Vodácké centrum ZNOJMO

Vodácké centrum Znojmo, s. r. o., sídlící ve znojemské Staré vodárně, je největším poskytovatelem vodáckých služeb ve znojemském regionu. Provozuje půjčovnu lodí s kompletním servisem, zajišťuje provoz vodáckých tábořišť, organizuje vodácké i nevodácké kurzy. 

Budova Staré vodárny, kde sídlí Vodácké centrum Znojmo, se nachází v údolí řeky Dyje, přímo pod hrází Znojemské přehrady. Pod majestátní siluetou Znojemského hradu a na prahu Národního praku Podyjí tu nabízí možnost vyzkoušet si vodácký sport, vyřádit se v nejrůznějších sportovních aktivitách anebo zde uspořádat vzdělávací kurz. Areál Staré vodárny je ideálním výchozím místem pro splutí řeky Dyje. Neexistuje snad v České republice řeka vhodnější pro vodácké začátečníky, školní kurzy nebo rodiny s dětmi.

Kdo začne Dyji splouvat ve Znojmě, bude mít první den vodu mírně tekoucí, klidnou a širokou – ideální na osvojení si vodáckých základů. Až další dny se stane vodácky mírně obtížnější, ale o to krásnější. Jde o čistou, klidnou a mírnou řeku meandrující mezi nedotčenými lužními lesy se slepými rameny, romantickými kaňony i donedávna nepřístupnou pohraniční oblastí. Není tak masově vytížená, jako např. Sázava nebo Vltava, a zázemí podél jejího toku je dokonalým návratem k původním hodnotám vodáctví. Tábořiště ve Znojmě, v Krhovicích a v Hrádku, jejichž provoz zabezpečuje Vodácké centrum Znojmo, totiž nejsou přehlídkou přepychového luxusu, ale autentickým vodáckým stanovým kempem s romantikou večerních posezení u táborových ohňů, nejlépe s kytarou... 

Vodácké centrum Znojmo poskytuje také veškerý vodácký servis – půjčovnou lodí a stanů ve Staré vodárně počínaje a svozovou dopravou z vodáckých tábořišť zpět do Znojma konče. Pro školní vodácké kurzy nabízí proškolený doprovod a instruktážní vedení s akreditací MŠMT. Lze je absolvovat podle věku dětí na vícemístných pramicích s kormidelníkem-instruktorem anebo na 2místných stabilních kánoích. Součástí kurzů je proškolení v bezpečnosti a základech ovládání lodi.

Znojemské vodácké centrum organizuje i nevodácké kurzy se sportovním vyžitím pro všechny věkové kategorie. V nově zrekonstruované Staré vodárně najdete kompletní zázemí včetně cvičebního/konferenčního sálu s audiovizuální technikou, veškerého sportovního vybavení a hned u budovy i beachvolejbalové a multifunkční hřiště. V areálu vodáckého tábořiště je také občerstvení. Stará vodárna slouží i jako zázemí pro adaptační kurzy a kurzy první pomoci, které zde vodáci pořádají. Není pro ně problém připravit sportovní kurz či školní výlet na míru přesně podle vašich potřeb.

Členem ZnojmoRegionu od roku 2019. 

Vodácké centrum Stará vodárna ZNOJMO

Vodácké centrum Znojmo, s. r. o.
U Obří hlavy 7
669 02 Znojmo