Turistická karta ZnojmoRegion+ 2021

Destinační společnost ZnojmoRegion připravuje pro rok 2021 turistickou kartu ZnojmoRegion+, která turistům nabídne opět řadu výhod, ale hlavně pomůže restartovat turistické služby na Znojemsku a v Podyjí. Destinační společnost ZnojmoRegion připravila pro sezónu 2021 opět řadu novinek, kterými chce přilákat návštěvníky k co nejdelšímu pobytu v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Zároveň chce ale podpořit kvalitní služby cestovního ruchu v regionu a pomoci jim se znovu nastartovat v „pokoronavirovém“ období. Už loni ZnojmoRegion testoval svůj projekt letní turistické karty, která za návštěvu různých cílů v regionu nabízela zajímavé odměny. Zároveň propagovala i méně známá, ale turisticky atraktivní místa celého znojemského okresu. Na úspěšný pilotní ročník navazuje i letos a turistickou kartu „ZnojmoRegion+“ zaměřuje na podporu ubytovacích zařízení, která v době koronavirových vládních opatření utrpěla asi nejvíce ze všech hlavních služeb cestovního ruchu. Pro projekt je vytvořen speciální web https://karta.znojmoregion.cz, kde každý zájemce najde přehledné informace o všech zapojených subjeketech - ubytovacích zařízeních i místech, kde je možno získat nějaký benefit, a to i ve formě interaktivní mapy, ve které nechybí "turistická mapová vrstva" pro snadné plánování výletů.
Karta plná odměn a výhod
Kartu obdrží každý turista starší 18 let, který se v období od 1. června do 31. října 2021 ubytuje ve vybraných hotelech, penzionech nebo kempech v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí (celkem je na výběr 53 ubytovacích zařízení) minimálně na 1 noc. Karta mu zaručuje (v době jeho pobytu) získání různých dárků, slev a bonusů na zajímavých a turisticky atraktivních místech. Na výběr jsou např. volné vstupy do památek či na koupaliště, slevy na konzumaci v restauracích, vinařstvích či regionálních pivovarech anebo originální dárky a bonusové služby. Nabídka odměn a výhod od více než 40 zapojených subjektů – členů ZnojmoRegionu – je velmi pestrá a vyberou si jak rodiny s dětmi, tak mladé páry a party či aktivní senioři. Čím více nocí host na Znojemsku stráví, tím více odměn a výhod může čerpat.  Zapojený UBYTOVATEL se díky tomuto projektu dostane do VIP pozice jediného distributora turistických karet ZnojmoRegion+, za něž si na vybraných místech mohou jeho hosté vybrat různé odměny. Zapojený UBYTOVATEL tak získá konkurenční výhodu na trhu, neboť turisté budou preferovat ubytování právě v jeho ubytovacím zařízení, kde zdarma obdrží turistické karty plné výhod. POSKYTOVATELÉ těchto výhod a odměn jsou tak – rovněž zdarma – viditelně propagováni a doporučováni, a to bez ohledu na jejich umístění v regionu či druh nabídky.  Cílem je motivovat návštěvníka regionu k ubytování v místních ubytovacích zařízeních a k návštěvě i nových, dosud neznámých míst v regionu. Současně ho také přesvědčit o výhodnosti co nejdelšího pobytu nebo pobytu mimo hlavní turistickou sezónu. Projekt má pomoci znovu vzkřísit služby cestovního ruchu po rozvolnění vládních corona-opatření. Turistická karta bude však současně destinačnímu managementu sloužit jako informační zdroj o návštěvnosti regionu a turistických prioritách. 
Šance pro ubytovatele 
Ubytovateli, kteří budou letos jako jediní karty vydávat svým hostům, přitom mohou být jak členové ZnojmoRegionu, tak nečlenové provozující ubytovací zařízení v katastru města, obce či svazku obcí, které už členy ZnojmoRegionu jsou. 
A tím se otevírá jedinečná příležitost pro ubytovatele z těchto měst a obcí: Bohutice, Hluboké Mašůvky, Hnanice, Chvalovice, Jaroslavice, Miroslav, Moravský Krumlov, Nový Šaldorf-Sedlešovice, Slup, Štítary, Únanov, Vedrovice, Vranov nad Dyjí, Vrbovec a Znojmo. anebo obcí sdružených v těchto svazcích obcí: DSO Jevišovicka (Boskovštejn, Černín, Jevišovice, Jiřice u Moravských Budějovic, Rozkoš, Střelice a Vevčice) MAS Hrušovansko (Božice, Břežany, Čejkovice, Dyjákovice, Hevlín, Hrabětice, Hrušovany nad Jevišovkou, Mackovice, Pravice, Šanov a Velký Karlov) Svazek obcí Moravia (Džbánice, Horní Dunajovice, Morašice, Trstěnice, Tvořihráz, Višňové, Výrovice a Želotice) Mikroregion Miroslavsko (Damnice, Dolenice, Hostěradice, Jiřice u Miroslavi, Miroslav, Miroslavské Knínice, Našiměřice a Suchohrdly u Miroslavi). Zapojit se může každé oficiální ubytovací zařízení kategorie hotel, penzion či kemp, které odvádí městu stanovené ubytovací poplatky a které odsouhlasí destinační společnost ZnojmoRegion. Musí se však přihlásit nejpozději do 30. dubna 2021 na e-mail: predseda@znojmoregion.cz a v polovině května se pak účastnit informačního workshopu pro všechny zapojené subjekty.    Marketingová podpora zdarma 
Vybraná ubytovací zařízení budou od ZnojmoRegionu předem vybavena zásobou karet pro přidělování hostům i informačními letáčky určenými na recepci a jednotlivé pokoje. Držitel karty, tzn. ubytovaný host, si sám vybere, o jakou odměnu má zájem, a podle toho si může naplánovat svůj výlet po regionu. K tomu mu pomohou i další bezplatné tiskové materiály ZnojmoRegionu (mapy s tipy na výlety, praktické skládačky s tipy pro rodiny s dětmi nebo tipy na dobré jídlo/pivo/víno...), které jsou již k dispozici u všech členů ZnojmoRegionu a na všech regionálních infocentrech.  Zapojení všech ubytovatelů i poskytovatelů odměn je ZnojmoRegionem nabízeno zdarma a rovněž propagace ne webu i příděl všech tiskových materiálů a karet je bezplatný. Projekt je částečně dotován Jihomoravským krajem, ale větší část financuje destinační společnost z vlastního rozpočtu. ZnojmoRegion chce tímto projektem podpořit jak služby cestovního ruchu, tak upozornit na dosud neobjevené a málo známé turistické cíle. Dlouhodobě také usiluje o prodloužení doby pobytu turistů na území Znojemska a Podyjí i rozšíření hlavní turistické sezóny o další měsíce. Podrobná pravidla a detailní informace o projektu Turistická karta ZnojmoRegion+ 2021 najdete ZDE.