Informační centrum MIROSLAV – Zámek

Pokladna Miroslavského zámku sice není oficiálně certifikovaným členem Asociace turistických informačních center ČR, ale i tak poskytuje služby turistického a městského informačního centra. Nakoupíte zde pohledy, mapy, průvodce, turistické známky a vizitky i originální suvenýry a knihy o Miroslavi. Dozvíte se zde tipy na akce a výlety po okolí anebo Vám doporučí místní ubytovací či stravovací služby.

Zámek samotný hostí krátkodobé i dlouhodobé výstavy, je možné navštívit žalářníkův byt a vězení nebo si prohlédnout bývalou soudní síň s dochovanou sklípkovou klenbou. V pravidelných časech zde v sezóně probíhají i komentované prohlídky architektonicky zajímavého zámku s průvodcem.

Kultura Miroslav, příspěvková organizace města, pořádá v Miroslavském zámku v průběhu roku také řadu akcí, zejména pro rodiny s dětmi (např. oblíbené večerní baterkové prohlídky zámku). V letních měsících dokonce i speciální "příměstské tábory pro dospělé" zaměřené zejména na výtvarné a tvůrčí aktivity. Pravidelně se zapojuje do celorepublikových akcí, jako je např. Hradozámecká noc, Muzejní noc, Česko zpívá koledy aj. Ožívají při nich nejen interiéry Miroslavského zámku, ale i okolní příjemný zámecký park se staletými stromy.

Informační centrum MIROSLAV – Zámek

Brněnská 79/2
671 72 Miroslav