní i památky ze Znojemska – letos tak můžete svou SMS podpořit např. Miroslavský zámek anebo barokní sloup ve Chvalovicích.

Hlasujte pro nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje
10
. BŘEZEN

2023

Hledají se TOP gastro podniky jižní Moravy

Další ročník projektu Gourmet Jižní Morava odstartoval a široká veřejnost může do konce března nominovat nejlepší gastronomické podniky v Jihomoravském kraji. Soutěžních kategorií je přitom celkem pět: restaurace, bistra, kavárny a cukrárny, vinárny a vinotéky, pivovary a pivnice. Vždy musí jít o podnik, který má standardně otevřeno pro veřejnost a má stálou nabídku. Upozornit na kvalitní gastronomické podniky může do 31. 3. 2023 opravdu kdokoli – stačí vyplnit jednoduchý on-line formulář na webu www.gourmetjiznimorava.cz

Hledají se TOP gastro podniky jižní Moravy
20
. ÚNOR

2023

Představujeme Znojemsko světu

Jarní měsíce tradičně patří veletrhům cestovního ruchu a po nucené covidové přestávce se letos opět vracejí na scénu. Propagaci celého Znojemska na nich už tradičně zajišťuje nezisková destinační společnost ZnojmoRegion.

Představujeme Znojemsko světu
16
. LEDEN

2023

Spouštíme TURISTICKÝ newsletter

Od ledna 2023 nabízí destinační společnost ZnojmoRegion všem zájemcům možnost zdarma dostávat turistické tipy ze Znojemska přímo do mailu. Každý, kdo se zaregistruje na webových stránkách ZnojmoRegionu (v zápatí tohoto webu, vpravo dole) k odběru turistického newsletteru, získá přísun aktuálních informací i tipů na akce. Rozesílka je plánovaná přibližně jednou za měsíc.

Jde o další z aktivit určených k propagaci našeho regionu a přilákání pozornosti potenciálních návštěvníků z celé České republiky. Snažíme se tak motivovat turisty k co nejdelšímu pobytu na Znojemsku, a to i v mimosezónním období. Zároveň však chceme informovat místní obyvatele o zajímavých akcích a novinkách nebo o dosud méně známých turistických cílech, které stojí za to navštívit.

Spouštíme TURISTICKÝ newsletter
05
. LEDEN

2023

Hlasujte pro Jižní Moravu jako KRAJ MÉHO SRDCE

Od 1. ledna až do 28. února 2023 můžete hlasovat ve veřejné anketě pro Jihomoravský kraj jako pro "Kraj vašeho srdce". Každoročně anketu vyhlašuje portál KAM PO ČESKU a jižní Morava se pravidelně umisťuje na předních místech. 

Podle vlastní obliby můžete označit vždy 3 vaše nejoblíbenější kraje (zlaté, stříbrné a bronzové umístění) celkem v 8 kategoriích:

 • KAM na letní dovolenou / pěší a cyklo
 • KAM na zimní dovolenou
 • KAM na výlety s dětmi
 • KAM na koně / koňské stezky
 • KAM do lázní / wellness
 • KAM za zážitkem / adrenalinem
 • KAM na památky
 • KAM za folklorem / tradicemi

Každý, kdo vyplní on-line hlasovací formulář a uvede i své kontaktní údaje, bude navíc zařazen do soutěže o hodnotné ceny.

Podrobnosti o aktuálním ročníku ankety najdete zde: https://www.kampocesku.cz/anketa 

Hlasujte pro Jižní Moravu jako KRAJ MÉHO SRDCE
12
. PROSINEC

2022

Nový web ZnojmoRegionu zaujal i odborníky

Nejen o Vánocích můžete využít dárek, který všem návštěvníkům i obyvatelům Znojemska připravila destinační společnost ZnojmoRegion. Tento neziskový spolek, zastupující turistickou oblast Znojemsko a Podyjí, spustil letos novou verzi svého webu se spoustou praktických informací i nových funkcí.

Každý, kdo hledá tipy na zajímavá místa, výletní trasy nebo akce z celého Znojemského okresu, tak nyní najde vše přehledně na jednom místě. A navíc s možností využít interaktivní mapu, vyhledávání a třídění, které asi nejvíce ocení v rozsáhlém Kalendáři akcí. Novinkou je také možnost si sestavit vlastní dovolenkový itinerář – stačí si z široké nabídky turistických cílů a akcí označit ty své jako oblíbenou „srdcovku“.

Nově web obsahuje i sekci určenou speciálně skupinám, nabízející tipy na zážitky a doporučené služby pro pořadatele konferencí, kongresů a firemních akcí, nebo pro svatby, soukromé oslavy a společenské akce, ale i pro školy, tábory a další dětské skupiny. Najdete zde ovšem také ke stažení a vytištění všechny tiskové propagační a informační materiály, které ZnojmoRegion vydává, také konference a poznávací exkurze, které organizuje, seznam veletrhů, kterých se účastní, anebo přehled veškeré domácí i přeshraniční spolupráce zahrnující jak turistická informační centra a cestovní kanceláře, tak média, filmaře či kongresové a eventové agentury.

Nejde přitom o zcela nový portál ZnojmoRegionu, ale o výrazně upravený původní web, který prošel vizuálním a obsahovým up-gradem a zásadním rozšířením funkcí uživatelských i administračních. Této změny si letos v listopadu navíc povšimli i renomovaní odborníci – spolek KvaliKom, sdružující nezávislé profesionály a specialisty na komunikaci, který vyhodnotil novou podobu webu ZnojmoRegionu jako 2. nejlepší v Jihomoravském kraji a 17. nejlepší v ČR. Ze stovek tuzemských turistických portálů jich přitom do soutěže samotné zařadilo k hodnocení celkem šedesát. Jako 1. nejlepší web Jihomoravského kraje byl vybrán portál GoFromBrno, který se nakonec stal absolutním vítězem celé ankety.

Více informací o tomto hodnocení najdete zde: https://www.kvalikom.cz/blog/top-10-nejlepsich-webu-destinacnich-agentur 

Nový web ZnojmoRegionu zaujal i odborníky
01
. PROSINEC

2022

Lokální ježíšek ze Znojemska

Rozhlížíte se po vánočních dárcích a hledáte něco originálního? Zkuste zalistovat v katalogu LOKÁLNÍ JEŽÍŠEK, který prezentuje bohatou nabídku místních výrobců a producentů – držitelů certifikační značky ZNOJEMSKO regionální produkt®. Ta označuje výrobky a produkty s garantovaným původem ze Znojemska, mimořádně kvalitní, šetrné k životnímu prostředí a jedinečné ve vztahu k území – vyrobené tradiční technologií, ručně nebo z místních surovin. 

Lokální ježíšek ze Znojemska
20
. LISTOPAD

2022

Vydáváme Sváteční ZnojmoRegion 2022

Koncem listopadu se na pultech informačních center objeví nový praktický přehled lákající na adventní a vánoční nabídku turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Tento tradiční zimní propagační materiál opět vydává nezisková destinační společnost ZnojmoRegion. Období od začátku adventu (27. 11. 2022) až do svátku Tří králů (6. 1. 2023) se představuje v přehledné podobě ve skládacím letáku o velikosti krabičky na CD/DVD, který po rozložení překvapí svým velkým formátem A2. Však je také sváteční nabídka regionu po dvou kovidových letech opět velmi bohatá!

Vydáváme Sváteční ZnojmoRegion 2022
01
. LISTOPAD

2022

TIPY PRO SKUPINY - nový praktický přehled míst i zážitků

První ucelený přehled míst vhodných pro uspořádání jakýchkoli firemních či soukromých akcí i doprovodných programů a zážitků pro skupiny z celého Znojemska vznikl v kanceláři ZnojmoRegionu počátkem listopadu 2022.

TIPY PRO SKUPINY - nový praktický přehled míst i zážitků
10
. ŘÍJEN

2022

Představujeme Znojemsko rakouským novinářům a českým eventovým agenturám

Hned dva poznávací zájezdy pořádá v těchto podzimních dnech destinační společnost ZnojmoRegion na podporu cestovního ruchu Znojemska. První se ve dnech 6. a 7. října 2022 zaměřil na „vzkříšené památky Znojemska“ a představil je vybraným zástupcům kulturních a turistických médií z Rakouska. Druhý, zaměřený na kongresovou nabídku Znojma i jeho okolí, se uskuteční 8. a 9. listopadu 2022 a představí místa i zážitky vhodné pro skupinové a firemní akce. Zástupci eventových agentur budou mít navíc možnost na vlastní kůži ochutnat nabídku Znojemska spojenou i s tradičním vinařským svátkem sv. Martina.

Představujeme Znojemsko rakouským novinářům a českým eventovým agenturám
22
. ZÁŘÍ

2022

Pořádáme Regionální fórum cestovního ruchu 2022

Začátkem listopadu se do Znojma sjedou specialisté na oblast cestovního ruchu. V Centru Louka se totiž uskuteční odborné Regionální fórum cestovního ruchu 2022 - dvě konference, které spojuje téma "cestovní ruch". První den - úterý 8. 11. 2022 - bude patřit Okresní hospodářské komoře Znojmo a jejímu tématu "Restart a budoucnost cestovního ruchu". Druhý den - středa 9. 11. 2022 - bude v rukou destinační společnosti ZnojmoRegion a program bude věnován tématu "Vzkříšení památek Znojemska".

Pořádáme Regionální fórum cestovního ruchu 2022
01
. SRPEN

2022

Nová tištěná PROPAGACE Znojemska a Podyjí

Každoročně vydává destinační společnost ZnojmoRegion novou, aktualizovanou, sérii propagačních materiálů. A jinak tomu není ani v roce 2022...

Nová tištěná PROPAGACE Znojemska a Podyjí
11
. ČERVENEC

2022

Videopozvánka na ZNOJEMSKO v autobusech IDS JMK

Znojemsko bude v létě k vidění v autobusech Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Video pozvánku na Znojemsko uvidí každý, kdo se v létě sveze některým z linkových autobusů společnosti KORDIS.

Videopozvánka na ZNOJEMSKO v autobusech IDS JMK
01
. ČERVEN

2022

Připravujeme vylepšený web

Pracujeme na nové, lepší, přehlednější, vizuálně atraktivnější, uživatelsky přívětivější a novými funkcemi přetékající verzi našeho webu www.znojmoregion.cz.
Máte se na co těšit!
Už brzy...

01
. ČERVEN

2022

Vydáváme TOP AKCE 2022 na Znojemsku a v rakouské oblasti Weinviertel

Na pultech regionálních informačních center najdete od června nový praktický přehled nejvýznamnějších akcí pořádaných v roce 2022 v moravsko-rakouském pomezí.

Vydáváme TOP AKCE 2022 na Znojemsku a v rakouské oblasti Weinviertel
26
. KVĚTEN

2022

Opět vycházejí letní TURISTICKÉ NOVINY 2022

Speciální vydání plné tipů na výlety a zážitky na Znojemsku v období od června do září je určené jak turistům a návštěvníkům regionu, tak místním obyvatelům.

Opět vycházejí letní TURISTICKÉ NOVINY 2022
18
. KVĚTEN

2022

Představujeme TOP AKCE 2022 českým i rakouským infocentrům

Pracovníky turistických informačních center ze Znojemska a rakouského Weinviertel jsme seznámili s nejvýznamnějšími akcemi roku na obou stranách hranice.

Představujeme TOP AKCE 2022 českým i rakouským infocentrům
13
. KVĚTEN

2022

Známe NÁVŠTĚVNOST Znojemska za rok 2021 z dat mobilních operátorů

Díky podrobné analýze dat z mobilních telefonů se konečně dostáváme k hodnověrným údajům o reálné návštěvnosti turistické oblasti Znojemsko a Podyjí.

Známe NÁVŠTĚVNOST Znojemska za rok 2021 z dat mobilních operátorů
11
. DUBEN

2022

Spouštíme další ročník TURISTICKÉ KARTY

Turistická karta ZnojmoRegion+ 2022 opět podpoří ubytovací služby a turistické cíle Znojemska. Už třetí ročník projektu nabízejícího plno lákavých odměn a výhod spouští destinační společnost ZnojmoRegion.

Spouštíme další ročník TURISTICKÉ KARTY
25
. BŘEZEN

2022

TIC poznávají rakouský Retz a Poysdorf

Speciální poznávací exkurze do RAKOUSKA pro pracovníky turistických infocenter proběhla 22. března 2022 a představila Retz a Poysdorf. Startuje tak přeshraniční spolupráce ZnojmoRegionu a Weinviertel Tourismus.

TIC poznávají rakouský Retz a Poysdorf
20
. BŘEZEN

2022

ZNOJEMSKO na veletrhu Holiday World & Region World v PRAZE

Novoroční vlna covidu opět zrušila řadu odborných akcí cestovního ruchu, a tak se letos jediný jarní veletrh uskutečnil od 18. do 20. března 2022 nakonec pouze V PRAZE. A vidět zde byl i ZnojmoRegion.

ZNOJEMSKO na veletrhu Holiday World & Region World v PRAZE
15
. BŘEZEN

2022

Podpora KONGRESOVÉ TURISTIKY na Znojemsku

Speciální oběd pro MICE profesionály ze Znojemska s Brno Convention Bureau se ve spolupráci se ZnojmoRegionem uskutečnil 14. března 2022 ve Znojmě.

Podpora KONGRESOVÉ TURISTIKY na Znojemsku
01
. ÚNOR

2022

ZnojmoRegion se pouští do PŘESHRANIČNÍ spolupráce

Destinační společnost ZnojmoRegion si v roce 2022 nastavila profesní laťku opět o něco výše. Tentokrát se pouští do vlastního projektu zaměřeného na přeshraniční česko-rakouskou spolupráci.

ZnojmoRegion se pouští do PŘESHRANIČNÍ spolupráce
14
. LEDEN

2022

Zapojte se do VALENTÝNSKÉHO PROJEKTU

U příležitosti SVÁTKU SV. VALENTÝNA (14. 2.) připravila Okresní hospodářská komora Znojmo projekt na podporu podnikatelské činnosti na Znojemsku, do kterého se mohou zapojit i ČLENOVÉ ZnojmoRegionu.

Zapojte se do VALENTÝNSKÉHO PROJEKTU
07
. LEDEN

2022

Veletrhy 2022 – FERIENMESSE Vídeň

Veletržní sezóna je i letos bohužel poznamenaná covidem, a tak se zatím ZnojmoRegion chystá pouze do Vídně na veletrh FERIENMESSE (17.20. 3. 2022). A pro své členy zde má speciální nabídku...

Veletrhy 2022 – FERIENMESSE Vídeň
21
. PROSINEC

2021

Novoroční PŘÁNÍ ZnojmoRegionu

Pour féliciter 2022

Novoroční PŘÁNÍ ZnojmoRegionu
29
. LISTOPAD

2021

Vánoce opět s DÁRKY ze Znojemska

Vánoční trhy jsou bohužel zrušeny, ale možnost nakoupit si VÁNOČNÍ DÁRKY a podpořit tím regionální výrobce a služby ze Znojemska zůstává – díky destinační společnosti ZnojmoRegion.

Vánoce opět s DÁRKY ze Znojemska
22
. LISTOPAD

2021

SVÁTEČNÍ ZnojmoRegion 2021

Po roční covidové přestávce se destinační společnost ZnojmoRegion rozhodla opět sestavit přehled všech adventních a vánočních akcí v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí.

SVÁTEČNÍ ZnojmoRegion 2021
19
. LISTOPAD

2021

Představujeme ZIMNÍ nabídku regionu MÉDIÍM

ZnojmoRegion opět láká na ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ návštěvu Znojemska. Uspořádal proto velkou tiskovou konferenci, na které představil pestrou sváteční nabídku regionu.

Představujeme ZIMNÍ nabídku regionu MÉDIÍM
21
. ŘÍJEN

2021

VOLBY do orgánů spolku ZnojmoRegion

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se v Moravském Krumlově sešli nejvýznamnější představitelé cestovního ruchu Znojemska na Valné hromadě ZnojmoRegionu a zvolili novou sestavu Představenstva i Revizní komise.

VOLBY do orgánů spolku ZnojmoRegion
12
. ŘÍJEN

2021

CYKLO konference ZnojmoRegionu 2021

Destinační společnost ZnojmoRegion zve na svou první vlastní odbornou konferenci. Tematicky ji zaměří na ROZVOJ CYKLOTURISTIKY na Znojemsku.

CYKLO konference ZnojmoRegionu 2021
01
. ZÁŘÍ

2021

ZnojmoRegion opět součástí VINAŘSKÝCH T(R)IPŮ

Destinační společnost ZnojmoRegion se opět aktivně zapojuje do velké regionální akce VINAŘSKÉ T(R)IPY, která i v roce 2021 nahrazuje zrušené Znojemské historické vinobraní.

ZnojmoRegion opět součástí VINAŘSKÝCH T(R)IPŮ
30
. ČERVEN

2021

Nové propagační materiály Znojemska a Podyjí

Vydávání propagačních materiálů informujících o aktuální turistické nabídce Znojemska a Podyjí patří ke stežejním aktivitám ZnojmoRegionu. Letošní kolekce je opět bohatší o řadu novinek.

Nové propagační materiály Znojemska a Podyjí
31
. KVĚTEN

2021

Letní Turistické noviny 2021

Turistická oblast Znojemsko a Podyjí má konečně své vlastní Turistické noviny! Od roku 2021 je začala vydávat destinační společnost ZnojmoRegion.

Letní Turistické noviny 2021
08
. DUBEN

2021

Turistická karta ZnojmoRegion+ 2021

Destinační společnost ZnojmoRegion připravuje pro rok 2021 turistickou kartu ZnojmoRegion+, která turistům nabídne opět řadu výhod, ale hlavně pomůže restartovat turistické služby na Znojemsku a v Podyjí.

Turistická karta ZnojmoRegion+ 2021
12
. BŘEZEN

2021

ZnojmoRegion vydává CYKLOPRŮVODCE Znojemskem a Podyjím

Vůbec poprvé se na trhu objeví rozsáhlý cykloturistický průvodce mapující celou oblast Znojemsko a Podyjí. Několik desítek prověřených tras naplní jak tištěnou verzi s mapami, tak mobilní aplikaci.

ZnojmoRegion vydává CYKLOPRŮVODCE Znojemskem a Podyjím
05
. ÚNOR

2021

Jižní Morava se představí V NOVÉM

Po několika letech se celá jižní Morava, a s ní i Znojemsko, dočká nové série propagačních materiálů, která právě teď vzniká díky Centrále cestovního ruchu – Jižní Morava. A ZnojmoRegion je u toho...

Jižní Morava se představí V NOVÉM
18
. LEDEN

2021

Mimořádné ÚSPĚCHY pro turistiku na Znojemsku

Zdaleka ne všechno v cestovním ruchu umrtvila druhá, podzimní vlna covidu. Pro destinační společnost ZnojmoRegion, starající se o propagaci a rozvoj turismu na Znojemsku, to bylo mimořádně úspěšné období.

Mimořádné ÚSPĚCHY pro turistiku na Znojemsku
07
. LEDEN

2021

Představujeme se v NIZOZEMÍ

Nizozemská televize právě spustila novou sérii oblíbené soutěžní reality-show, letos z České republiky. První díly zavedly soutěžící na jižní Moravu a přdstavily i ZÁMEK V JAROSLAVICÍCH nebo LOUCKÝ KLÁŠTER!

Představujeme se v NIZOZEMÍ
16
. PROSINEC

2020

ZnojmoRegion vítá CESTOVNÍ KANCELÁŘE na Znojemsku

Díky malému rozvolnění vládních opatření se mohl ve dnech 13. až 15. prosince 2020 uskutečnit toužebně očekávaný poznávací zájezd pro české cestovní kanceláře.

ZnojmoRegion vítá CESTOVNÍ KANCELÁŘE na Znojemsku
02
. PROSINEC

2020

VELKÁ CENA ZnojmoRegionu už má své výherce

V pondělí 30. 11. 2020 vylosovali členové Představenstva 2 výherce letošní VELKÉ CENY ZnojmoRegionu, kteří si v roce 2021 užijí svou dovolenou na Znojemsku a v Podyjí.

VELKÁ CENA ZnojmoRegionu už má své výherce
23
. LISTOPAD

2020

Vánoce s DÁRKY ze Znojemska

Vánoční dárek ze Znojemska podpoří regionální výrobce a turistické služby - koupit se dá každou adventní středu v "dárkovém okénku" ZnojmoRegionu v centru Znojma.

Vánoce s DÁRKY ze Znojemska
15
. ŘÍJEN

2020

GASTROmapa Jižní Moravy

S další vlnou coronaviru vznikla přehledná GASTROmapa Jižní Moravy, která poradí, kde všude se dá najíst nebo si objednat jídlo či pití domů.

GASTROmapa Jižní Moravy
20
. SRPEN

2020

Vinařské t(r)ipy jako alternativa Znojemského historického vinobraní

Kam na VÍNO v termínu zrušeného Znojemského historického vinobraní? Vinaři ze Znojemské vinařské podoblasti mají jedinečné náhradní řešení!

Vinařské t(r)ipy jako alternativa Znojemského historického vinobraní
03
. SRPEN

2020

HLEDAČKY nejen pro rodiny s dětmi

Chcete si svůj výlet zpestřit tzv. hledačkou se zábavnými úkoly a doplňováním tajenek? Na své si v tomto směru přijdete nejen v okolí Znojma, ale i přímo v historickém centru města.

HLEDAČKY nejen pro rodiny s dětmi
13
. ČERVENEC

2020

ZnojmoRegion zve na letní dovolenou u vody

Nejen turisté a návštěvníci Znojemska a Podyjí určitě ocení nový přehled míst vhodných ke koupání a letní rekreaci u vody, který sestavila destinační společnost ZnojmoRegion.

ZnojmoRegion zve na letní dovolenou u vody
15
. ČERVEN

2020

Turistická karta a Velká cena ZnojmoRegionu 2020

Návštěvníci Znojemska a Podyjí budou mít letos v létě příležitost získat hned několik velmi lákavých odměn, a dokonce mohou vyhrát svou příští dovolenou! 

Turistická karta a Velká cena ZnojmoRegionu 2020
29
. KVĚTEN

2020

Startuje SEZÓNA na Vranovské přehradě

Léto u Moravského Jadranu, jak se přezdívá oblíbené rekreační oblasti Vranovské přehrady, právě začíná. Na co všechno se můžete těšit?

Startuje SEZÓNA na Vranovské přehradě
18
. KVĚTEN

2020

NOVÉ propagační materiály ZnojmoRegionu 2020

Kam a kdy na dobré jídlo, pivo nebo víno? A kde se zabavit s dětmi? Poradí Vám nové propagační materiály ZnojmoRegionu připravené na turistickou sezónu 2020.

NOVÉ propagační materiály ZnojmoRegionu 2020
05
. KVĚTEN

2020

Kdy OTEVÍRAJÍ památky, infocentra a další turistické cíle

Aktuální přehled co, kdy a kde se na Znojemsku a v Podyjí opět otevírá veřejnosti, kde získat turistické informace i služby a kam se vypravit na bezpečné výlety.

Kdy OTEVÍRAJÍ památky, infocentra a další turistické cíle
10
. DUBEN

2020

CORONA speciál ZnojmoRegionu

Kam můžete a nemůžete, jaké služby stále fungují, výlety "mimo davy", virtuální prohlídky, on-line edukační materiály pro děti a další... Kompletní přehled turistických aktualit v době rouškové na Znojemsku a Podyjí!

CORONA speciál ZnojmoRegionu
12
. BŘEZEN

2020

Kde ZABAVIT DĚTI během „korona-prázdnin“

Coronavirus zavřel školy i školky a rodiče řeší, jak a kde bezpečně zabavit své děti. Přinášíme přehled míst, kde byste něměli potkat více lidí najednou, a přitom se vyvětráte na čerstvém vzduchu celá rodina.

Kde ZABAVIT DĚTI během „korona-prázdnin“
12
. ÚNOR

2020

Výběrové řízení na PŘEDSEDU PŘEDSTAVENSTVA

Destinační společnost ZnojmoRegion, z. s., aktuálně hledá pracovníka na pozici Předseda Představenstva.

Výběrové řízení na PŘEDSEDU PŘEDSTAVENSTVA
10
. ÚNOR

2020

REGIONÁLNÍ ROZVOJ a CESTOVNÍ RUCH – Odborné akce III-V / 2020

I v jarních měsících se můžete zúčastnit řady zajímavých odborných akcí, konferencí a vzdělávacích workshopů týkajících se cestovního ruchu nebo regionálního rozvoje. Zde je jejich aktuální přehled...

REGIONÁLNÍ ROZVOJ a CESTOVNÍ RUCH – Odborné akce III-V / 2020
20
. LEDEN

2020

Turistické NOVINKY roku 2020

Představujeme NOVINKY cestovního ruchu, na které se můžete v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí těšit v roce 2020.

Turistické NOVINKY roku 2020
13
. LEDEN

2020

ZnojmoRegion na VELETRZÍCH 2020

Tradičně v zimních měsících probíhají největší veletrhy cestovního ruchu v České republice i v zahraničí. Díky destinační společnosti ZnojmoRegion na nich bude opět vidět i turistická oblast Znojemsko a Podyjí.

ZnojmoRegion na VELETRZÍCH 2020
23
. PROSINEC

2019

VINO EURO 2020 poprvé v ČR

Fotbalové Mistrovství Evropy vinařů se v roce 2020 poprvé uskuteční v České republice. V květnu zavítá i do ZNOJMA!

VINO EURO 2020 poprvé v ČR
20
. PROSINEC

2019

REGIONÁLNÍ ROZVOJ a CESTOVNÍ RUCH – Odborné akce I-II 2020

Hned z počátku roku se můžete zúčastnit řady zajímavých odborných akcí, konferencí a vzdělávacích workshopů týkajících se cestovního ruchu nebo regionálního rozvoje měst a obcí.

REGIONÁLNÍ ROZVOJ a CESTOVNÍ RUCH – Odborné akce I-II 2020
16
. PROSINEC

2019

Bezplatná prezentace HOTELŮ a RESTAURACÍ na portálech CzechTourism

Agentura CzechTourism nabízí možnost bezplatné prezentace hotelů a restaurací nacházejících se na území České republiky na klíčových webových stránkách Kudyznudy.cz a Czechtourism.cz.

Bezplatná prezentace HOTELŮ a RESTAURACÍ na portálech CzechTourism
29
. LISTOPAD

2019

Připravujeme přehled TOP a GASTRO akcí i NOVINEK roku 2020

Poslední šance doplnit přehled nejvýznamnějších a nejchutnějších akcí i turistických novinek roku 2020 v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí končí v pátek 13. 12. 2019!!!

Připravujeme přehled TOP a GASTRO akcí i NOVINEK roku 2020
28
. LISTOPAD

2019

Finanční a marketingová PODPORA od CzechTourismu 2020

Agentura CzechTourism v roce 2020 finančně podpoří kulturní a sportovní akce lákající do České republiky turisty ze zahraničí.

Finanční a marketingová PODPORA od CzechTourismu 2020
27
. LISTOPAD

2019

ZnojmoRegion nabízí 2 nové WORKSHOPY

ZnojmoRegion pořádá další 2 workshopy pro pracovníky infocenter, hotelových recepcí, průvodce a všechny, kdo se profesně zabývají cestovním ruchem.

ZnojmoRegion nabízí 2 nové WORKSHOPY
25
. LISTOPAD

2019

Účast ZnojmoRegionu na VELETRZÍCH 2020

Přinášíme Vám aktuální informace o účasti destinační společnosti ZnojmoRegion na veletrzích cestovního ruchu v průběhu roku 2020 a možnostech prezentace členů spolku.

Účast ZnojmoRegionu na VELETRZÍCH 2020
25
. LISTOPAD

2019

FILM – hledáme starou hospodu i socialistický byt

Hned několik poptávek na místa vhodná k natáčení filmů a seriálů na Znojemsku se nyní sešlo v kanceláři ZnojmoRegionu. Hledáme např. prvorepublikovou venkovskou hospodu nebo socialistický byt...

FILM – hledáme starou hospodu i socialistický byt
20
. LISTOPAD

2019

Startuje GOURMET Jižní Morava 2020

Nominujte své oblíbené gastronomické podniky do dalšího ročníku voňavé a chutné soutěže – čas máte už jen do konce listopadu!

Startuje GOURMET Jižní Morava 2020
13
. LISTOPAD

2019

SVÁTEČNÍ ZnojmoRegion 2019

Po loňském úspěchu se i letos destinační společnost ZnojmoRegion rozhodla sestavit přehled adventních a vánočních akcí v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí.

SVÁTEČNÍ ZnojmoRegion 2019
11
. LISTOPAD

2019

CESTOVNÍ RUCH - Odborné akce XI-XII 2019

I v listopadu a prosinci se můžete účastnit řady zajímavých odborných akcí a vzdělávacích workshopů týkajících se cestovního ruchu. Zde je jejich aktuální přehled...

CESTOVNÍ RUCH - Odborné akce XI-XII 2019
07
. LISTOPAD

2019

Národní DOTACE na podporu cestovního ruchu jsou tu!

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo 5. 11. 2019 novou výzvu z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech.

Národní DOTACE na podporu cestovního ruchu jsou tu!
18
. ŘÍJEN

2019

100 milionů pro obce v národním parku

Na podporu a rozvoj obcí v národních parcích je nově k dispozici 100 milionů korun. Ministerstvo životního prostředí v polovině října 2019 uvolnilo z rozpočtu Státního fondu životního prostředí ČR další finance. 

100 milionů pro obce v národním parku