Hájenka pod větrníky ŠTÍTARY

Nevšední místo uprostřed čisté přírody, vonící dřevem, s bazénem, velkou zahradou a kvetoucí loukou i vlastním lesem, nabízející komfortní ubytování a prostorné zázemí pro svatby, oslavy a nejrůznější skupinové či firemní akce. Romanticky posazený areál na samotě u lesa nabízí komfortně zrekonstruovanou budovu bývalé hájenky, kterou obklopuje prostorná zahrada, a velkorysé zázemí pro skupiny a soukromé akce. Hájenka pod větrníky nabízí odpočinek i neomezenou zábavu v absolutním soukromí a v lůně přírody, které ocení zejména svatby, rodinné oslavy nebo firmy hledající prostor pro aktivní teambuilding. 

Celý objekt funguje jako energeticky soběstačný ostrov na principech ekologicky čistého provozu. Nad střechou hájenky se tyčí dvě větrné elektrárny, které daly objektu svůj příznačný název. Celý areál je bezbariérový, a to včetně vinného sklepa, společenských prostor a podkrovních pokojů. 

Areál, který obklopuje téměř ze všech stran les, najdete u cesty vedoucí z Vranovské Vsi do Šumné. Atraktivní poloha nabízí těsné sousedství Národního parku Podyjí i oblíbených památek a turistických cílů, jakými jsou např. barokní zámek ve Vranově nad Dyjí, hrad Bítov, Vranovská přehrada s pláží a vyhlídkovými plavbami Lodní dopravy Vranov, soukromé Muzeum motocyklů v Lesné, historické město Znojmo a řada dalších. Místo je ideální také pro ty, kteří chtějí kromě krás Znojemska a Podyjí objevovat i blízké rakouské příhraničí. Přímo okolo objektu prochází značená cyklotrasa č. 5010, která propojuje Vranovsko s Jevišovickem.


Nabídka pro skupiny – svatby i firmy

Hájenka je v provozu po celý rok a nabízí moderní a komfortní ubytování v 6 samostatných klimatizovaných pokojích s celkovou kapacitou 33 lůžek. Velkou výhodou jsou 2 bezbariérové pokoje a výtah procházející objektem od vinného sklepa až k pokojům v podkroví. Každý pokoj disponuje vlastním sociálním zařízením, pracovním stolkem, televizí a malou lednicí. K dispozici zde budete mít velkou a profesionálně vybavenou kuchyň s chladící i mrazící místností a zázemím pro vlastní catering, např. při svatební hostině. Celý komplex je uzavřený, tudíž poskytuje maximální soukromí. Parkování je v ceně a přímo u objektu.

Po celodenním výletu či firemním školení si tu odpočinete ve vnitřním vyhřívaném bazénu nebo na lehátkách, kde dokonale zrelaxujete. Na prostorné zahradě můžete naplánovat nejrůznější hry a zábavu – k dispozici je zde pétanque, stolní fotbálek, lano, kriket, branky na fotbal aj. U venkovní fontány tu na vás navíc čekají velké dřevěné šachy. Večer pak můžete využít gril a několik venkovních posezení, anebo vnitřní společenskou místnost s velkou TV, barem a krbem. Své kouzlo má i velký vinný sklep s cihlovou klenbou (kapacita cca 80 osob), stejně jako venkovní romantický altán s fontánou a jezírkem nebo venkovní terasy s krbem a udírnou. WIFI připojení přitom budete mít v celém objektu. 

Je zde dostatečný prostor pro uspořádání vnitřní i venkovní varianty vaší akce, a tak vás nezaskočí ani nepřízeň počasí. Svoji svatbu, oslavu či firemní akci si zde můžete uspořádat ve své režii, přesně podle vašeho gusta... Vše přitom pohodlně na jednom místě – svatební obřad, focení v lese, hostina, hry, zábava i ubytování. Na přání vám zde zajistí další služby na objednávku: ochutnávku vín, catering, opékání selátka nebo masáže, kadeřnictví či kosmetiku. Rádi pro vás sestaví i doprovodný program na míru a doporučí místa, která stojí za to vidět, nebo zážitky, které  stojí za to prožít. Můžete si např. zajezdit na koni, jít do lesa na čekanou s myslivcem a domluví vám i odstřel zvěře v honitbě. 

Pro sezónu 2024 se plánuje rozšíření komplexu ještě o wellness s vířivkou a saunovým světem, a vznikne také další prostor pro odpočinek. Také ubytovací kapacita se rozroste o dalších 48 lůžek v zahradních apartmánech a nabídku doprovodných aktivit doplní nově vybudovaná střelnice nebo možnost rybaření. 


Ekologie na prvním místě

Objekt přivedla k životu společnost Ráj dřeva, s.r.o., která začala bývalou hájenku postupně přebudovávat v roce 2017. Firma, která se zabývá veškerým zpracováním dřeva až po konečné výrobky (podlahy, terasy, dveře, schody, fasády aj.) tak prostor pojala jako svůj "vzorový dům" a vůně dřeva jej naplňuje stále. Je libo se ubytovat v pokoji Akátovém, Javorovém, Jasanovém nebo Dubovém?

Celkový projekt je koncipován jako pasivní, bezbariérový dům na samotě u lesa, použitím přírodních materiálů (hlavně dřeva a kamene). Hájenka je samostatně stojící objekt se zahradou a vlastním lesem mimo zastavěnou část obce. Vzhledem k tomu, že není objekt připojen na žádné inženýrské sítě (elektřina, plyn, voda, kanalizace…) je areál vybudován jako plně soběstačný ostrovní provoz. Elektřinu získává z fotovoltaických panelů a větrných elektráren. Elektřina je ukládána do bateriových uložišť se zálohou dvou plynových KGJ na propan. Pitná voda je řešena z vlastního vrtu. Všechna dešťová voda je zadržována a využívána pro splachování na WC a pro závlahu přilehlého sadu. Voda z bazénu je odváděna do bezodtokového jezírka v sousedním sadu. Odpadní voda je odváděna do vlastní ČOV. Přečištěná voda odtéká do nádrží, ze kterých dochází k zavlažování přilehlého lesa...

 Členem ZnojmoRegionu od roku 2023.

Hájenka pod větrníky

Štítary 206
671 02 Štítary