Návštěvnické středisko NP Podyjí ČÍŽOV

Návštěvnické středisko leží v budově bývalé finanční stráže na konci obce Čížov na nejfrekventovanější turistické trase do Rakouska a je vzdáleno cca 6 km od Vranova nad Dyjí. Vedle budovy střediska se nachází zbytky tzv. „železné opony“ – jediný památník tohoto druhu na území Jižní Moravy. Zájemci tu naleznou i venkovní geologickou expozici nebo dětské hřiště

Nabízí jak služby informační kanceláře, tak prodej pohlednic a informačních materiálů, stálou výstavu o přírodě Podyjí, přednáškový sál s možností promítání tematických filmů, ale i tematické exkurze pro školy a jiné zájmové skupiny. Je v provozu od dubna do října o víkendech, přičemž v červnu, červenci a srpnu i v pracovní dny. Pokud jej chcete navštívit mimo oficiální otevírací dobu, je možno si návštěvu předem telefonicky domluvit.

V turistické sezoně je návštěvníkům k dispozici také Informační bod Správy Národního parku Podyjí v areálu zámku ve Vranově nad Dyjí. Státní zámek poskytl k těmto účelům galerijní místnost na nádvoří (naproti pokladně). 

Další Informační bod Správy Národního parku Podyjí – Celnice se nachází v opravené bývalé celnici nedaleko Čížova na Znojemsku. Budova u rakouského Hardeggu se nachází v těsné blízkosti mostu přes řeku Dyji.

Návštěvnické středisko Správy NP Podyjí ČÍŽOV

Čížov 176
671 02 Čížov