Vranovská pláž Holiday park ŠTÍTARY

Vranovská přehrada patří k nejteplejším a nejčistším vodním nádržím v ČR a zdejší Holiday park Vranovská pláž je pravidelně hodnocen jako jeden z našich nejlepších a nejlépe vybavených kempů.

Vodní nádrž Vranov bývá přezdívána "Moravský Jadran", a to zcela právem. Oblíbená rekreační oblast láká už desítky let svou malebností, kvalitou vody, zachovalou přírodou i turistickými možnostmi. Je ideální destinací pro trávení delší letní dovolené nebo jen krátkodobý pobyt spojený s koupáním, vodními sporty či vyhlídkovými plavbami na výletních lodích. Okolní krajina má romantický charakter umocněný bujnými lesy a skalními srázy, ze kterých se otevírají dechberoucí vyhlídky. Nechybí ani veřejnosti přístupné hrady, zámky a rozeklané zříceniny, které můžete díky husté síti značených tras pro pěší i pro cyklisty obdivovat i ze sedla kola.

Vranovská přehrada leží jen 20 km západně od Znojma a sousedí s Národním parkem Podyjí. Vystavěna byla ve 30. letech 20. století jako ochrana proti častým povodním i k využití vodní energie v přehradní elektrárně. Mohutná přehradní hráz a dominanta přehrady – Bílá visutá lávka přes Švýcarskou zátoku – spojují starobylé městečko Vranov nad Dyjí s rozlehlou rekreační zónou. Té vévodí Vranovská pláž – prázdninový resort, jehož provoz však s koncem prázdnin zdaleka nekončí. Jde v první řadě o TOP koupací místo Znojemska. Upravená písčitá pláž s pozvolným přístupem do vody je ideální zejména pro rodiny s dětmi nebo školy v přírodě. Hlubiny přehrady prý stráží kapitální sumec Lech – maskot kempu v pruhovaném námořnickém tričku.

Zdejší kemp Holiday Park bývá pravidelně hodnocen jako jeden z nejlepších v republice a kvalita i rozsah služeb tomu odpovídají. Je zde možnost prakticky všech možných variant ubytování. Kromě běžné nabídky turistických kempů (vyhrazená místa pro stany a karavany s odděleným parkováním či dřevěné chatky) jsou zde nově i moderní a velmi komfortní mobilheimy. Nejnáročnější návštěvníci využijí ubytování v luxusních apartmánech penzionu Gaudeo. Stejný název nese i restaurace s vyhlídkovou terasou, v jejíž spodní části bývá o prázdninách velká dětská herna a každodenní animační programy pro děti, a mimo sezónu školící místnost pro firemní akce či školy v přírodě.

V areálu resortu je nejen velké množství občerstvení a gastronomických služeb, ale i prodejna turistického vybavení nebo půjčovna sportovních potřeb. Uprostřed areálu najdete zrekonstruovanou bezbariérovou budovu se sprchami a WC, kuchyňkami a nechybí ani přebalovací baby-room nebo prádelna s pračkami a sušičkami. Určitě oceníte i připravená táborová ohniště k veřejnému opékání špekáčků.

Po západu slunce tu nikam pospíchat nemusíte. Posezení u dobrého drinku přímo na hladině přehrady (třeba na palubě hudebního barku Pařníku) nebo večerní kino pod hvězdami, podtrhne romantiku letní noci. Pro děti jsou tu připraveny dobrodružné noční bojovky nebo tábornické opékání špekáčků. Zejména v hlavní turistické sezóně je Vranovská pláž dějištěm mnoha sportovních i kulturních akcí – hudebních a rodinných festivalů anebo sportovních soutěží často s mistrovskou úrovní. 

Nespornou předností zdejších firemních či školních pobytů je nespočet možností aktivního a sportovního vyžití pro všechny věkové kategorie. Nejen děti potěší několik víceúčelových venkovních hřišť, tobogán, brouzdaliště, vodní fotbal, zorbing a řada atrakcí ve vodě i na suchu. Návštěvu Vranovské pláže si však kromě koupání můžete zpestřit i zapůjčením horských kol, vodních šlapadel, elektrolodí, paddleboardů nebo surfů, anebo si vyzkoušet lanový park a adrenalinové zážitky, jako třeba big-swing z Bílé lávky…

Od června roku 2006 byla na Vranovské přehradě znovuzahájena lodní doprava a jedno z přístavišť pravidelné linky je také na Vranovské pláži. Vyhlídku z výletní lodě pak může zkombinovat s objevováním Bítovska na druhé straně Vranovské přehrady. Celá oblast je oblíbeným místem chatařů a chalupářů a téměř každou zátoku Vranovské přehrady lemují dřevěné chaty ukryté ve zdejších krásných lesích. Na dosah je i půvabné historické městečko Vranov nad Dyjí s vyhledávaným barokním zámkem anebo majestátní hrad Bítov na druhém konci přehrady.

V sezóně spojuje Vranovskou pláž, hráz Vranovské přehrady, historické centrum Vranova nad Dyjí, vysoko na skále posazený Vranovský zámek i Pevnostní muzeum Vranov s vojenskými bunkry a zábavní areál vybudovaný v bývalém zámeckém statku vyhlídkový turistický vláček.

Příjezd pro motoristy do kempového areálu je pouze od obce Štítary – hráz Vranovské přehrady ani Bílá lávka přes Švýcarskou zátoku průjezdné nejsou (vyhrazeno pouze pro pěší a pro cyklisty). 


Nabídka pro skupiny, firmy, školy i svatby 

Mimo sezónu je Holiday park skvělým místem pro firemní akce, školní adaptační kurzy či aktivní teambuilding. Může být ovšem také místem originální svatby či rodinné oslavy. Na míru vám zde připraví zážitkový či sportovní program, zajistí i veškeré cateringové služby.

Ubytování nabízí jak přímo na Vranovské pláži, tak v chatové osadě U Lesa. Camping Vranovská pláž nabízí ubytování v mobilheimech s klimatizací (kapacita 164 osob), v penzionu Na Stráni (kapacita 24 osob), v chatkách (kapacita 168 osob), apartmánové chatě Most (pro 4 osoby) a pro nejnáročnější klientelu v luxusních apartmánových penzionech GAUDEO (kapacita 88 osob). Chatová osada U Lesa nabízí jak komfortní mobilheimy s kapacitou 16 osob, tak chatky s celkovou kapacitou 50 osob nebo samostatnou apartmánovou chatu pro 4 osoby.

V kempu Vranovská pláž je také až 300 stanových míst a 60 míst pro karavany, vždy s možností využití elektrické přípojky a některé i s přípojkou vody. Pro parkování osobních vozidel jsou vyhrazeny speciální prostory. 

Název GAUDEO nese také moderní restaurace s terasou, kde je celkově 100 míst k sezení. V její spodní části je o prázdninách velká dětská herna a každodenní animační programy. Mimo sezónu slouží nejčastěji jako školící místnost pro firemní akce či školy v přírodě. Může být také upravena pro soukromou oslavu či svatbu. Jako další konferenční i gastronomický prostor slouží restaurace a pizzerie Karlička s kapacitou až 180 míst k sezení. Další stravovací možnosti nabízí například bistra Mana@Mana bar (140 míst k sezení) a Na Mýtince (80 míst k sezení), dále Hotel Sobol (50 míst k sezení) anebo na vodě ukotvený hudební bar Pařník s 80 místy k sezení.

Aktuální nabídku pro firmy i školy najdete níže v Přílohách jako samostatné pdf soubory.


Členem ZnojmoRegionu od roku 2017.

Přílohy

Vranovská pláž Holiday park ŠTÍTARY

Areál campingu Vranovská pláž
671 02 Štítary