Kultura a zážitky bez hranic ČJ/NJ 2018

Destinační společnosti Retzer Land a ZnojmoRegion propojují turistickou nabídku obou příhraničních regionů v nové publikaci představující "Kulturu a zážitky bez hranic".

Nová, více než 100stranná česko-německá publikace přináší informace o výletních cílech a turistických možnostech moravsko-rakouského pomezí – v turistických oblastech Retzer Land na jedné straně hranice, a Znojemsko a Podyjí na straně druhé. Po 29 letech od otevření hranic tak vznikla publikace, která propojuje turistickou nabídku obou příhraničních regionů.

Turisté a návštěvníci oblasti se díky brožuře „Kultura & zážitky bez hranic“ snadněji zorientují v aktuální turistické nabídce, zdejších akcích a slavnostech anebo ještě neokoukaných výletních cílech. Dvojjazyčná brožura přináší přehled turistických atraktivit, památek, přírodních krás i tipů na aktivní sportovní a kulturní vyžití. Publikace zahrnuje také praktické informace týkající se dopravy a parkování nebo regionálních informačních center.

Jde o výsledek vzájemné spolupráce, kterou pomohla již v květnu 2018 nastartovat exkurze pracovníků turistických center za památkami a zajímavostmi na obou stranách hranice. Od prosince 2018 je publikace dostupná na informačních centrech a oba regiony bude prezentovat i na veletrzích cestovního ruchu mimo jiné ve Vídni, Welsu, Mnichově, Praze nebo Bratislavě. 

„Hranicí náš region do nedávna končil, ale to již dávno není pravdou. My dnes poprvé našim návštěvníkům nabídneme i pozvánku a tipy na výlety i do sousedního regionu v ucelené formě“ těší se partnerský tým destinační společnosti ZnojmoRegion a Retzer Land. Cílem jejich společného snažení je kromě rozšíření spolupráce s informačními centry a pracovníky v cestovním ruchu i různorodá a rozmanitá nabídka pro návštěvníky, z jejichž delšího pobytu budou profitovat aktéři cestovního ruchu na obou stranách hranice. 

Publikace "Kultura & zážitky bez hranic" vznikla v rámci přeshraničního projektu financovaného z programu INTERREG Rakousko – Česká republika ze strany NÖ.Regional.GmbH. K dispozici je na turistických infocentrech v obou regionech a prolistovat si ji můžete i on-line zde: https://issuu.com/retzerland/docs/retzerland_znojmoregion
anebo kompletní brožuru stáhnout v níže připojeném dokumentu (pdf).

Přílohy