Znojemsko v hledáčku filmařů 2019

Jak úspěšná je spolupráce destinační společnosti ZnojmoRegion s Filmovou kanceláří města Brna a Jihomoravského kraje, můžete v těchto dnech vidět na vlastní oči v kinech. Už druhým rokem totiž ZnojmoRegion doporučuje vhodná místa pro natáčení českých i zahraničních filmů nebo televizních seriálů a pomáhá s představováním lokací nebo kontaktováním vlastníků a provozovatelů. Díky tomu se na plátnech kin, obrazovkách a monitorech objevují místa z celého znojemského okresu. 

V těchto dnech si tak můžete zpestřit sledování filmů o testování, zda si všimnete lokací ze Znojemska a Podyjí – např. v nové pohádce Hodinářův učeň rozpoznat zámek Uherčice, v komedii Poslední aristokratka zámek v Jaroslavicích anebo v krátkém filmu Hranice identifikovat bývalý hraniční přechod Chvalovice-Hatě a okolí. Letos na jaře se na Znojemsku natáčelo i pokračování historického velkofilmu Marie Terezie II. a filmový štáb využil exteriéry vodního mlýna ve Slupi nebo areál Jaroslavického zámku.

Díky dohodě mezi Českou televizí a městem Znojmem by také měly začít práce na další části oblíbeného detektivně-historického seriálu o četnících. Nová série nazvaná „Četníci ze Znojma“ využije lokalitu Na Káře a další místa v historickém centru města.