Detail akce

10
ČERVEN
2023

Za přírodními unikáty Božické pískovny

09:20 Božice (48.8214436N, 16.2667289E)
Technika a řemesla
Příroda
Vzdělávací a naučné akce

Správa Národního parku Podyjí připravila pro rok 2023 řadu poznávacích vycházek a komentovaných exkurzí pro veřejnost zaměřených na cennou a mimořádně pestrou faunu i flóru národního parku, který je jediným na Moravě.

Ve spolupráci s Jihomoravským muzeem ve Znojmě a společností Českomoravský štěrk, a. s., zve v sobotu 10. června do Božic, kde v tamní pískovně díky dlouhodobé těžbě přežívá unikátní společenstvo rostlin a živočichů. Pískovna a její okolí jsou v regionu Znojemska jedinečnou ukázkou písčitých biotopů.

Trasa bude dlouhá max. 8 km středně náročným terénem. Sraz je v 9:20 hod. před pohostinstvím "U nádraží" v Božicích a předpokládaný návrat zpět je ve 14 hod. Začátek a konec akce umožňuje využít vlakové spojení z/do Znojma.

Vzhledem ke specifickým podmínkám vstupu do aktivního lomu se vyžaduje registrace předem na e-mail: kamila.botkova@cmsterk.cz. Registrace bude možná od 10. května do 5. června 2023 a bude potvrzována podle pořadí došlých přihlášek.

Povinné vybavení: bezpečnostní přilba, pro děti přilba cyklistická (v rámci registrace na akci bude možno zapůjčit), pevná obuv.
Doporučené vybavení: dalekohled, cedník nebo síťka pro lov drobných živočichů ve vodě či písku, svačina a pití. 

Vedoucí: Kamila Botková (Českomoravský štěrk, a. s.), Antonín Reiter (Jihomoravské muzeum ve Znojmě) a Zdeněk Mačát (Správa NP Podyjí).

https://www.nppodyji.cz