Městské divadlo ZNOJMO

Noblesní budova z roku 1900, připomínající Jubilejní divadlo ve Vídni, citlivě zrekonstruovaná a zmodernizovaná pro současný umělecký provoz. Je celoročním dějištěm řady hostujících představení. Jeho současná kapacita je 278 míst k sezení, 20 míst k stání a další 2 místa jsou vyhrazena pro vozíčkáře. 

Na první pohled zaujme impozantními štuky, zlacením a sametovým čalouněním vínové barvy. Za pozornost také stojí umělecky hodnotné malby na stropě, opona či osvětlení. Už v době svého vzniku šlo o špičkově technicky vybavenou budovu s klimatizací, důmyslným systémem větracích šachet a horkovzdušného vytápění, se zavedenou pitnou i užitkovou vodou, elektrickým proudem, telefonem a telegrafem. Dnes je vybaveno veškerou běžnou divadelní technikou a pod forbínou je orchestřiště pro 10–15 osob. V zázemí jsou pro účinkující k dispozici 4 šatny a samostatná kuřárna. V patře je také divadelní bar s vysokými stolky.

Jakékoliv akci dodá slavnostní atmosféru a hudební produkci podtrhne dobrou akustikou. Bývá pravidelně pronajímáno na reprezentativní společenské akce či speciální umělecká představení pro uzavřenou společnost. Je také oblíbenou kulisou filmařů. Jeho provoz i pronájem zajišťuje Znojemská Beseda a je možné si zapůjčit kostýmy ze zdejšího fundusu.


Městské divadlo Znojmo

Náměstí Republiky 916/20
669 02 Znojmo