Vinice Peklo ŠATOV

V roce 2021 otevřela známá vinařská společnost Znovín Znojmo svůj další degustační altán kousek za Šatovem, přímo ve vinici s prastarým názvem Peklo. Má terasovitý tvar „pekelného kotle“ a slunce zde praží přímo „pekelně“. Další možný původ místního názvu má spojitost s protějším kopcem „Šibeničky“, kde kdysi stávala šatovská šibenice a duše odsouzenců mířily „do pekla“...

Nejvyhlášenějším vínem z této viniční trati je tzv. „Müllerka z Pekla“, oceňované bílé víno odrůdy Müller Thurgau. V sezóně jej tu v degustačním stánku můžete ochutnat denně, a s ním i řadu dalších kvalitních vín z produkce Znovínu Znojmo. Otevírá se od něj pěkný výhled do vinicemi pokrytého kraje přímo na hranicích Moravy a Dolního Rakouska.

Okolo vinice Peklo jsou vyznačeny dva vycházkové okruhy: kratší 1,8 km a delší 4 km dlouhý. Na své si tu přijdou i rodiny s dětmi, pro které jsou tu připravena Pohádková stezka a na ni např. fotostěna s čertem nebo zvířátka Národního parku Podyjí. Oba okruhy jsou vhodné pro pěší i cyklisty a zvládnou je i děti na prvních kolech.

Nedaleko vinice je také železniční stanice v Šatově nebo Areál čs. opevnění a železné opony, který ocení zejména milovníci vojenské historie. Právě u něj se doporučuje zaparkovat, pokud přijedete autem, a dál na vinici pokračovat po nezpevněné cestě mezi vinohrady (cca 1 km).

www.znovin.cz/ochutnavkovy-stanek-na-vinici-peklo-v-satove 

Znovín Znojmo, a. s.

se sídlem v Šatově:
Šatov 404
671 22 Šatov