ZNOJEMSKO – Další přírodní koupací místa

Na Znojemsku najdete i řadu dalších (ne vždy oficiálních) koupacích míst ve volné přírodě. Kvalita vody je v nich však bez záruky a ne vždy nabízejí doprovodné služby, jako je občerstvení, parkování či možnost sportovního vyžití...

BANTICE – Biotop 
Nachází se na západním okraji obce Bantice, severovýchodně od Znojma. Zdejší koupaliště nemá ve vodě žádné chemické přísady, a tak se může chlubit přívlastkem bio. O kvalitu vody se starají filtrační vrstvy, na nichž žijí bakterie čistící vodu a vodní rostliny, které je zásobují kyslíkem. Bazén, který je rozdělen na dvě části podle hloubky vody (0,6 a 1,6 m), má kapacitu 100 koupajících.

BEZKOV – Nový Bezkov a Skalka
Jen pár kilometrů západně od Znojma leží obec Bezkov a u ní klasický vesnický rybník pojmenovaný Nový Bezkov. A kousek dál po proudu Gránického potoka pak najdete těsně před Citonicemi rybník Skalka. Je podlouhlý s členitým břehem a schovaný v lese. Spíše než plavci, jej však ocení rybáři…

KRHOVICE – Bývalý lom 
Zatopený pískový lom v Krhovicích slouží dnes jako přírodní koupaliště. Je alternativou místních, kteří nechtějí využít možnost koupání v řece Dyji (jako řada vodáků, kteří se vydali ze Znojma po splavné Dyji a využili v Krhovicích veřejné vodácké tábořiště). Najdete ho severně od Krhovic v blízkosti železniční tretě vedoucí do Hodonic. 

MORAVSKÝ KRUMLOV – Vrabčí hájek
Na jižním předměstí Moravského Krumlova, v lese s půvabným názvem Vrabčí hájek, se ukrývají hned dva přírodní rybníky. V jednom z nich je v létě docela příjemné koupání – má travnatý břeh. K dispozici tu jsou také dva skokanské můstky (1 a 4 metry). Rybník má sice bahnité dno, ale přitom 3 malé písčité pláže.

VÉMYSLICE – Přírodní koupaliště
Přírodní koupaliště o rozměrech 150x50 m s postupnou hloubkou od 0,5 do 4 m je součástí kempu s bohatým sportovním vybavením, dětskými prolézačkami, půjčovnou sportovních potřeb a bezplatnou úschovnou kol. V dosahu přírodního, čistého a příjemného koupání je také ubytování a stravování anebo možnost rybaření na řece Rokytné.

VIŠŇOVÉ – Jazýrka
Hezký přírodní rybník stranou turistického ruchu najdete na říčce Skaličce kousek za obcí Višňové. Dno je však bahnité a voda studenější, ale okraje písčité. Výhodou je, že k němu vede přístupová cesta sjízdná i pro auta.


Upozorňujeme, že zatopené lomy v Hostěradicích a v Mašovicích, které dříve sloužily jako koupací místa, jsou již pro veřejnost uzavřeny!!!