Detail akce

08
SRPEN
2024

NA DECI... za vinaři VOC Znojmo

celý den Znojmo a okolí (48.8563389N, 16.0456958E)
Víno
Příroda
Vzdělávací a naučné akce
Trhy a shopping
Motorismus

Každé prázdninové úterý a čtvrtek (od 1. července do 31. srpna 2024) pro vás připravila agentura Moravian Tours program, který navazuje na bývalý projekt VINOBUS a představuje vinaře ze spolku VOC Znojmo. Navštívíte vetší i menší rodinná vinařství, seznámíte se s významnými viničními tratěmi a samozřejmě i ochutnáte skvělá vína ze Znojemské vinařské podoblasti. V průběhu prázdnin se bude program obměňovat a trasa pokaždé povede jinam. Vždy ale navštívíte 3 vinařství a ochutnáte celkem 12 vzorků vín.

VOC Znojmo (= Vína Originální Certifikace) je vůbec první vinařský apelační program, který vznikl v České republice právě pro oblast Znojemska. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny pouze tři odrůdy pro Znojemsko nejtypičtější: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Významní regionální výrobci, jejichž vína uvedených odrůd splňují podmínky tohoto apelačního systému, pak mají právo je označovat ochrannou známkou VOC Znojmo. Sdružuje je stejnojmenný spolek a dnes už jich více než 20. A právě k nim vede trasa tohoto poznávacího zájezdu NA DECI... , která nabídne v průběhu prázdnin 2024 hned několik různých variant trasy s návštěvou a degustací vždy u různých vinařů.

V ceně zájezdu budete mít dopravu z/do Znojma pohodlným mikrobusem, návštěvu 3 vinařství s ochutnávkou 12 vín a možností nákupu vín přímo od vinaře, a dále služby profesionálního průvodce po celou dobu výletu. Bonus navíc ve formě karty do Enotéky znojemských vín a slevový voucher na další letní programy společnosti Moravian Tours.

Tento program se koná každé prázdninové úterý a čtvrtek (červenec a srpen 2024), vždy v čase 15:00–18:15 hod. Nástupní místo je na zastávce v ul. Přemyslovců v centru Znojma.

REZERVACE PŘEDEM NUTNÁ na https://www.moraviantours.cz/vinarske-zazitkove-programy/na-deci-za-vinari-voc-znojmo/ 

www.nadeci.cz 

www.moraviantours.cz 


NA DECI... za vinaři VOC Znojmo