Hudba ZNOJMO

Spolek Hudba Znojmo je renomovaným organizátorem festivalů, koncertů a hudebních akcí nejen ve Znojmě, ale i s přesahem do celého Znojemska a Podyjí, a to včetně rakouské příhraniční oblasti. Stěženími akcemi, které spolek Hudba Znojmo organizuje, jsou červencový Hudební festival Znojmo a lednový JazzFest Znojmo. Oba festivaly se špičkovým mezinárodním obsazením patří každoročně k předním kulturním akcím v ČR. Vždy přinášejí svému publiku širokou paletu hudebních stylů i druhů, propojuje zdánlivě nespojitelné a bourá hranice mezi žánry.

Hudební festival Znojmo 

Je mezinárodní oslavou špičkové hudby a kvalitního vína. Každý ročník se tematicky zaměřuje na hudbu významného hudebního skladatele nebo jedno zajímavé období a v jednotném duchu se pak nesou všechny koncerty i ostatní doprovodné akce. Akce s podtitulem „Festival jak víno“ je od roku 2004 vždy v červenci pravidelným zpestřením prázdninového kulturního života doslova na celém Znojemsku. Excelentní koncerty českých i zahraničních umělců totiž spolek pořádá nejen na nejrůznějších místech historického Znojma, ale i v jeho okolí. S hudbou se tak návštěvníci setkávají např. v prostorách zámků ve Vranově nad Dyjí, v Jevišovicích či v Uherčicích; putují za ní společně s umělcem – varhaníkem po okolních kostelích; slyší ji na znojemském hradě, na nádvoří znojemských historických domů či z Radniční věže, ale také pod širým nebem v nádherném prostředí Národního parku Podyjí.

Patronem Znojemského hudebního festivalu je od samého počátku houslový virtuóz Pavel Šporcl, jehož špičkové koncerty nechybí v žádném ročníku festivalu. Unikátní je také vlastní nastudování a uvedení operního, oratorního nebo baletního díla v dobové hudební interpretaci světově uznávaného souboru Czech Ensemble Baroque pod vedením dirigenta Romana Válka. Specifikem Hudebního festivalu Znojmo je i zaměření na nejmladší nadějné hudebníky „mladé Mozarty“, jejichž koncerty patří tradičně k nejoblíbenějším.

Osou znojemského festivalu je provázání kvalitní hudby s lahodnými víny místních vinařů. Festival dlouhodobě spolupracuje s předními sommeliéry a každoročně připravuje limitovanou edici festivalových vín, jejichž ochutnávky doprovázejí všechny koncerty a doprovodné akce festivalu. Oblíbeným zpestřením jsou také gurmánské zážitky v podobě luxusní koncertní hostiny na zámku ve Vranově nad Dyjí, speciálního festivalového menu ve vybraných restauracích anebo na objednávku připravovaných piknikových košů plných lahůdek i kvalitního vína. 

JazzFest Znojmo 

Tento oblíbený festival přiváží světové jazzmeny do Znojma už od roku 2008. Pravidelně v lednu zní jazzová hudba v historickém centru města, v klubech a vinných sklepeních, v divadle i na řadě dalších míst. Nechybí swingová tančírna, recesistické závody v kopání písku pro Vídeň ani „mrznoucí jazz“ v ulicích.

Fenomenální slovenský jazzmen Peter Lipa je nejen patronem festivalu, ale i každoročním bodem programu, který přitahuje vždy největší pozornost. Mottem znojemského JazzFestu je „Wine goes to Jazz!“ a tak není divu, že jsou jednotlivé festivalové koncerty vždy doplněné degustacemi kvalitních vín od místních vinařů.

Nabídka pro skupiny

Spolek hudba Znojmo velmi úzce spolupracuje se znojemskou Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka a řadou dalších vynikajících hudebníků (různých žánrů) nejen ze Znojemska. Jejich profesionální hudební vystoupení může být velmi příjemným doprovodným programem nejen pro svatby, rodinné oslavy a soukromé akce všeho druhu, ale i pro konference, kongresy, teambuildingy a firemní akce vůbec. 

Členem ZnojmoRegionu od roku 2017.

Hudba ZNOJMO

HudbaZnojmo, z. s.
Hrnčířská 1/246
669 02 Znojmo