Informační centrum ZNOJMO – Hradní

Nejmenší ze tří znojemských Turistických informačních center najdete v areálu bývalého Znojemského hradu, v historickém srdci královského města. Bylo vybudováno na tzv. jižní přístupové cestě do hradního areálu, který dlouhá léta blokoval výrobní provoz pivovaru Hostan. Po zrušení pivovaru, resp. převedení značky do mezinárodního pivovarského koncernu se sídlem v Brně, se městu Znojmo podařilo areál získat, postupně zrekonstruovat a opět otevřít veřejnosti jako jedinečný architektonický celek nabízející jeden z nejkrásnějších výhledů na staré město s dominantním kostelem sv. Mikuláše, údolí řeky Dyje, Znojemskou přehradu i na protější starobylé Hradiště.

Budova na jižní přístupové cestě – s malým informačním centrem a veřejnými toaletami – zůstala v hradním areálu přístupná i nadále. Její okolí se však od roku 2015 změnilo k nepoznání. Z bývalé pivovarské strojovny a kotelny se stala špičková Enotéka znojemských vín; v nejstarší části pivovaru – ve varně s technickým vybavením z roku 1930 – vznikla muzejní Expozice pivovarnictví; a obnovena byla i výroba piva nově vzniklou akciovou společností Znojemský městský pivovar. Otevřel se také reprezentativní přístup k nejcennější znojemské památce – románské rotundě sv. Kateřiny, za kterou mohou návštěvníci zavítat i do Znojemského hradu (Deblínského zámku) s expozicemi Jihomoravského muzea ve Znojmě.

V hradním informačním centru získáte informace nejen o těchto turistických cílech, ale i o pamětihodnostech v okolí Znojma, tipy na výlety do Národního parku Podyjí. Také zde zakoupíte pohlednice, mapy, průvodce a suvenýry.

Informační centrum je řádně certifikované Asociací turistických informačních center ČR a splňuje standardy kategorie C.

Informační centrum ZNOJMO – Hrad

Hradní ulice
669 02 Znojmo