Detail akce

27
ČERVENEC
2024

NA DECI... k sousedům do Retzu

celý den Retz (AT) (48.7574194N, 15.9505731E)
Víno
Historie
Gastronomie
Vzdělávací a naučné akce
Trhy a shopping
Motorismus
Zahraniční akce u sousedů v Rakousku

Poznejte Retz – jedno z nejmalebnějších měst Dolního Rakouska, které leží jen pár kilometrů jižně od Znojma. Zaujme zachovalým historickým náměstím (Hauptplatz) s unikátní radniční kaplí (Rathauskapelle), dominantou, která byla kdysi skutečně kostelem i radnicí v jednom. Jde o vyhlášené vinařské město, kde se každou sobotu koná jedinečný farmářský trh (Genuss-Markt) s bohatou nabídkou regionálních producentů: pekaři, uzenáři, výrobci sýrů a jiných mléčných produktů, výrobci marmelád, prodejci koření a v neposlední řadě vinaři. Spolu s trhem můžete od 11 hod. absolvovat prohlídku Zážitkového sklepení pod centrem města, a to s česky hovořícím průvodcem. Vzrušující cesta podzemím je zakončena v místní vinotéce ochutnávkou zdejšího typického vína odrůdy veltlínské zelené (Grüner Veltliner DAC).

Volný čas do odjezdu můžete individuálně využít třeba ještě k návštěvě Muzea jízdních kol (Fahrradmuseum) v prostorách městského zámku, anebo vystoupat k dominantě města i celého okolí, funkčnímu větrnému mlýnu (Windmühle).

V ceně zájezdu budete mít dopravu z/do Znojma pohodlným mikrobusem, plánek města, návštěvu farmářského trhu a prohlídku Zážitkového sklepení v češtině.

Tento program se koná každou prázdninovou sobotu (červenec a srpen 2024), vždy v čase 9:15-14:30 hod. Nástupní místo je na zastávce v ul. Přemyslovců v centru Znojma.

REZERVACE PŘEDEM NUTNÁ na https://www.moraviantours.cz/vinarske-zazitkove-programy/na-deci-k-sousedum-do-retzu/ 

www.nadeci.cz  

www.moraviantours.cz 


NA DECI... k sousedům do Retzu