Viniční hrádek Lampelberg VRBOVEC

Na nejvyšším místě staré viniční tratě Ječmeniště, jihovýchodně od obce Vrbovec směrem k moravsko-rakouským hranicím, stojí romantický viniční hrádek Lampelberg. Uprostřed vinic s vyhlášenou kvalitou si jej nechal roku 1860 postavit jako vyhlídkový altán Jaroslavický zámecký pán Vilém hrabě Hompesch. Německý název však nebyl odvozen od lamp, ale od ovcí, které se tu pásávaly – původně se místu říkalo i Jehněčí vrch. Dnes se v některých mapách a navigacích uvádí také jako "Lampelberk".

Viniční hrádek je stavbou s malou kruhovou věží a vyhlídkovou terasou, pod kterou bývala místnost pro hotaře (strážce vinohradu) a maštal pro koně. Dnes slouží jako odpočinkové místo pro turisty i cyklisty nabízející krásnou vyhlídku na okolní vinice a v sezóně i jako vinný degustační stánek, kde ochutnáte lahodná vína vinařské společnosti LAHOFER.


Nabídka pro skupiny

I na tomto místě nabízí Vinařství LAHOFER možnost uspořádat firemní event, svatbu, oslavu či jinou soukromou akci spojenou s vínem. Umístění hrádku uprostřed vinic je zárukou klidu a pohody i nezapomenutelné romantiky. Je vhodný zejména pro romantické venkovní degustace vín pro skupinky cca 20 osob na vyhlídkové terase anebo i uvnitř v bývalé místnosti pro hotaře s velkým kulatým stolem pro 12 hostů. Nabízí se zde jak řízené degustace s výkladem sommeliéra, tak možnost venkovského cateringu (např. uzené, okurky, škvarková pomazánka, domácí chléb...).

Vinařství LAHOFER a LAHOtéka DOBŠICE

Vinařství LAHOFER
Vinice 579
671 82 Dobšice

Viniční hrádek Lampelberg VRBOVEC

Hrádek Lampelberk
Vrbovec

Kontaktní údajewww.lahofer.cz