Městská plovárna ZNOJMO-LOUKA

Znojemskou Městskou plovárnu naleznete na jižním předměstí jménem Louka v atraktivním prostředí v těsné blízkosti Louckého kláštera (monumentální barokní památka s oblíbeným vinařským centrem Znovínu Znojmo).

Plovárnu tvoří systém vyhřívaných bazénů s travnatými odpočinkovými plochami. K dispozici je rekreační bazén o velikosti 50×25 m, kondiční bazén 25×21 m s 8 závodními drahami, bazén pro neplavce 12x12 m s hloubkou 1 m a dojezdy skluzavek a tobogánů anebo dětské brouzdaliště o průměru 10 m a hloubkou vody 15–25 cm. V letních měsících zde funguje i večerní a noční koupání.

Možnost sportovního vyžití nabízí hřiště na plážový volejbal, streetball, volejbal a nohejbal. Děti určitě ocení pískoviště o ploše 128 m2. Kapacita plovárny je až 2450 návštěvníků, nabízí různé vodní atrakce, občerstvení i půjčovnu lehátek, slunečníků a sportovních potřeb.

Hlavní vstup je situován z ulice Melkusovy, kde je k dispozici i veliké parkoviště (243 míst, bez poplatku) a prostor pro odstavení kola v oplocené části. Dobrá je dostupnost také městskou hromadnou dopravou (bus č. 802, 804 a 805) a v sezóně má před Louckým klášterem nástupní zastávku i vyhlídkový Turistický vláček spojující jižní předměstí Louka s historickým centrem Znojma.

Městská plovárna ZNOJMO-LOUKA

Melkusova 3062/42
671 81 Znojmo