Informační centrum ZNOJMO – Obroková

V historickém centru Znojma, přímo nad dominantou města Radniční věží, najdete skvěle vybavené Turistické informační centrum města Znojma. Je centrem všeho dění ve městě i místem, které poskytuje průvodcovské služby ve Znojmě.

Zdejší informační servis zahrnuje památky a zajímavosti Znojma i jeho nejbližšího okolí, informace o ubytování, stravování, kulturních a sportovních možnostech nebo třeba i tipy, kam za vínem nebo kam na výlet do Národního parku Podyjí. Zajišťuje také předprodej vstupenek do Městského divadla Znojmo i na další kulturní akce nejen ve Znojmě přes webové portály TICKETSTREAM, TICKETPORTAL a SMSTICKET. Zabezpečuje distribuci a nabídku propagačních materiálů, prodej map, průvodců a nejrůznějších druhů suvenýrů, ale i regionálních produktů. Je také místem veřejně přístupného internetu a kopírovacích služeb

K důležitým činnostem informačního centra v Obrokové ulici patří i průvodcovský servis. Na výběr jsou přitom jak klasické komentované prohlídky historického centra města a Hradebního opevnění (od dubna do října), tak tematické speciály, které rozšiřují letní průvodcovskou nabídku, jako např. Večerní město v pověstech, Osobnosti města Znojma, Moderní architektura města Znojma, anebo nové prohlídky kostela Panny Marie a sv. Václava v areálu Louckého kláštera na jižním předměstí Znojma.

Turistické informační centrum Znojmo je rovněž členem Asociace turistických informačních center České republiky a splňuje standard služeb dle Jednotné klasifikace TIC pro kategorii B.


Nabídka pro skupiny a školy

Prohlídkové okruhy s průvodcem je možné objednat pro uzavřené skupiny návštěvníků a doplnit tak program firemních či soukromých akcí
Pro školy, tábory a dětské skupiny je možné oživit prohlídku o historický kvíz nebo zábavné aktivity – např. střelbu z luků aj. Průvodcovský výklad je vždy uzpůsoben věku a znalostem návštěvníků. Je také možné prohlídky vzájemně kombinovat podle vašich možností a požadavků.

Informační centrum ZNOJMO – Obroková

Obroková 10
669 02 Znojmo