U Tesařů BÍTOV

Rodina Tesařova se gastronomii a ubytovacím službám na Bítovsku a Vranovsku věnuje již několik desetiletí. Dnes provozují nejen ubytovací a stravovací zařízení, ale i vlastní pivovar. Historie firmy sahá do roku 1987, kdy Tesařovi provozovali známou restauraci Větrný mlýn v Lesné. Od roku 1995 vlastní restauraci s penzionem U Tesařů v Bítově, v roce 2008 vzniká další ubytovací zařízení Chaty U Tesařů (rozšířeno v roce 2022) v lokalitě Bítov-Horka a roku 2015 manželé Tesařovi otevírají nový Hasičský pivovar Bítov vybudovaný v původní hasičské zbrojnici.

Všechny uvedené objekty se nacházejí v oblíbené rekreační oblasti Vranovské přehrady v katastru obce Bítov. V místě a nejbližším okolí najdete ideální podmínky pro koupání i rybolov, sportování i turistiku a okolní terény ocení zejména cyklisté. Celé Bítovsko je malebný kraj s bohatou historií (už v 8. století zde stávalo významné velkomoravské hradisko) obklopený překrásnou přírodou se spoustou kulturních a historických památek (např. Hrad Bítov, zřícenina hradu Cornštejn aj.). 

Rodina Tesařova stojí také za vybudováním místního cyklookruhu "Pivovarská 12", která na 12 km představuje nejzajímavější pivní, historické i přírodní cíle v okolí Bítova. Okruh začíná i končí u Hasičského pivovaru, vede okolo hradu Bítov, Jezírka lásky, Slaměného mostu i přes prvotřídní vyhlídková místa. Převážně lesní cesty lákají nejen turisty a cyklisty, ale jsou také oblíbenou trasou rekreačních běžců.

Členem ZnojmoRegionu od roku 2019.

Penzion a restaurace U Tesařů BÍTOV

Bítov 101
671 10 Bítov