Detail akce

14
ČERVENEC
2023
30
ČERVENEC
2023

Hudební festival Znojmo 2023

00:00 – konec 30.07. 00:00 Znojmo a okolí (48.8556217N, 16.0484194E)
Víno
Hudba a tanec
Historie
Kultura a umění
Folklór a tradice
Gastronomie
Akce pro děti
Příroda
Vzdělávací a naučné akce
TOP akce
Zahraniční akce u sousedů v Rakousku

Mezinárodní Hudební festival Znojmo přinese už podevatenácté do Znojma a jeho okolí (včetně rakouského příhraničí) mistrovskou hudbu domácích i zahraničních interpretů, jejichž koncerty již tradičně doprovázejí kvalitní vína ze Znojemské vinařské podoblasti. Hlavním lákadlem jsou vždy koncerty renomovaného houslového virtuóza Pavla Šporcla, dlouholetého patrona festivalu, i světové barokní hudební dílo ve vlastní produkci v podání špičkových sólistů, orchestru a sboru Czech Ensemble Baroque pod taktovkou Romana Válka. Letos jím bude "Harmonie planet" Antonia Caldary, zkomponované přímo pro Znojmo roku 1723.

Každoročně sjednocuje dramaturgii festivalu jedno společné téma. Tím letošním je "Oslava hudbou". Těšit se můžete v termínu 14.–30. července 2023 na 17 dní hudby, vína a nádherného města Znojma. Na programu je více než 30 koncertů, představení a doprovodných kulturních akcí. Očekávejte mj. dva koncerty Pavla Šporcla a další skvělé interprety z oblasti klasické hudby. Nezapomene se ale ani na cimbálovou muziku, jazz a crossover programy a také na speciální festivalové gastroakce. Ve vlastní originální produkci se tentokrát předvede inscenace "Harmonie planet" Antonia Caldary. V obnovené premiéře přesně po 300 letech!

Festivalový INFOPOINT najdete po celou dobu konání Hudebního festivalu Znojmo v kanceláři destinační společnosti ZnojmoRegion v historickém centru Znojma u Radniční věže (Obroková 2/10 – hned pod Turistickým informačním centrem města Znojma). Kromě informací o programu, zde můžete také ochutnat (a s sebou domů v lahvích zakoupit) všechna vína z limitované edice Festivalových vín letošního ročníku. Získáte zde také tipy na výlety po celém Znojemském okrese...

Předprodej vstupenek zde: www.hudbaznojmo.cz/program-vstupenky 

Více informací zde: www.hudbaznojmo.cz  

Hudební festival Znojmo 2023