Museum of Bricks CHVALOVICE-HATĚ

Největší sbírka LEGO® setů na světě, zapsána v Guinnessově knize rekordů, tematické expozice i herna pro malé i velké – to vše najdete od jara 2024 v areálu Excalibur City. Tento obří obchodně-zábavní komplex na hraničním přechodu Chvalovice-Hatě nabízí pro rodiny s dětmi nespočet zábavy v Merlinově dětském světě, který se nově rozrostl o unikátní Museum of Bricks. 

Jde o největší soukromou sbírku LEGO® setů na světě, jejíž majitelem a autorem většiny exponátů je Čech, pan Miloš Křeček. Jeho vášeň pro svět kostiček odstartoval vánoční dárek v roce 1977, kdy mu bylo 5 let. Postupem doby a s podporou rodiny se mu podařilo nashromáždit tisíce exponátů složených z asi 10 milionů dílků. V polovině roku 2010 otevřel své první muzeum, a to v Praze na Národní třídě. Dnes už jich je v České republice dokonce pět – kromě Prahy byste je našli ještě v Kutné Hoře, v Poděbradech, ve Špindlerově Mlýně a nyní i v Excalibur City v Hatích kousek od Znojma.  V současnosti schraňují muzea dohromady 6751 různých originálních setů a každým rokem se rozrůstají o dalších 300 modelů, a to nejen těch nových, ale i starších a sběratelsky raritních. V Kutné Hoře byl dokonce otevřen i unikátní hotel, kde si LEGO® kostiček užijí děti i dospělí jak uvnitř, tak venku v hotelové zahradě.

V Excalibur City na malé i velké návštěvníky čeká 15 tematických expozic obsahujících dohromady 2500 originálních modelů složených z více než 500.000 kusů kostiček. Museum of Bricks zde zabírá plochu 250 m2. Jsou zde unikátní modely významných světových památek, např. nejvyšší oficiální LEGO® set Icons 10307 – Eiffelova věž s výškou 150 cm nebo model slavného vídeňského hotelu Sacher. Tematické expozice jsou věnované také hvězdným válkám, magickému světu Harryho Pottera nebo sérii Ninjago.

Muzeum je vybaveno velkým hracím koutkem k rozvíjení vlastní kreativity a hravosti. Součástí je i nadstandardně vybavená prodejna, kde naleznete aktuální edice stavebnic LEGO® za outletové ceny, limitované sety i exkluzivní LEGO® produkty, které se v České republice jen stěží shánějí nebo se nikde jinde neprodávají.

Vstupenky lze zakoupit i on-line, a to na tomto odkazu: https://www.excaliburcity.com/museum-of-bricks/ 

Excalibur City CHVALOVICE-HATĚ

Excalibur CIty, s. r. o.
Hatě 182
669 02 Chvalovice-Hatě