Hasičský pivovar BÍTOV

Rodinný pivovar vybudovali manželé Tesařovi v roce 2015 v prostorách bývalé hasičské zbrojnice v centru Bítova, která sousedí s jejich Restaurací a penzionem U Tesařů. Zachoval si svou původní industriální architekturu - tu si dokonale vychutnáte v pivnici, která je jeho přirozenou součástí. Využít můžete i komentované prohlídky pivovaru spojené s ochutnávkou zdejší pivní produkce.

Hasičský pivovar se zaměřuje na tradiční českou výrobu piva se spodním kvašením a zráním v ležáckých tancích. Místní pivo Tesák, nefiltrované a nepasterizované, certifikované jako Regionální produkt Znojemska, sbírá jedno odborné pivovarnické ocenění za druhým. Ochutnat zde na čepu můžete vždy minimálně 3 druhy piva (světlý ležák 12%, polotmavý ležák 12% a některý ze speciálů).

Bítovské pivo však slouží i jako základ pivních gastrospecialit, které z něj vaří v sousední, sesterské restauraci U Tesařů. Vyhlášenou lahůdkou jsou zdejší pivní škvarky nebo pivní nealkoholická limonáda vhodná i pro děti a pivní želé, jehož sladkou chuť oceníte např. u vyzrálých sýrů anebo kořeněných paštik.

Vydat se odtud můžete i na cyklookruh Pivovarská 12%, který na 12 km spojuje všechny nejvýznačnější turistické i pivní cíle Bítovska. Začíná i končí právě u Hasičského pivovaru Bítov a po cestě zavítáte na hrad Bítov, k Jezírku lásky i na řadu krásných vyhlídek na zátoky Vranovské přehrady.

Kdo by chtěl strávit dovolenou v blízkosti svého oblíbeného pivního moku, ten může využít i možnost ubytování hned nad pivovarskou restaurací v Penzionu U Tesařů anebo v apartmánových Chatách U Tesařů v lokalitě Bítov-Horka přímo u vody v jedné ze zátok Vranovské přehrady (do pivovaru vzdálené cca 2 km).


Nabídka pro skupiny

Skupiny, které mají zájem se o pivovaru a vaření piva dozvědět něco víc, mohou využít posezení v pivnici (kapacita 35 osob) přímo uvnitř pivovaru, kde je celá technologie vystavena očím návštěvníků, a pozorovat sládka přímo při práci. Je také možné si objednat komentovanou prohlídku pivovaru s ochutnávkou zdejšího piva značky Tesák, což oceňují soukromé i firemní kolektivy. Za příznivého počasí je také možné využít venkovní otevřené posezení před pivovarem (se sousední terasou Restaurace a penzionu U Tesařů celková kapacita až 70 míst). Ve vybrané dny o prázdninách tu zní i živá hudba.

Hasičský pivovar BÍTOV

Bítov 9
671 10 Bítov