Koupaliště a Autokemp Pohoda ÚNANOV

Obec Únanov nedaleko Znojma se může pochlubit moderním letním koupalištěm s řadou vodních atrakcí a hned vedle kvalitně vybaveným autokempem. Oboje nese příznačný název Pohoda, který vzešel z dětské soutěže.

Provoz letního koupaliště byl zahájen v roce 2002. Nabízí plavecký a rekreační bazén, brouzdaliště pro děti, tobogán, skluzavku, vodní jeskyni, masážní lůžka, divoký kanál a další vodní atrakce. Součástí koupaliště je moderní sociální zázemí, občerstvení, parkoviště až pro 160 aut a 120 kol. V roce 2003 získalo koupaliště v rámci soutěže Stavba roku na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch v Praze Cenu poroty za vytvoření přitažlivého prostředí významem přesahujícího rámec obce a Cenu veřejnosti za vítězství v internetovém hlasování mezi 65 přihlášenými stavbami. 

V roce 2003 byl rekreační areál koupaliště rozšířen o autokemp stejného názvu, dvě hřiště pro plážový volejbal, stolní tenis, ruské kuželky, pétanque a také půjčování sportovních potřeb a slunečníků. Autokemp nabízí 22 stání pro karavany včetně elektrické přípojky. Na těchto stáních je možno postavit i stany. Jednotlivá stání jsou oddělena živým plotem. Od koupaliště je autokemp oddělen plotem. Autokemp má samostatný vjezd a samostatné sociální zařízení včetně kuchyňky. Během otvírací doby koupaliště je občerstvení zajištěno na koupališti, jinak v obci ve dvou prodejnách potravin a třech restauracích. Při pobytu je možno využít koupaliště včetně sportovního zázemí – 2 tenisové kurty s umělým povrchem, víceúčelové hřiště s umělým povrchem pro všechny míčové hry, plážový volejbal, stolní tenis či pétanque.

Nejnovějším sportovním přírůstkem v Únanově je venkovní posilovna FITpark u výjezdu z obce směrem na Plaveč.

Kontaktní údaje