Penzion a restaurace Daníž CHVALOVICE

Vyhlášená vinařská obec Chvalovice nabízí možnost ubytování ve vlastním obecním penzionu pojmenovaném po potoku Daníž, který lemuje moravsko-rakouské hranice a napájí zdejší úrodné vinohrady. Nově zrekonstruovaný penzion v bývalém "zámečku", který je dnes chráněnou kulturní památkou, najedete hned vedle centrální dominanty obce, kostela sv. Markéty. Nabízí 4 dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením i kuchyňkou, a 2 pětilůžkové, které mají vlastní sociální zařízení na chodbě a náleží k nim i společenská místnost s dobře vybavenou kuchyní.

Restaurace v přízemí je zárukou kvalitní české kuchyně i přívětivé obsluhy. Je možné zde uspořádat oslavu a zejména v letních měsících bývá vyhledávanou zastávkou výletníků a cykloturistů z okolí. Dále je hostům k dispozici uzavřený salónek nebo venkovní zahrada s posezením a dětskými prolézačkami. Nechybí zde ani solární panel s nabíječkou pro elektrokola, telefony, tablety, kompresor na kola atd. 

Chvalovice leží v blízkosti rakouských hranic přímo na cestě spojující historická města Znojmo a Retz. V dosahu obce je proto jak obrovská nákupní a zábavní zóna v hraničním katastru Chvalovice-Hatě, tak Národní park Podyjí lemující státní hranice. Upraveným lesoparkem dojdete z centra Chvalovic do malebné vinařské sklepní uličky anebo až k vojenskému bunkru, pozůstatku československého válečného opevnění. V obci se nabízí návštěvníkům nespočet možných aktivit jako jsou procházky vinařským krajem, in-line bruslení, jízdu na kole po nových osvětlených cyklostezkách, posezení u vodní nádrže, kde je možnost si za menší poplatek zarybařit nebo návštěvu velkého dětského hřiště. To patří svou rozlohou k největším na jižní Moravě, a kromě řady dřevěných a provazových prolézaček pro děti zde najdete i malou pumptrackovou dráhu anebo venkovní posilovnu pro dospělé.


Nabídka pro skupiny

Pro menší firemní akce a školení či rodinné oslavy a svatby je možné využít uzavřený salónek pro cca 20-30 osob. Zdejší restaurace se ráda postará i o veškerý doprovodný gastronomický servis včetně regionálních vín.

Penzion a restaurace Daníž CHVALOVICE

Chvalovice 34
669 02 Chvalovice