SVÁTEČNÍ ZnojmoRegion 2018

Vítejte ve svátečním ZnojmoRegionu a prozkoumejte naši pestrou nabídku kulturních akcí, sportovních aktivit, gurmánských zážitků i speciálních turistických služeb. Nechte se inspirovat kalendářem akcí od počátku Adventu až do svátku Tří králů v jednotlivých regionálních podoblastech, využijte dny sportu zdarma, vydejte se na poznávací výlet nebo na vánoční výstavu, nechte se hýčkat v hotelích a restauracích, anebo zkuste upéct vánoční cukroví podle původních receptů z našeho regionu. Užijte si přátelská setkání, tvůrčí dílničky i sváteční atmosféru v pohostinném kraji, kde je zima přívětivá a možnosti nepočítané. Stáhněte si ucelený přehled turistických akcí a možností ve ZnojmoRegionu pro nadcházející sváteční dny.

Kompletní turistickou nabídku znojemského regionu představuje nový projekt destinační společnosti ZnojmoRegion. Tento neziskový spolek se rozhodl touto formou upozornit na atraktivní zimní nabídku Znojemska a Podyjí a posílit návštěvnost, která je zde v tomto období dlouhodobě nejslabší. Snahou bylo ukázat, kolik možností a rozmanitých zážitků tu čeká na návštěvníky, ale také inspirovat místní obyvatele k návštěvě jiných částí regionu.

Sváteční ZnojmoRegion 2018. Jde o historicky první jednotnou tematickou propagaci celého znojemského okresu zahrnující jak kulturní přehled, tak nabídku speciálních vánočních služeb, sportovních aktivit i původní historické vánoční recepty ze Znojemska. Poprvé byl veřejnosti představen na tiskové konferenci 21. listopadu 2018 v Café Muzeum v centru Znojma. Společně s ním se zástupci médií dozvěděli informace i o adventních a vánočních akcích Města Znojma/Znojemské Besedy, Jihomoravského muzea ve Znojmě a seznámit se mohli i s vánočním pivním speciálem Znojemského městského pivovaru.

Ucelená nabídka regionálních aktivit kombinuje klasický kulturní kalendář akcí a výstav s poznávacími výlety, možnostmi sportu a relaxace – včetně Dnů sportu zdarma, ubytovacími a stravovacími službami. Prezentuje také speciální balíčky služeb vybraných hotelů a restaurací i znojemského pivovaru. Zájemci o návštěvu regionu v období svátků tak mají k dispozici kompletní informační servis, který jim umožní snadno naplánovat pobyt i program na jednom místě. 

Samotný kulturní kalendář je pro lepší orientaci rozdělen do pěti regionálních podoblastí: východní Hrušovansko, severní Moravskokrumlovsko, západní Jevišovicko a Vranovsko, a jižní Znojemsko. Na projektu se podílelo více než 30 měst a obcí, 10 soukromých subjektů, 5 institucí neziskového charakteru a řada dalších členů a partnerů ZnojmoRegionu. V tak velkém rozsahu a vzájemném propojení dosud jednotná propagace nebyla nikdy realizována.

Zajímavou nástavbou informačního servisu je doplnění o tradiční historické recepty na pokrmy, které v oblasti Znojemska patřily běžně na adventní a vánoční stůl v lidových i měšťanských domácnostech. Vánočním receptům, tradičním pokrmům a obyčejům bude věnována také přednáška etnografa Jihomoravského muzea ve Znojmě, Jiřího Mačudy, která se uskuteční v úterý 4. prosince 2018 ve Znojemské Besedě.

Přehledný informační leták “Sváteční ZnojmoRegion 2018” je zdarma k dispozici na regionálních infocentrech od 20. listopadu 2018, nebo ke stažení on-line (níže v přílohách).

Přílohy