Merlinova farma CHVALOVICE-HATĚ

Rozlehlý obchodně-zábavní areál Excalibur City, vybudovaný po sametové revoluci v prostoru česko-rakouského hraničního přechodu Chvalovice-Hatě, nabízí řadu atrakcí v Merlinově dětském světě (Merlin´s KinderWelt). Na 200 atrakcí tohoto zábavního parku (na zemi, na vodě i ve vzduchu – venku i vevnitř) obohatil v červnu 2022 nový lákavý turistický cíl. Nejen pro rodiny s dětmi zde byla otevřena Merlinova farma – menší farmářská ZOO, kterou najdete na otevřeném prostranství jen kousek za Merlinovým kempem (Merlin´s Camp) a přírodním Merlinovým labyrintem.

Svůj domov zde nalezly alpaky, mini oslíci, prasátka, slepice, ovečky, kozy a mnoho dalších domácích zvířátek. K vidění jsou zde např. strakatá novozélandská prasátka kune-kune anebo vzácní rakousko-uherští bílí oslíci, kterých je na světě jen něco kolem 200 kusů a jsou ohroženi vyhynutím. Benefitem nejen pro hosty ubytované v Merlinově kempu je možnost si z chladícího automatu kdykoliv zakoupit "šťastná vejce" od volně žijících slepic právě z Merlinovy farmy. 

Ve vybraných termínech se zde nabízí možnost pro děti absolvovat kurz "Staň se farmářem", během kterého si vyzkoušejí základní péči o zvířátka pod dohledem zkušených chovatelů. Péče zahrnuje drobné pomocné a ošetřovatelské práce jako například: krmení, roznos sena do krmelců, doplňování vody, pomoc při čištění zvířat, ukázku dojení, čištění kopýtek, mazlení se zvířátky, hřebelcování a další péči o zvířátka podle potřeby. Odměnou jim pak bude Certifikát o absolvování minikurzu péče o zvířátka a několik Tokenů (herních žetonů) do Merlinova dětského světa.

Areál je doplněn o dřevěné herní prvky pro děti s tématikou farmářství a ekologie. Najdete tu hmyzí hotel, dendrofon, farmářské pexeso nebo třeba uměle postavený kamenný kruh, který sice nemá nic společného s druidy, ale určitě se na něm rády vyhřívají ještěrky...

Merlin´s KinderWelt CHVALOVICE-HATĚ

Hatě 183
669 02 Chvalovice-Hatě