Benátky 214 VRANOV NAD DYJÍ

Stylový penzion a restauraci Benátky 214 najdete romanticky usazené hned pod barokním Vranovským zámkem. Nabízí komfortní ubytování, gastrozážitky, wellness i skvělé zázemí pro firemní akce, oslavy či svatby.


Půvab architektury i místa

Na první pohled upoutá pozornost jak svou architekturou, tak umístěním hned u řeky v malebné části Vranova nad Dyjí příznačně pojmenované Benátky. Je to klidné místo, kde na vás dýchne atmosféra starých dobrých časů, a k tomu vás očaruje krásný výhled na majestátní Vranovský zámek. Budova z roku 1898, ve které dnes sídlí penzion, byla původně projektována jako nádraží pro (bohužel nikdy nepostavenou) železniční dráhu vedoucí podél rakouských hranic. Později zde řadu let fungovalo truhlářství a stolárna. Industriální charakter zůstal budově dodnes díky velmi povedené a citlivé rekonstrukci, kterou prošla i sousední budova bývalé stodoly. V ní se zabydlela stylová restaurace, připravená obsloužit i velké skupiny, zájezdy či svatby a firemní akce. V roce 2022, prakticky ihned po svém vzniku, byly Benátky 214 zařazeny na seznam prestižního portálu Amazing Places.

Kromě penzionu a restaurace je součástí areálu také prostorná zahrada, dětský koutek, místo na grilování i venkovní terasy a posezení. Samozřejmostí je vlastní parkovací plocha (parkování zdarma v ceně pobytu). Jde o místo, které ocení jak rodiny s dětmi, tak páry nebo větší skupiny přátel, rodinných příslušníků či spolupracovníků. Ubytovaní hosté zde mají k dispozici také menší privátní wellness s infrasaunou a vířivou vanou. Cyklisté ocení uzamykatelnou kolárnu, rodiny s dětmi herní prvky venku i uvnitř, a v případě nepříznivého počasí každý rád využije stolní hry, karty či knihy volně k zapůjčení. 

Lokalita je přímo stvořená pro milovníky přírody, památek i sportu. Na dosah tu budete mít Národní pak Podyjí s řadou dechberoucích vyhlídek, Vranovskou přehradu s nespočtem sportovních možností ve vodě i na suchu, ale také množství historických pokladů: zámek ve Vranově nad Dyjí, hrad Bítov, hradní zříceniny Cornštejn nebo Nový Hrádek u Lukova. Na své si přijdou i rodiny s dětmi v nedalekém V´RUN OFF Parku anebo příznivci vojenské historie v Pevnostním muzeu Vranov. Oblastí prochází hustá síť značených turistických i cyklistických tras a není problém si v místě zapůjčit kola nebo lodě, šlapadla a další sportovní vybavení.


Komfort, styl a romantika

Penzion Benátky 214 nabízí ubytování ve 4 apartmánech a 10 studiích s celkovou kapacitou 49 pevných lůžek. K dispozici je speciální Svatební apartmá, Velký rodinný pokoj s důmyslně zabudovaným herním koutkem, anebo pokoj uzpůsobený pro pobyt handicapované osoby na vozíku. Všechny pokoje zaujmou svým designově čistým zařízením zaručujícím moderní komfort 21. století. Každý pokoj má svou vlastní koupelnu se sprchou, fénem a toaletními potřebami zdarma, satelitní TV s plochou obrazovkou, šatní skříň, ale i malou kuchyňku vybavenou lednici a rychlovarnou konvici. Vybrané pokoje mají navíc terasu nebo výhled na starobylé městečko Vranov nad Dyjí či přímo na Vranovský zámek. Všechny pokoje jsou nekuřácké a není povolen ani pobyt s domácím mazlíčkem. 

Restaurace Benátky 214 v bývalé stodole poskytuje 80 míst (samostatná budova) + dalších 30 míst je ve snídárně v hlavní budově penzionu. Všem ubytovaným hostům jsou poskytovány vydatné snídaně formou bufetu a nabízí se i možnost přiobjednat si večeře (tzn. ubytování s polopenzí). Veškeré pokoje v penzionu ale mají plně vybavené vlastní kuchyňky. Gastronomický provoz v restauraci i pro neubytované hosty je k dispozici v hlavní sezóně (červenec a srpen), jaro a podzim jen o vybraných víkendech či dle individuální domluvy. V průběhu roku se zde konají i jednorázové gastronomické akce, např. Svatomartinské menu nebo Kulinářské zážitky s Romanem Stašou, vítězem MasterChef Česko.


Nabídka pro skupiny, firemní akce a svatby

Benátky 214 jsou ideálním místem pro uspořádání svateb a soukromých oslav anebo firemních akcí, teambuildingů či školení. Kromě ubytování pro 49 osob zde rádi připraví slavnostní servírované menu, rauty nebo grilování – vše po předešlé domluvě dle přání klienta. Samozřejmostí je coffe break nebo catering během celého dne. Je možné zajistit také ochutnávky vín či rumů. Budova stodoly s prostornou restaurací je plně vybavena kompletní audio-vizuální technikou, velkoplošnou TV s napojením na PC, vlastním sociálním zařízením a poskytuje prostor až pro 80 osob sedících u stolů. Venkovní grill s posezením je možno využít až pro 100 osob a k dispozici je i menší snídárna v hlavní budově penzionu pro 30 osob.

Doslova nezapomenutelná tu ale bude vaše svatba! Originálním místem pro svatební obřad totiž může být zdejší zahrada s romantickým výhledem na Vranovský zámek a o svatební hostině se bude ve vaší rodině ještě dlouho vyprávět. Předností tohoto místa jsou totiž (kromě špičkové gastronomie) originální a do detailu vyladěné svatební aranže, které zdobí nejen stoly, ale i další prostory v interiéru i exteriéru. Jistě oceníte i velký prostor pro živou hudbu a tanec. A speciální Svatební apartmá se pak postará i o nezapomenutelnou svatební noc...

Firmy ocení zejména umístění v klidné části městečka, které dovoluje zde uspořádat tematický teambuilding, školení a workshopy i firemní večírek do pozdních hodin. Je možné využít také indoor minigolf (patování), stolní fotbal nebo curling, šipky atd. Pro zájemce je možné uspořádat také sportovní a soutěžní aktivity, a to včetně adrenalinových zážitků na Vranovské přehradě. Na objednávku je možné také zajistit vyhlídkovou plavbu po přehradě doplněnou o občerstvení přímo na palubě lodi.


Členem ZnojmoRegionu od roku 2023.

Penzion a restaurace Benátky 214

Benátky 214
671 03 Vranov nad Dyjí