Detail akce

11
ČERVENEC
2024

Stand-up Martina Jakubíčka (Hudební festival Znojmo 2024)

19:00 Znojmo (48.8411322N, 16.0572750E)
Víno
Hudba a tanec
Historie
Kultura a umění
Vzdělávací a naučné akce

Brněnský varhaník a skladatel Martin Jakubíček vystoupí ve znojemském Centru Louka na téma "Odvážně a nevážně s vážnou hudbou převážně". Nenechte si ujít jedinečnou one man show, která Vás zaručeně pobaví a zároveň poskytne pohled do zákulisí koncertů, svateb, pohřbů nebo zahraničních cest. Můžete se těšit na vtipné historky ze života hudebníka s nezaměnitelným humorem a bohatými zážitky. 

Martin Jakubíček se narodil roku 1965 v Brně v rodině hudebníka. V letech 1980-86 navštěvuje konzervatoř, cembalo a skladba. Pokračuje na JAMU, kde se výrazně zabývá improvizací. JAMU reprezentuje na mezinárodní varhanní soutěži J. S. Bacha v Lipsku a na varhanní soutěži Pražského jara. Získává hlavní ceny na Interpretační soutěži ČSR a SVOČ. Své znalosti si rozšiřuje na mistrovských kurzech v rakouském Millstadtu. Kromě sólové koncertní činnosti (cembalo, varhany, kladívkový klavír) působí jako umělecký vedoucí renomovaných komorních seskupení, jako zakládající člen ansámblů zabývajících se stylovou interpretací renesanční a barokní hudby.

Mezinárodní Hudební festival Znojmo přinese v roce 2024 už podvacáté do Znojma a jeho okolí (včetně rakouského příhraničí) mistrovskou hudbu domácích i zahraničních interpretů, jejichž koncerty již tradičně doprovázejí kvalitní vína ze Znojemské vinařské podoblasti. Letošním tématem je "Hudba a vítězství". Těšit se můžete v termínu 10.–28. července 2024 na více než 30 koncertů, představení a doprovodných kulturních akcí ve Znojmě i jeho okolí. 

Předprodej vstupenek zde: www.hudbaznojmo.cz/program-vstupenky 

Více informací zde: www.hudbaznojmo.cz  

Stand-up Martina Jakubíčka (Hudební festival Znojmo 2024)