Detail akce

21
ÚNOR
2024

Mezinárodní den průvodců ve Znojmě

celý den Znojmo (48.8556217N, 16.0484194E)
Historie
Kultura a umění
Folklór a tradice
Akce pro děti
Vzdělávací a naučné akce

Mezinárodní den průvodců připadá každoročně na 21. února, kdy roku 1985 vznikla Světová federace turistických průvodců (WFTGA). U nás i v zahraničí se tento den pravidelně konají nejrůznější turistické poznávací akce. Patří mezi ně i město Znojmo, kde nabídnou průvodci Znojemské Besedy speciální prohlídky, které představí Znojemské podzemí anebo propojí hned několik klasických okruhů městem Znojmem s průvodci z Turistického informačního centra.

PROHLÍDKA MĚSTA

Návštěvníci zavítají do znojemských ulic a náměstí, dozví se zajímavosti o moderní architektuře, vyslechnou také dávné pověsti a to nejzajímavější o osobnostech Znojma. Na závěr navštíví Centrum Louka v nejstarší budově Louckého kláštera na jižním předměstí (pěší přechod z centra), kde dnes najdou moderní informační centrum, ale i nový prohlídkový okruh vedoucí do kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava. Prohlídka s průvodcem z Turistického informačního centra města Znojma začíná v 16 hod. u TIC Znojmo v Obrokové ulici, potrvá min. 2 hodiny a končí u Louckého kláštera. Vstupenky za zvýhodněnou cenu je možné zakoupit v TIC Obroková a TIC Louka.

ZNOJEMSKÉ PODZEMÍ

Průvodci ze Znojemského podzemí nabídnou od 16 hod. prohlídku Tajemného podzemí a Života v podzemí, tedy dvou expozic, které nabízí klasická trasa s průvodcem vedoucí v tomto největším labyrintu podzemních chodeb a sklepů ve střední Evropě. Trasa i expozice jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Vstupenky zakoupíte na pokladně Znojemského podzemí.

https://www.znojemskabeseda.cz 

https://www.facebook.com/ZnojemskaBeseda 

https://www.facebook.com/events/351709151007034 

Mezinárodní den průvodců ve Znojmě