Detail akce

29
ZÁŘÍ
2023
30
ZÁŘÍ
2023

Burčákfest 2023

00:00 – konec 30.09. 00:00 Znojmo (48.8413847N, 16.0585700E)
Víno
Hudba a tanec
Technika a řemesla
Folklór a tradice
Gastronomie
TOP akce
Trhy a shopping
Soutěže

Oslava burčáku v areálu znojemského Louckého kláštera, kde nechybí bohatý hudební a vinařský program ani gastronomické speciality a dobré víno, se po několikaleté pauze opět vrací. Tentokrát je však výhradním pořadatelem přímo Znovín Znojmo a vstup do areálu Louckého kláštera bude zdarma.

Poslední zářijový pátek a sobotu se tak můžete těšit na prodej čerstvého burčáku, ochutnávky vín, cimbálovou muziku Jožky Šmukaře a další hudební vystoupení, posezení na nádvoří Louckého kláštera i uvnitř, a také na stánky s občerstvením.

Unikátní podívanou je vždy soutěžní šlapání hroznů bosýma nohama dívek a žen – za účelem výroby speciálního vína s názvem „Šlapané víno“, a to za doprovodu stylové hudby u historického kládového lisu. Šlapání se může účastnit celkem 8 nezávislých čtyřčlenných týmů dívek a žen, jejichž jména pak budou uvedena na zadní etiketě vína, které bude v prodeji při dalším ročníku Burčákfestu. Znovín Znojmo už od července přijímá přihlášky týmů na šlapání hroznů – v případě zájmu se ozvěte na e-mail: velebova@znovin.cz. 

https://www.znovin.cz/burcakfest 

https://www.facebook.com/ZnovinZnojmo Burčákfest 2023