Detail akce

07
DUBEN
2024

Po stopách vody (Jarní dny zdraví Znojmo)

celý den Znojmo a okolí (48.8482922N, 16.0593317E)
Technika a řemesla
Akce pro děti
Příroda
Vzdělávací a naučné akce

V rámci akce Jarní dny zdraví ve Znojmě se můžete vypravit na vycházku a komentovanou exkurzi do objektů provozovaných Vodárenskou akciovou společností, divizí Znojmo. Pokud vás zajímá, k čemu slouží vodojem a chcete si zblízka prohlédnout dešťové zdrže, ve kterých se v případě potřeby voda pozdrží, aby byla později odvedena na čistírnu odpadních vod, tak přijďte na procházku „Po stopách vody“. Připraveny pro vás budou exkurze v těchto objektech, výklad a pro děti soutěže o ceny.

Sraz a registrace účastníku proběhne mezi 8:45-9:00 hod. před administrativní budovou VAS Znojmo na ulici Kotkova 20. V 9:00 hod. následuje hromadný odvoz autobusem do Suchohrdel u Znojma k vodojemu VAS. Po komentované prohlídce, už po svých, vyrazíme k dešťovým zdržím v Dobšicích, kde se dozvíte více o jejich fungování, významu a proč jsou důležité pro bezproblémový chod čistírny odpadních vod.

Procházka bude zakončena v administrativní budově VAS na ulici Kotkova, kde bude příležitost si prohlédnout areál a pracovní techniku (sacokanalizační vozy, bagr, cisterny apod.). Na děti zde čekají zábavné úkoly ke splnění, vyhodnocení soutěže o ceny a na všechny něco k zakousnutí. Ukončení akce je plánované cca ve 12:00 hod.

Registrace zde: https://bit.ly/postopachvody 

Více informací zde: http://www.znojmo-zdravemesto.cz 

Po stopách vody (Jarní dny zdraví Znojmo)