Hledáme filmové lokace 2020

Díky aktivní spolupráci destinační společnosti ZnojmoRegion a BRNO FILM OFFICE – Filmové kanceláře města Brna a Jihomoravského kraje se v kanceláři ZnojmoRegionu sešlo koncem roku 2019 hned několik poptávek na dohledávku míst na Znojemsku vhodných k natáčení filmů a seriálů. Pro připravované natáčení v průběhu roku 2020 tak aktuálně hledáme konkrétní lokace na Znojemsku: prvorepublikovou venkovskou hospodu či socialistický byt.


ČETNÍCI ZE ZNOJMA

Na základě dlouhodobých jednání Města Znojma a České televize se pomalu přibližuje čas, kdy se v ulicích starého Znojma budou pohybovat četníci v prvorepublikových uniformách. Na podzim 2020 by totiž na Znojemsku měla ČT Brno začít natáčet novou sérii oblíbených četnických detektivek – tentokrát nazvanou „Četníci ze Znojma“. Četnická stanice by přitom měla vyrůst ve Znojmě v prostoru Na Káře, ale její interiéry pro změnu „zahraje“ fara v Šatově. 

Stále však nejsou vybrány všechny lokace vhodné k natáčení tohoto seriálu a destinační společnost ZnojmoRegion se na jejich vyhledávání podílí také. Aktuálně hledáme interiéry a exteriéry, které by odpovídaly období cca rok 1920 – staré byty, činžáky, pavlače, původní hospodářské usedlosti, sedlácké grunty a dvorce... Vždy musí jít o starou zástavbu bez nových stavebních prvků, a to v širším okolí Znojma, resp. v celém Znojemském okrese. Zejména hledáme starou venkovskou hospodu (dřevěná podlaha, stará okna i dveře), která by měla ještě původní sál s pódiem.

Více o přípravách na natáčení seriálu Četníci ze Znojma se dočtete zde


OBĚŤ NA ZNOJEMSKU

Díky aktivní spolupráci s Filmovou kanceláří Brna a Jihomoravského kraje se podařilo do regionu nalákat i zahraniční filmové štáby. Ve Slovensko-německé koprodukci by se tak měl mezi březnem a květnem 2020 na Znojemsku natáčet hraný film Michala Blaška „Oběť“ s kriminální zápletkou situovanou do nedávné minulosti. 

V hledáčku filmařů se už objevil např. bývalý hraniční přechod Hatě (který bude pravděpodobně zastupovat Slovensko-Ukrajinskou státní hranici) a ve Znojmě budova nové nemocnice nebo městského úřadu na náměstí Armády... Stále však dohledáváme „socialistický“ panelákový byt, který by svým vybavením a interiérovou dispozicí odpovídal těmto referenčním fotkám


Máte-li jakékoliv tipy na uvedené filmové lokace, prosím, kontaktujte co nejdříve kancelář ZnojmoRegionu.