Detail akce

10
ČERVENEC
2024
28
ČERVENEC
2024

Hudební festival Znojmo 2024

00:00 – konec 28.07. 00:00 Znojmo a okolí (48.8556217N, 16.0484194E)
Víno
Hudba a tanec
Historie
Kultura a umění
Folklór a tradice
Gastronomie
Akce pro děti
Příroda
Vzdělávací a naučné akce
TOP akce
Zahraniční akce u sousedů v Rakousku

Mezinárodní Hudební festival Znojmo přinese už podvacáté do Znojma a jeho okolí (včetně rakouského příhraničí) mistrovskou hudbu domácích i zahraničních interpretů, jejichž koncerty již tradičně doprovázejí kvalitní vína ze Znojemské vinařské podoblasti. Hlavním lákadlem jsou vždy koncerty světově uznávaných interpretů, renomovaného houslového virtuóza Pavla Šporcla – dlouholetého patrona festivalu, či unikátní barokní hudební dílo ve vlastní produkci v podání špičkových sólistů, orchestru a sboru Czech Ensemble Baroque pod taktovkou Romana Válka. Tím bude tentokrát skvostná inscenace Juditha triumphans od Antonia Vivaldiho. 

Každoročně sjednocuje dramaturgii festivalu jedno společné téma. Tím letošním je "Hudba a vítězství". Těšit se můžete v termínu 10.–28. července 2024 na více než 30 koncertů, představení a doprovodných kulturních akcí ve Znojmě i jeho okolí. Očekávejte mj. koncerty Pavla Šporcla a další skvělé interprety z oblasti klasické hudby. Nezapomene se ale ani na cimbálovou muziku, jazz a crossover programy a také na speciální festivalové gastroakce. 

Festivalový INFOPOINT najdete po celou dobu konání Hudebního festivalu Znojmo v kanceláři destinační společnosti ZnojmoRegion v historickém centru Znojma u Radniční věže (Obroková 2/10 – hned pod Turistickým informačním centrem města Znojma). Kromě informací o programu, zde můžete také ochutnat (nebo s sebou domů v lahvích odnést) všechna vína z limitované edice Festivalových vín letošního ročníku. Získáte zde také tipy na výlety po celém Znojemském okrese...

Předprodej vstupenek zde: www.hudbaznojmo.cz/program-vstupenky 

Více informací zde: www.hudbaznojmo.cz  

Hudební festival Znojmo 2024