Detail akce

23
ZÁŘÍ
2023
24
ZÁŘÍ
2023

Utajená pevnost Zatáčka

09:00 – konec 24.09. 16:00 Chvalovice (48.7912806N, 16.0499739E)
Historie
Technika a řemesla
Vzdělávací a naučné akce
Vojáci a šermíři
Motorismus

Tradiční ukončení návštěvnické sezóny v pěchotním srubu MJ-S 4 s krycím jménem "Zatáčka" ve Chvalovicích nedaleko Znojma. Poslední příležitost v tomto roce navštívit pevnost z roku 1938, která po reaktivaci sloužila armádě až do roku 1999. Přijeďte si prohlédnout pevnost tak, jak ji znala posádka v době její aktivní služby. Seznámíte se s historií prvorepublikového pohraničního opevnění Československa i s jeho poválečným obdobím takzvané reaktivace. Uvidíte pevnostní výstroj a výzbroj, seznámíte se s životem posádky, bojovou činností pěchotního srubu a zjistíte i to, jakou dobu byly velké pevnosti na jihu Moravy v aktivní službě připraveny bránit hranice republiky.

Ukončení sezóny proběhne v duchu ležení ČSLA s rozšířenou venkovní expozicí věnovanou návštěvníkům, příznivcům a podporovatelům pěchotního srubu MJ-S 4 Zatáčka. V pátek a sobotu bude příjezd historické vojenské techniky a jejich statická ukázka v okolí pevnosti pak bude pokračovat až do neděle. Přijďte zažít pevnost na vlastní kůži, seznámit se s historií opevnění a životem pevnostní posádky v době aktivní služby od roku 1960 do roku 1999.

Akce se koná za podpory a účasti Veteran Vehicle Clubu Jana Sokola z Lamberka Březník. V případě nepříznivého počasí se příjezd vojenské techniky ruší. Na vaši návštěvu se těší Klub vojenské historie ROTO Chvalovice a osádka pěchotního srubu. 

https://www.facebook.com/Bunkr.MJS4 

https://www.mj-s4.cz 

Utajená pevnost Zatáčka