Vranovská přehrada ŠTÍTARY

Vranovská pláž, nejnavštěvovanější rekreační oblast Vodní nádrže Vranov – přezdívané Moravský Jadran – by se neobešla bez kvalitních gastronomických služeb. Jejich zástupcem je Restaurace a pizzerie U Karličky i unikátní Pařník – hudební bar na vodě.

Vranovská přehrada a okolí je turisticky atraktivní a oblíbené místo pro nezapomenutelnou letní dovolenou. Patří k TOP koupacím místům Znojemska a pozvolný přístup do vody je ideální zejména pro rodiny s dětmi. Rodinná dovolená, aktivní dovolená v přírodě, cykloturistika, rekreace u vody, kulturní památky i výlety do přírody, to vše je na dosah v malebném koutě jižní Moravy na Znojemsku. Žádný výlet ani dovolená se však neobejde bez dobrého jídla a pití. Společnost Vranovská přehrada, s.r.o., provozuje na Vranovské pláži hned dva vyhledávané gastronomické cíle.


Restaurace U KARLIČKY

V hlavní části Vranovské pláže, uprostřed ubytovacích kapacit, najdete příjemnou Restauraci a pizzerii U Karličky. Během letní sezóny si zde můžete dát dobrou pizzu, minutky, hotovky a také speciality z grilu či udírny. Zajít sem můžete i z kempu na snídaňovou nabídku, těstoviny a saláty nebo bezmasá jídla. Po celém dni stráveném turistikou, vyjížďkami po blízkém okolí nebo řáděním ve vodě, zde můžete odpočívat na terase při západu slunce a vychutnávat si třeba dobrou kávu nebo něco sladkého. Děti se přitom zabaví v dětském koutku v podobě prostorné pirátské lodi, která je součástí restaurace. V sezóně zde každý týden hraje živá hudba, ale také se zde pořádají live zábavné večery např. se známým televizním pořadem Na Stojáka. Promítají se zde také celovečerní filmy v letním kině, a to několikrát do týdne. Vnitřní i venkovní prostor restaurace je vhodný také pro pořádání soukromých či firemních akcí.


PAŘNÍK Summer Boat Music Bar

Jednou z neodmyslitelných součástí kempu Vranovská pláž je od roku 2013 bar a kavárna na vodě jménem „Pařník“. Jde o původní loď, která v letech 1981–1992 sloužila na Vranovské přehradě jako přívoz přes Švýcarskou zátoku – dokud ji nenahradila Bílá visutá lávka. Loď s původním názvem „Znojmo“ pak přes dvě desetiletí chátrala pod svým nástupcem až se díky soukromému podnikatelskému záměru opět probudila k životu. Jedinečný hudební bar s kavárnou přímo na vodní hladině má stálé kotviště u Vranovské pláže. Pařník nabízí širokou škálu alkoholických i nealkoholických nápojů a koktejlů, také zde najdete půjčovnu paddleboardů. Můžete zde však zažít také originální "svatbu na vodě".


Členem ZnojmoRegionu od roku 2021.

Vranovská přehrada, s.r.o.

Nová Přímětická 332 /52
669 04 Znojmo - Přímětice