Letní Turistické noviny 2023

I letos se turisté a residenti dočkají letních Turistických novin Znojemska a Podyjí. Tento praktický přehled informací a aktuálních tipů na výlety každoročně vydává destinační společnost ZnojmoRegion. Už třetí ročník novin s turistickou nabídkou z celého Znojemského okresu vychází díky finanční podpoře města Znojma. Informace zde najdou nejen turisté a návštěvníci Znojemska, ale i místní obyvatelé, kterým se představí novinky, aktuální akce, tipy na zážitky či výlety na méně známá a dosud neobjevená místa.

Turistické noviny jsou distribuovány zdarma na všech regionálních informačních centrech, u všech členů a partnerů ZnojmoRegionu i na významných turistických cílech, jako jsou památky, muzea, koupaliště nebo třeba recepce vybraných ubytovacích zařízení a pokladny restaurací, vinařství či pivovarů. I letos vycházejí v nákladu 40.000 kusů tak, aby byly k dispozici takřka všem a všude.

Obsah novin je vždy zaměřen na letní období s nejsilnější turistickou návštěvností našeho regionu, tedy od června do konce září. Stěžejním tématem je letos „Léto u vody“ spojené se zábavou i poučením, TOP koupacími místy anebo s jedinečnými mosty na Znojemsku. Představují také tipy na rodinné výlety (tentokrát za zvířátky) anebo praktické rady, kam se vypravit za deště nebo v pondělí, kdy mívají památky obvykle zavírací den. Letošní vydání novin představí i místa, kde se propojuje víno a architektura, a také pozve na návštěvu do Národního parku Podyjí. Doporučí i významné gastronomické, cyklistické a kulturní akce. Čtenáři jistě ocení přehlednou mapu celé oblasti s vyznačením více než 80 tipů na výlety anebo přehled cyklobusů na Znojemsku i s kompletním jízdním řádem pro rok 2023. Na další a podrobnější informace v on-line prostředí navíc odkazují z jednotlivých článků QR kódy

Turistické noviny patří dnes ke standardní informační nabídce renomovaných turistických oblastí v České republice i řady destinací v zahraničí. Neziskový spolek ZnojmoRegion začal s jejich vydáváním v roce 2021 a byl vůbec prvním, kdo touto formou souhrnně zastřešil nabídku turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. V současnosti v ČR vychází obdobných turistických periodik několik desítek a každoročně jsou hodnoceny v celorepublikové soutěži TURISTPROPAG. Letos poprvé se do ní přihlásil i ZnojmoRegion a kromě 1. místa v kategorii „Slevové karty“ pro svůj projekt „Turistická karta výhod ZnojmoRegion+“ si odnesl i 3. místo právě v kategorii „Turistické noviny“. Čtenářům se tak dostává do rukou kvalitní informační materiál oceněný odborníky.

Zde také najdete celé Turistické noviny Znojemska a Podyjí on-line ke stažení a vytištění anebo jen k virtuálnímu prolistování – stačí jen otevřít přílohu...


Přílohy