Vinařský dům ZNOJMO

Vinařský dům Znojmo ve spodní části Masarykova náměstí v centru města představuje jeden z nejcennějších měšťanských domů původně z 15. století. Na první pohled zaujme svou zdobnou fasádou a hned po té svou nabídkou. Na jednom místě se zde totiž snoubí vinné, pivní i gastronomické zážitky, které doplňuje ještě i komfortní ubytování v prostorných apartmánech v patře a v podkroví. Součástí objektu je i prostorná venkovní terasa s výhledem do kapucínské zahrady, kde historické prvky vkusně doplňuje moderní architektura.


Vinařství Nešetřil + Winebar Chatka

Sídlo ve Vinařském domě Znojmo má rodinné Vinařství Nešetřil, které obhospodařuje vinice na známých viničních tratích Kraví Hora u Znojma a v Hnanicích na prahu Národního parku Podyjí. Mezi jeho produkty najdete jak vína vyráběná v nerezových tancích, tak zrající v dubových a akátových sudech, anebo dokonce v gruzínských hliněných amforách zvaných kvevri. Ty jsou až po hrdla zakopány do země v průjezdu domu a návštěvníci se tak mohou seznámit s technologií starou více než 8000 let. Seznámit se zde však mohou i s celým vinařstvím, jeho výrobní částí v přízemí nebo v podzemní části, kde vstoupí do rozsáhlého podzemního labyrintu chodeb. Působivá exkurze je součástí řízených degustací s majitelem, kdy je na programu nejen ochutnávka vín, ale také výklad týkající vinařských technologií a historie znojemského podzemí. Skvělá vína, a nejen z produkce Vinařství Nešetřil, můžete ve vybrané dny vychutnávat v přízemním Winebaru Chatka, a to společně s příjemně vyladěnou gastronomickou nabídkou.


Mikropivovar Jonatán

Na své si ve Vinařském domě Znojmo přijdou ale i milovníci piva. Své místo zde má totiž také mikropiovar produkující pivo značky Jonatán. Každá várka je autentická a opravdu limitovaná – roční výstav je maximálně 50 hektolitrů. jde přitom o piva svrchně kvašená, silná, nefiltrovaná a nepasterizovaná, jejichž barvu ovlivňuje výhradně druh sladu či ovoce (u ovocitých piv), nikoli karamel či dobarvující přípravky. Při výrobě ochucených piv se používá výhradně lokální ovoce (černý rybíz, třešně nebo višně), po kterém má pak pivo nejen barvu, ale i aroma.


Ubytování

Kdo zatouží objevovat krásy a historii královského města Znojma déle, jistě uvítá možnost komfortního ubytování přímo v srdci města. Ve Vinařském domě Znojmo jsou k dispozici 2 prostorné apartmány. Velký apartmán (120 m²) umístěný v 1. patře domu disponuje 3 velkými pokoji, ve kterých se pohodlně ubytuje až 8 osob. Malý nový apartmán (80 m²) se nachází ve 2. patře a je určený pro komfortní ubytování až 5 osob. Součástí obou apartmánů je plně vybavená kuchyně s jídelnou, koupelna s WC a druhé samostatné WC. Celková kapacita ubytování v obou stylových a vkusně zařízených apartmánech je tak 13 dospělých osob.


Terasa a zahrádka

Nespornou předností Vinařského domu Znojmo je velkorysý venkovní prostor nabízející posezení s výhledem do jižního hradebního příkopu a kapucínské zahrady. Je rozdělen do dvou úrovní: horní terasa navazuje v 1. patře na apartmánové ubytování a dává tak příležitost k propojení např. pro menší svatby či rodinné oslavy a soukromé akce. Spodní část je pomyslnou venkovní zahrádkou navazující na přízemní prostory Winebaru Chatka. Venkovní prostor je ze 3 stran uzavřen, což nabízí možnost uspořádání firemní či společenské akce, koncertu nebo třeba promítání formou letního kina.


Nabídka pro skupiny

Rozlehlost prostor Vinařského domu Znojmo a jeho široká nabídka služeb objekt přímo předurčuje k uspořádání společenských, firemních i rodinných akcí a oslav. Ve prostorách Winebaru Chatka je uvnitř k dispozici 35 míst, a k tomu v prostorách venkovních teras a zahrádky až 100 míst. Oslavit tu narozeniny, promoci nebo křtiny, uspořádat svatbu, firemní akci nebo klientské setkání je báječný nápad.

Skvělým zážitkem pro předem objednané skupiny jsou také řízené degustace spojené s prohlídkou vinařství včetně tří pater sklepů pod domem, které zasahují až do historického podzemí města Znojma. Součástí je nejen ochutnávka vín, ale také výklad týkající vinařských technologií a historie znojemského podzemí. Je možné je zorganizovat také v angličtině, němčině či ruštině. Je ale také možné si na klíč objednat uspořádání eventu v nádherných historických prostorách s programem podle Vašeho gusta.


Členem ZnojmoRegionu od roku 2023.

Vinařský dům Znojmo

Masarykovo náměstí 389/14
669 02 Znojmo