Cyklostezka Moravská vinná – Znojemská část

Délka: 63 km (na území Znojemska) 
Náročnost: ** 
TRASA NA ZNOJEMSKU: Znojmo - Nový Šaldorf- Sedlešovice > Konice > Popice > Havraníky > Šatov > Chvalovice > Dyjákovičky > Vrbovec > Načeratice > Derflice > Strachotice > Slup > Jaroslavice > Hrádek > Dyjákovice > Hevlín.

Jižní Morava nabízí cyklistům jedinečnou síť dálkových tras vedoucích prosluněným krajem památek a vína. Moravské vinařské stezky (projekt Nadace Partnerství, o. p. s.) představují celkem 1200 km značených vinařských cyklotras procházejících krásnou nezničenou přírodou mezi vinicemi a sady. Objevíte na nich malebná města i vinařské vesničky s typickou sklepní architekturou, historické i přírodní památky UNESCO, ale také folklór a vína pohostinných moravských vinařů.

Moravská vinná stezka je páteří celé sítě regionálních vinařských tras jižní a jihovýchodní Moravy. Tato vinařská magistrála spojuje starobylé Znojmo se slováckou metropolí Uherským Hradištěm a nabízí putování regionem, který zdobí víno, bohatá historie i živé tradice. Prochází všemi moravskými vinařskými podoblastmi (Znojemskou, Mikulovskou, Velkopavlovskou i Slováckou) a protíná 7 z 10 samostatných okruhů místních vinařských stezek. Na její trase dlouhé 286 km celkem leží více než 70 vinařských obcí, desítka chráněných přírodních lokalit i významné historické a architektonické památky. Trasa vedoucí na území Znojemska je dlouhá cca 63 km a je vhodná pro všechny kategorie cykloturistů. Až na okolí Konic je profil znojemského úseku trasy prakticky rovinatý.

Více info na: https://www.vinarske.stezky.cz/stezka/Moravska-vinna-Znojemska