Informační centrum BOHUTICE – Zámek

Turistické informační centrum je umístěno v 1. patře zámečku (přístup bohužel není bezbariérový) v centru Bohutic. V obci, kterou proslavily meruňky, víno i cenné církevní památky. Infocentrum vyhledává, shromažďuje, aktualizuje a dále šíří turistické informace, např. o obci, sportovních a kulturních akcích, památkách a atraktivních zajímavostech, vlakových a autobusových spojích (včetně jejich vyhledávání dle vašich požadavků) nebo o místních firmách a organizacích.

Nabízí také informační a propagační materiály o turistických zajímavostech, památkách a přírodních krásách v Bohuticích i v jejich okolí. Doporučí vám také tipy na výlety na kole či autem či kvalitní ubytovací a stravovací služby po trase.

Zajišťuje také průvodcovskou činnost, a to v Expozici Křížové cesty umístěné ve 2. patře zdejšího zámečku (přístup bohužel není bezbariérový). Jde o unikátní kolekci 54 vyřezávaných soch v životní velikosti zpodobňujících poslední cestu Ježíše Krista. Infocentrum je současně pokladnou, kde zakoupíte nejen vstupenky do této expozice, ale i upomínkové předměty, jako jsou pohlednice, turistické vizitky a známky, mapy a průvodce, ale také originální suvenýry a dárky z Bohutic - zkuste třeba sirkový hlavolam...

Obec BOHUTICE

Obecní úřad Bohutice
Bohutice 8
671 76 Bohutice