V´RUN OFF´ Park VRANOV NAD DYJÍ

Asi 700 m nad barokním zámkem ve Vranově nad Dyjí najdete bývalý zámecký statek. Ten se v létě 2021 proměnil z opuštěné a zdevastované ruiny v rozlehlý zábavní areál pro celou rodinu s řadou stylových atrakcí inspirovaných přírodou a životem na venkově. Na ploše 30.000 m2 nabízí nejrůznější herní aktivity nápaditě spojené s tématikou venkovského hospodářství. Dostal jméno V´RUN OFF´ Park a do znaku symbolicky vránu.

Dominantou, která vítá malé i velké návštěvníky ještě před vstupní branou u parkoviště, je obří 3D bludiště. Je celé ze dřeva a provazových sítí, zavěšené 7 metrů nad zemí v korunách vzrostlých stromů, kde je třeba zdolat 113 metrů překážek. V areálu samotném jako první upoutá velké „houpaliště“ – houpačky všech možných tvarů a velikostí, také nejrůznější dřevěné prolézačky ve tvaru zemědělských strojů a nářadí, kurníků či holubníku, ale i velkoryse prostorné pískoviště s rypadlem, kyblíky na jeřábových kladkách, síty i formami na výrobu pořádných pískových hradů. Není tu nouze o balanční prvky, skluzavky a nechybí ani stylizované silo s tobogánem. V zadní části areálu najdete parádní terénní dráhu pro šlapací káry, z nichž některé jsou dokonce pro dva. Za nimi nelze přehlédnout obří vzduchové trampolíny ani dvě lanovky, které svým umístěním vedle sebe přímo vybízejí k závodům. A to zdaleka není všechno – v roce 2022 zde otevřeli Vodní svět a v roce 2023 se areál rozroste ještě o 10metrovou skluzavku a Kuličkový svět.


Zábava i poučení

Smyslem areálu totiž není jen pohyb a zábava na čerstvém vzduchu, ale i ponaučení. Všechny stylové atrakce jsou inspirovány právě přírodou a životem na venkově. Děti si tu rozvíjejí motorické schopnosti, poznávají základy mechaniky, fyzikální zákony, ale i přírodu. Najdete zde tradiční bylinkovou a plodinovou zahrádku se strašákem či informace o životě včel i s prolézačkami ve tvaru včelích pláství. Vyzkoušet můžete „šeptandu“ křivolakým potrubím nebo optické hrátky s barevnými kukátky, a s pomocí magnetické tabule a základních znalostí fyziky si můžete vybudovat vlastní potrubí na prosypávání písku. Ovšem nejvíce se malí (i velcí) inženýři vyřádí ve Vodním světě. Na ploše 600 m2 zde na ně čeká překlápěcí barel s vodou, vodní dělo, nejrůznější trysky a spršky, klidové i aktivní brouzdaliště a pro soutěživé jsou nachystány závodní pumpovací dráhy. Doporučujeme však s sebou přibalit plavky nebo něco suchého na převlečení...

A co by to bylo za statek bez zvířátek! V areálu se pasou ovečky pojmenované dětmi Čokoládka a Karamelka, ke kterým v roce 2023 nově přibyly i malé kozičky. Doslova na každém kroku tu potkáte i zvířátka vyrobená ze slámy, a to v životní velikosti. Cizí zvířátka sem ale mají vstup zakázán, takže svého pejska raději nechte doma. Brát si s sebou nemusíte ani svačinu. Když vám dojdou síly, můžete se občerstvit ve zdejším Krmítku anebo si pochutnat na kávě a domácích zákuscích v Kavráně. Míst k sezení a odpočinku najdete u občerstvení i jednotlivých atrakcí dostatek. Dovádějící děti přitom budete mít vždy na dohled a pod kontrolou.

Areál je otevřen vždy od května do října a prakticky všechny atrakce jsou venkovní. Není ale problém se zde u občerstvovací zóny schovat pod střechu před nepřízní počasí. Ve vybrané dny zde můžete stihnout i animační program pro děti.


Nabídka pro skupiny a tábory

Stylový V´RUN OFF´ Park, ve kterém se rozhodně nikdo nudit nebude, však oceníte i jako ideální místo pro teambuildingy, soustředění nebo pro školní a táborové výlety. Pro skupiny nad 20 osob je však třeba si předem rezervovat termín.


Členem ZnojmoRegionu od roku 2023.


V´RUN OFF´ Park

Zámecká 96
671 03 Vranov nad Dyjí