Detail akce

21
ŘÍJEN
2023
22
ŘÍJEN
2023

Festival otevřených sklepů na Znojemsku

00:00 – konec 22.10. 00:00 Vinařské obce jižně od Znojma
Víno
Hudba a tanec
Kultura a umění
Folklór a tradice
Gastronomie
Příroda
Vzdělávací a naučné akce
TOP akce
Trhy a shopping

Po několika letech se oblíbená vinařská akce vrací na Znojemsko, aby nabídla výborné víno přímo ve sklepích u vinařů, a to hned v několika sousedních vinařských obcích. Festival otevřených sklepů je akce pořádaná dvakrát ročně vždy na jaře a na podzim. Jde o akci tradiční a putovní, která se pokaždé koná v jiné vinařské lokalitě. Na Znojemsku se konala naposledy na jaře 2018 a její návrat po pěti a půl letech bude směřovat do vyhlášených vinařských obcí Hnanice, Chvalovice, Nový Šaldorf-Sedlešovice, Havraníky či do Šatova.

Obvykle otevře své sklepy zhruba třicítka nejlepších vinařů dané oblasti a půjde o velká vinařství i střední a malovinaře. Měsíc před festivalem bude na trh uvedena i Královská řada vín VOC Znojmo, do které jsou zařazeny ty nejtypičtější místní odrůdy Ryzlink rýnský, Sauvignon a Veltlínské zelené. Na milovníky atmosféry vinných sklepů čekají jedinečné sklepní uličky a bludiště podzemních chodeb, vyhloubených generacemi vinařů do pískovce.

Začátek je v sobotu 21. října, kdy se sklepy otevřou od 10 do 21 hodin, v neděli 22. října pak od 10 do 15 hodin.

Mezi obcemi je k dispozici autobusová kyvadlová doprava, mezi sklepy pak dobré jídlo a zábava. Festival nabízí program příjemného poznávání a chutnání vín přímo z rukou vinařů všech vinařských podoblastí a ročníků. Dlouholetým pořadatelem této tradiční akce je společnost Partnerství, o. p. s.

V ceně dvoudenní vstupenky je vstup do 33 sklepů s degustací nejméně 300 festivalových vín, tištěný i digitální průvodce, degustační sklenička, nosička nebo reflexní páska, textilní taška a neomezené jízdy festivalovými autobusy.

Registrační místo s prodejem vstupenek na místě bude v kulturním domě "Modrý sál" v Novém Šaldorfu-Sedlešovicích otevřeno v pátek 20. října od 15 do 20 hodin, v sobotu od 8 do 15 hodin, a v neděli od 10 do 12 hodin. Kyvadlová doprava jezdí mezi obcemi po celou dobu akce.

https://www.otevrenesklepy.cz 

https://www.facebook.com/events/225979276968376


Festival otevřených sklepů na Znojemsku