Vinařství LAHOFER a LAHOtéka DOBŠICE

Nové sídlo Vinařství LAHOFER je ukázkou špičkové moderní architektury propojující výrobní a správní prostor, designovou vinotéku i venkovní amfiteátr s vyhlídkovou střechou.

Nejlepší požitek z vychutnávání znojemských vín je vždy přímo na vinici a jedno z nejnovějších a nejzajímavějších míst k tomu stvořených najdete v Dobšicích u Znojma. V roce 2020 se zde ve vinici U Hájku otevřel architektonický skvost vonící vínem, a to nové sídlo Vinařství LAHOFER spojený s návštěvnickým centrem jménem LAHOtéka. Rozsáhlý stavební projekt pochází z dílny uznávaného architektonického studia CHYBIK + KRISTOF a sbírá jedno prestižní ocenění za druhým – v USA dokonce získal titul Design Vanguard 2019 ještě před dokončením realizace!

Motiv vinných řádků prostupuje konstrukci systému i vizuální prvky a celá stavba tak citlivě navazuje na okolní krajinu posetou vinohrady. Betonové klenby uvnitř zdobí malířské dílo Patrika Hábla nazvané „Vrstvy“, které vychází z barevnosti řezu půdy, která je specifická právě pro tuto oblast. Nové reprezentativní vinařské centrum je spojené s výrobní halou s kapacitou tanků okolo 750.000 litrů i administrativním zázemím jedné z největších vinařských společností na Znojemsku.

Dominantou stavby ve tvaru obří vlny je pochozí střecha, která slouží jako otevřený letní amfiteátr i vyhlídková terasa. Rozhlédnete se odsud do krajiny poseté vinohrady a možná vás překvapí, že vůbec neuvidíte městskou aglomeraci Znojma schovanou za zeleným horizontem. V sezoně se tu pořádají koncerty, divadla a umělecké show anebo pořádají nejrůznější společenské akce či oslavy. Vzniklo tak nejen nové vinařské sídlo, ale také významné kulturně-společenské centrum regionu, okolo kterého vede stezka naučná i cykloturistická.


Nabídka pro skupiny

V atraktivním degustačním prostoru LAHOtéky s vnitřní kapacitou 70 sedících osob, tvarově inspirovaném kopaným moravským sklepem s malbou pražského výtvarníka Patrika Hábla na stropě, lze ochutnat vína z aktuální nabídky vinařství LAHOFER, HANZEL a WALDBERG. S vinnou skleničkou lze ale za pěkného počasí posedět i na zahrádce či ve venkovním amfiteátru s vyhlídkovou terasou.

K dispozici je zde také Degustační sklep pro max. 15 hostů, který oceníte zejména pro privátní ochutnávky vín řízené sommeliérem. Moderní prostředí sklepa dotváří jak nové technologie – italské betonové tanky, tak i tradiční dřevěné sudy – dubové z Francie a akátové z Chorvatska. Prostor je kvůli probíhající výrobě vína klimatizován, doporučujeme tedy při jeho návštěvě teplejší oblečení. 

Pro skupiny od 8 osob lze objednat řízenou degustaci s výkladem sommeliéra, 6/8/10 vzorků vína, karafa vody a degustační sousto (pečivo) – nutno objednat předem.

Venkovní amfiteátr s vyhlídkovou střechou je zejména v letních měsících ideální pro větší firemní akce či soukromé oslavy. Umožňuje příjezd techniky a aparatury pro koncerty či prezentační akce, bohatou nabídku cateringu připravovanou a servírovanou jak uvnitř LAHOtéky, tak venku ve vinici, netradiční výhledy nebo možnost originálních fotopropagačních akcí.

LAHOéka je místem, kde zažijete nezapomenutelný romantický večer při svíčkách i originální firemní event pro obchodní partnery. Ve spolupráci se sesterským Hotelem LAHOFER v centru Znojma je možné zajistit také ubytování pro 32 osob. Na míru lze zajistit i hudební doprovodný program, doplňkové kulturní vyžití nebo zábavné vinařské soutěže.

Vinařství LAHOFER a LAHOtéka DOBŠICE

Vinařství LAHOFER
Vinice 579
671 82 Dobšice