Merlinova farma CHVALOVICE-HATĚ

Rozlehlý obchodně-zábavní areál Excalibur City, vybudovaný po sametové revoluci v prostoru česko-rakouského hraničního přechodu Chvalovice-Hatě, nabízí řadu atrakcí v Merlinově dětském světě (Merlin´s KinderWelt). Na 200 atrakcí tohoto zábavního parku (na zemi, na vodě i ve vzduchu – venku i vevnitř) obohatil v červnu 2022 nový lákavý turistický cíl. Nejen pro rodiny s dětmi zde byla otevřena Merlinova farma – menší farmářská ZOO, kterou najdete na otevřeném prostranství jen kousek za Merlinovým kempem (Merlin´s Camp) a přírodním Merlinovým labyrintem.

Svůj domov zde nalezly alpaky, mini oslíci, prasátka, slepice, ovečky, kozy a mnoho dalších domácích zvířátek. K vidění jsou zde např. strakatá novozélandská prasátka kune-kune anebo vzácní rakousko-uherští bílí oslíci, kterých je na světě jen něco kolem 200 kusů a jsou ohroženi vyhynutím. Benefitem nejen pro hosty ubytované v Merlinově kempu je možnost si z chladícího automatu kdykoliv zakoupit "šťastná vejce" od volně žijících slepic právě z Merlinovy farmy.

Areál je doplněn o dřevěné herní prvky pro děti s tématikou farmářství a ekologie. Najdete tu hmyzí hotel, dendrofon, farmářské pexeso nebo třeba uměle postavený kamenný kruh, který sice nemá nic společného s druidy, ale určitě se na něm rády vyhřívají ještěrky...

Cestu z Merlinova kempu do Merlinovy farmy lemuje po pravé straně velký přírodní Merlinův labyrint, v jehož křivolakých uličkách se můžete i s dětmi na chvíli příjemně ztratit. Bludiště ze vzrostlé "sloní trávy" pokrývá plochu 4600 m2 a je vzrostlé tak, že ani dospělý člověk nevidí přes zelenou hradbu.

Vstup do labyrintu i Merlinovy farmy je zcela zdarma. Je však zakázáno zvířátka krmit a také se zde nesmí kouřit.

Merlin´s KinderWelt CHVALOVICE-HATĚ

Hatě 183
669 02 Chvalovice-Hatě