Moravian Tours ZNOJMO

Moravian Tours nabízí poznávání regionu z paluby pohodlného mikrobusu pro 20 osob spojené s ochutnáváním lokální gastronomie i kulturní historií, to vše v doprovodu zkušeného průvodce. Jde přitom o novinku roku 2021 z dílny společnosti REMO-Agency, s. r. o., která se specializuje na průvodcovské, turistické a dopravní služby nejen na Znojemsku a jižní Moravě, ale i v blízkém rakouském příhraničí.

Na letní sezónu 2022 nabízí tyto pravidelné programy:

  • Vlakem do Vídně za historií a zábavou pro celou rodinu: každý čtvrtek od 8:30 do 18:45 hod. Celodenní výlet do rakouské metropole, kde v doprovodu česky mluvícího průvodce navštívíte historické centrum se známou okružní třídou Ringstraße, katedrálou sv. Štěpána, secesním vídeňským orlojem, pěší zónou Graben, císařským sídlem Hofburg i krásnými palácovými zahradami u divadla Hofburg. Dostanete také tipy na proslulé vídeňské kavárny, bary i restaurace či na návštěvu muzeí a interiérů vybraných památek. Na závěr si společný výlet zpestříte návštěvou zábavního centra Prater, kde se pobaví malí i velcí návštěvníci. V ceně výletu je i zpáteční jízdenka luxusním vlakem rakouských drah ÖBB.
  • Dobře utajené sklípky: každý pátek večer od 19:30 do 22:00 hod. vás minibus zaveze po vybraných vinařských obcích v okolí Znojma (Konice, Popice, Havraníky, Šatov, Hnanice, Vrbovec, Jaroslavice, Hrádek, Tasovice) s cílem ochutnat vína a moravské speciality v méně známých rodinných vinařstvích Znojemské vinařské podoblasti. Navštívíte vždy nejméně 3 vinařské obce s jejich zajímavostmi a v nich vybraná vinařství, kde budete mít možnost si vína za zvýhodněnou cenu i zakoupit. V ceně výletu už je degustace celkem 12 vzorků vín + degustační sousto. 
  • Na skok k sousedům (Weinviertel Tour): každou sobotu od 8:30 do 14:00 hod. Během půldenního výletu vás průvodce Vás seznámí se zajímavými místy příhraničních regionů Waldviertel (Lesní čtvrť) a Weinviertel (Vinařská čtvrť). Těšit se tak můžete na jedinou fungující manufakturu na výrobu knoflíků z perleti v obci Felling, nejmenší město Rakouska s romantickou hradní zříceninou - Hardegg, originální Nationalparkhaus, který je návštěvnickým centrem rakouského národního parku Thayatal a místem, kde se chová kočka divoká. Zastavíte se i ve městečku Pulkau s raritou Blutkirche, neboli „krvavý kostel“. Následně se můžete těšit na ochutnávku na Kalvarienbergu nad nedalekou obcí Schrattenthal a výlet zakončíte ve slavném vinařském městě Retz. Po krátké prohlídce historického náměstí vyjedeme až ke známému a dosud funkčnímu větrnému mlýnu a program zde završíte ochutnávkou a degustací BIO vína rodiny Bergmannových. V ceně výletu je i ochutnávka celkem 6 druhů vín a regionálních specialit + originální sklenička jako dárek. 

Kromě těchto uvedených výletů je možné využít i nabídku vyhlídkové jízdy centrem Znojma s ochutnávkami regionálních dobrot i s průvodcem na palubě elektrobusu Znojmáček. Ten v době prázdnin 2022 vyjíždí každý pátek v 10 hod. na Program pro rodiny s dětmi s ochutnávkou moštů a zábavnými úkoly; a večer pak od 17 hod. na program pro dospělé nazvaný Večerní romantická projížďka Znojmem s ochutnávkou vín.

Všechny uvedené programy a výlety je nutné si předem zarezervovat! Všechny (kromě Vlakem do Vídně) mají nástupní i výstupní stanici u Pivovarské brány v ulici Přemyslovců. Program Vlakem do Vídně začíná i končí v odjezdové hale znojemského vlakového nádraží.


Nabídka pro skupiny

Moravian Tours pro vás na zakázku uspořádá výlet, zajistí transfer nebo ochutnávku ve vinařství - vše podle vašich představ a individuálních požadavků. Poveze vás přitom luxusním mikrobusem Mercedes Benz Sprinter 519 XXL s kapacitou 20+1 míst. Jde tak o ideální možnost přepravy s poznávacím programem pro menší firemní společnosti či větší rodinné skupiny.

REMO-Agency, s. r. o.

Růženy Svobodové 1408/106
66902 Znojmo