Ubytování a stravování v regionu

Druh:


Turistické služby

Sezónnost:


Celoroční provoz

Oblast:


Hrušovansko, Jevišovicko, Moravskokrumlovsko, Vranovsko a Znojemsko

Více informací:


viz webové portály v textu

Nabídka kvalitního ubytování i gastronomických služeb je v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí bohatá a rozmanitá. ZnojmoRegion doporučuje tyto podniky...

BÍTOV
Penzion a restaurace U Tesařů + Hasičský pivovar Bítov
Rodinný penzion s vyhlášenou restaurací U Tesařů najdete přímo v centru obce Bítov. Ve dvou protilehlých budovách nabízí kapacitu 35 lůžek celkem ve 14 pokojích. Ubytování je na výběr v 6 dvoulůžkových pokojích, 4 dvoulůžkových s přistýlkou, 2 dvoulůžkových se 2 přistýlkami, 1 jednolůžkovém pokoji a 1 jednolůžkovém pokoji s přistýlkou. Všechny pokoje mají vlastní koupelny a toalety. K dispozici je také uzamykatelné parkoviště, úschovna kol, menší zahradní posezení a venkovní dětské hřiště.

Hned sousední budovu bývalé hasičské zbrojnice rodina Tesařových v roce 2015 proměnila v Hasičský pivovar Bítov. Vaří se zde Tesák, pivo ležáckého typu vyráběné klasickou českou technologií, které sbírá jedno odborné ocenění za druhým. Pivovar je unikátní tím, že celá část pivovarské technologie je vystavena očím návštěvníků, kteří v pivnici, umístěné přímo v pivovaru, mohou při vychutnávání zlatavého moku pozorovat sládka při práci.

Zdejší restaurace je proto pověstná právě pivními gastronomickými specialitami. Ochutnejte zdejší věhlasné pivní škvarky, nealkoholickou pivní limonádu anebo pivní džem. Restauraci s kapacitou cca 50 míst je možné využít na rodinné oslavy, svatební hostinu či firemní akce. Pravidelně po celý rok se tu konají tematické gastro-víkendy. Další část prostoru tvoří kavárna a bar s celkovou kapacitou 30 míst. Zde si můžete vychutnat různé druhy kávy a vybrat z širokého sortimentu cukrářských výrobků, mimo jiné i místní sladkou specialitu Tesák řez.
V jarních a letních měsících se U Tesařů otevírají oblíbené venkovní terasy s celkovou kapacitou 70 míst. Ve vybrané letní dny tu zní i živá hudba.
www.utesaru.cz


BÍTOV-HORKA
Chaty U Tesařů
Nad romantickou Bítovskou zátokou v lokalitě zvané Horka nabízí rodina Tesařova ubytování vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Dovolenou zde můžete strávit např. v nových apartmánových chatách celkem pro 20 osob. Jde o 4 zděné chaty (resp. 2 dvojchaty) v areálu cca 100 m od vody. Jsou situované na jižní stranu, s krásným výhledem na zátoku a zříceninu hradu Cornštejn. V každé chatě je ložnice, obývací pokoj s plně vybavenou kuchyní, koupelna s WC a sprchou, terasa s posezením a přenosným grilem. Každý apartmán je pro 5 osob. Na velké louce u chat je také ohniště, dětské hřiště, hřiště na volejbal nebo nohejbal. 

Dále je v tomto areálu k pronájmu ještě jedna starší samostatná chata, také pro 5 osob. Nachází se v ní ložnice s patrovými postelemi, obývací pokoj, kuchyň, koupelna s WC a sprchou, a také terasa s venkovním posezením.
www.utesaru.cz/content/chaty-u-tesaru


BOŽICE
Ubytování pro turisty
Obec Božice nabízí krátkodobé ubytování pro 11 osob ve svém vlastním objektu v blízkosti domova pro seniory a dětského hřiště. K dispozici jsou 2 samostatné pokoje (3 a 4 lůžka) se společným sociálním zařízením (2x WC, sprchový kout) a společnou kuchyní se základním vybavením. Dále je k dispozici 4lůžkový apartmán s vlastním sociálním zařízením a s kuchyňskou linkou.

Zdejší ubytování ocení nejen cyklisté a turisté, ale i milovníci vína, kteří přijedou ochutnávat zdejší vinnou produkci. V obci i jejím okolí je rozeseto na 150 vinných sklepů. Vinařské akce pro veřejnost se konají  v průběhu roku jak v Obecním sklepě, tak ve sklepní uličce vinoucí se z Božic směrem na Borotice.
www.bozice.cz/pro-navstevniky/ubytovani


CHVALOVICE
Penzion a restaurace Daníž 
Nově zrekonstruovaný obecní penzion najedete hned vedle centrální dominanty obce, kostela sv. Markéty. Nabízí 4 dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením i kuchyňkou, a 2 pětilůžkové, které mají vlastní sociální zařízení na chodbě a náleží k nim i společenská místnost s dobře vybavenou kuchyní. Dále je hostům penzionu i restaurace k dispozici uzavřený salónek pro cca 20 osob nebo venkovní zahrada s posezením a dětskými prolézačkami. Restaurace v přízemí je zárukou kvalitní české kuchyně i přívětivé obsluhy. Je možné zde uspořádat oslavu a zejména v letních měsících bývá vyhledávanou zastávkou výletníků a cykloturistů z okolí. 

Chvalovice leží v blízkosti rakouských hranic přímo na cestě spojující historická města Znojmo a Retz. V dosahu obce je proto jak obrovská nákupní a zábavní zóna v hraničním katastru Chvalovice-Hatě, tak Národní park Podyjí lemující státní hranice. Upraveným lesoparkem dojdete z centra Chvalovic do malebné vinařské sklepní uličky anebo až k vojenskému bunkru, pozůstatku československého válečného opevnění. V obci se nabízí návštěvníkům nespočet možných aktivit jako jsou procházky vinařským krajem, in-line bruslení, jízdu na kole po nových osvětlených cyklostezkách, posezení u vodní nádrže, kde je možnost si za menší poplatek zarybařit nebo návštěvu velkého dětského hřiště. To patří svou rozlohou k největším na jižní Moravě, a kromě řady dřevěných a provazových prolézaček pro děti zde najdete i malou pumptrackovou dráhu anebo venkovní posilovnu pro dospělé
www.penziondaniz.cz


CHVALOVICE-HATĚ (hraniční přechod CZ/AT)
Hotel Savannah**** 
Velmi komfortní hotel, špičkové wellness, restaurace i konferenční zázemí, patřící do mezinárodní hotelové sítě Trans World Hotels. Přímo na hraničním přechodu Hatě, na dosah největšímu nákupnímu a zábavnímu komplexu v ČR Excalibur City, je moderní hotel nabízející ubytování v 72 dvoulůžkových pokojích typu Komfort nebo Executive a 7 luxusních apartmá, které ocení jak rodiny, tak nároční business hosté.

Hotel je skvěle vybavený pro kongresy a větší akce – k dispozici jsou 3 konferenční komplexy, které je možno rozdělit až na 8 samostatných sálů – od salónku pro 15 osob až po konferenční místnost pro 250 účastníků. Ať už se chystáte uspořádat kongres, firemní školení, teambuilding, svatbu nebo narozeninovou oslavu jakékoliv velikosti, zajistí Vám zde celý program na míru: catering, doprovodný program a komplexní servis od zpracování tiskovin, zajištění zvacího procesu, hostesek, tlumočení, až po animační programy pro děti, nebo následnou relaxaci v hotelovém Wellness & Spa centru.

Vysoká gastronomie se nabízí v hotelové restauraci s českou i mezinárodní kuchyní. Zajišťuje také kompletní cateringový servis. Hosté ocení i lobby bar, moderní fitness nebo Wellness a Spa centrum s plaveckým bazénem, saunou, parní lázní a kardio-fitness zónou, kde jsou připraveny relaxační a kosmetické procedury. Hotel Savannah vybudovaný v „americkém stylu“ je také propojen se sousední budovou kasina Route 59, které je součástí mezinárodní sítě American Chance Casinos.
http://znojmo.twhotels.cz


CHVALOVICE-HATĚ (hraniční přechod CZ/AT)
Ubytování v areálu Excalibur City

V prostoru bývalé česko-rakouské hraniční kontroly vyrostl po revoluci obrovský nákupní a zábavní komplex Excalibur City (www.excaliburcity.com), který láká návštěvníky z obou stran hranice. Naleznete zde spoustu obchodů, restaurací, kaváren, kasin, wellness či salónů krásy. K největším lákadlům patří „time-travel muzeum“ Terra Technica, které je největší expozicí hudebních a zábavních přístrojů na světě. Rodiny s dětmi nejčastěji míří do Merlinova dětského světa (Merlin’s KinderWelt), kde najdou zábavu na zemi, ve vzduchu i ve vodě. V areálu je hned několik možností ubytování, například:


MIROSLAV
Hotel a vinařství HANZEL 
Stylový hotel v centru Miroslavi nabízí ubytování pro 35 osob přímo ve vinařství s autentickou atmosférou. K dispozici jsou dvojlůžkové pokoje i apartmány s možností přistýlky. Nerušený odpočinek v komfortních pokojích pod stoletými trámovými stropy z vinařství je zárukou pohody a klidu. 

Domácí kuchyni hosté ocení ve zdejší příjemné restauraci (kapacita 40 míst). K uspořádání svatby, firemního školení, seminářů či konferencí je zde k dispozici plně vybavený konferenční sál až pro 100 osob anebo vinný sklep s kapacitou 26 míst. K příjemnému posezení a degustaci vín nebo k poslechu i tanci tu není problém zajistit cimbálovou muziku. V nabídce je i příprava svatby na klíč s profesionálními službami svatební koordinátorky.
www.vinarstvihanzel.cz
 

ŠANOV
Ubytování ve Sportcentru
Šanovské Sportcentrum je víceúčelové zařízení, které kromě velkého sportovního sálu s vybavením i na aerobic (aparatura, mikroport, zrcadlová stěna), 4 kuželkářských drah, fitness centra, rehabilitačních služeb (sauna, solárium, masáže, manikúra, pedikúra) a fitness baru nabízí i možnost ubytování. K dispozici je celkem 21 lůžek v 7 dvojlůžkových pokojích s možností přistýlky. Sociální zařízení je společné vždy pro dva sousedící pokoje, pouze 1 pokoj disponuje vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybaveny jednoduše, ale pohodlně, a je zde i možnost zapůjčení TV. Ubytovaní hosté mohou využít společnou kuchyňku s mikrovlnnou troubou, lednicí, rychlovarnou konvicí a vařičem. V objektu je také úschovna jízdních kol, kterou zejména v letních měsících hojně využívají cyklisté. Ti oceňují umístění přímo na trase oblíbených regionálních cyklotras i blízkost vlakového nádraží.

Mimo uvedené sportovní aktivity uvnitř budovy je možné využít i několik venkovních hřišť (2 fotbalová a 1 volejbalové), 2 antukové tenisové kurty, in-line plochu nebo hřiště na pétanque.
www.sanov.cz/sportcentrum


TRSTĚNICE U MORAVSKÉHO KRUMLOVA
Minikemp u koupaliště
Obecní kemp v těsném sousedství obecního koupaliště nabízí ubytování v 6 dřevěných chatkách celkem pro 22 osob. Pět z chatek je pro 4 osoby a jedna pro 2 osoby. Všechny jsou vybaveny lednicí, rychlovarnou konvicí, vařičem, kompletní sadou nádobí, zahradním nábytkem a lůžkovinami (ale bez povlečení). Každá má malou verandu. Připravena jsou zde také místa pro stanování i obytná auta či obytné přívěsy.

K vybavení kempu patří sociální zařízení se sprchami a kuchyňka s jídelnou. V areálu je také hřiště pro míčové hry a malé dětské hřiště s houpačkami. Možnost parkování automobilu přímo u chatky nebo stanu. Sousední koupaliště nabízí příjemné letní osvěžení v udržovaném bazénu doplněném o skluzavku (v mělčí části) a skokanský můstek (v hlubší části). 
www.trsteniceumorkrumlova.cz/kemp


VIŠŇOVÉ
Cyklopenzion obce Višňové
Obecní penzion zaměřený na skupiny cyklistů a turistů nabízí až 30 lůžek v 5 čtyřlůžkových a 2 pětilůžkových pokojích. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (koupelna + WC). Velká společenská místnost poskytuje až 35 míst u stolů, je vybavena kuchyňskou linkou, lednicí, televizorem i rádiem. Novinkou zde je vinný koutek, kde si můžete vybrat z pestré nabídky odrůdových vín místních vinařů a zakoupit je pak u správce penzionu.

Cyklopenzion disponuje také uzamykatelnou kolárnou, dílnou pro opravy kol, venkovním zařízením pro mytí kol a kola také půjčuje. Pro zájemce jsou v nabídce i služby sauny a na objednávku i masáže a kosmetika. 

Budovu penzionu najdete na dosah centra obce, naproti zámku (veřejnosti nepřístupný) a rozlehlému zámeckému parku (veřejnosti přístupný), přímo na trase oblíbených regionálních cyklostezek (Znojemská vinařská, cyklookruh regionem Moravia, páteřní Krumlovsko-Jevišovická cyklotrasa).
www.visnove.cz


VRANOVSKÁ PŘEHRADA
Holiday Park Vranovská pláž
Vranovská přehrada patří k nejteplejším a nejčistším vodním nádržím v České republice a je označována za „Moravský Jadran“. Ubytování v jedné z našich nejoblíbenějších rekreačních oblastí nabízí Vranovská pláž, a to hned v několika variantách. Kromě běžné nabídky turistických kempů (vyhrazená místa pro stany a karavany) jsou zde také neobyčejně komfortní mobilheimy, chatky i několik penzionů, a to jak přímo v kempu na Vranovské pláži, tak v chatové osadě U Lesa.

V kempu Vranovská pláž je také až 300 stanových míst a 60 míst pro karavany, vždy s možností využití elektrické přípojky a některé i s přípojkou vody. Pro parkování osobních vozidel jsou vyhrazeny speciální prostory. Uprostřed areálu najdete bezbariérovou budovu se sprchami a WC, kuchyňkami a nechybí ani přebalovací baby-room nebo prádelna s pračkami a sušičkami. Určitě oceníte i připravená táborová ohniště k veřejnému opékání špekáčků...

Název GAUDEO nese také moderní restaurace s terasou, kde je celkově 100 míst k sezení. V její spodní části probíhají o prázdninách každý den animační programy pro děti. Mimo sezónu slouží restaurace nejčastěji pro firemní akce, školení, svatby nebo školy v přírodě. Jako další konferenční i gastronomický prostor slouží restaurace Karlička s kapacitou až 180 míst k sezení. Další stravovací možnosti nabízí například bistra Mana@mana bar (140 míst k sezení) a Na Mýtince (80 míst k sezení), hotel Sobol (50 míst k sezení) anebo na vodě ukotvený Pařník s 80 místy k sezení.

Možností aktivního teambuildingu anebo sportovního vyžití pro všechny věkové kategorie je v areálu Vranovské pláže nespočet. Je zde několik víceúčelových hřišť, vodní atrakce a tobogán anebo půjčovna elektrolodí, šlapadel, surfů či horských kol. Rozmanité outdoorové aktivity doplňuje lanový park několika stupňů obtížnosti anebo různé adrenalinové zážitky. V sezóně je Vranovská pláž dějištěm mnoha kulturních a sportovních akcí; nechybí ani prázdninové Letní kino.

Příjezd do rozlehlého kempového areálu je od obce Štítary (hráz Vranovské přehrady ani Bílá lávka přes Švýcarskou zátoku průjezdné nejsou). Holiday Park Vranovská pláž patří každoročně k nejlépe hodnoceným kempům v České republice. Celá oblast je oblíbeným místem chatařů a chalupářů a téměř každou zátoku Vranovské přehrady lemují dřevěné chaty ukryté ve zdejších krásných lesích sousedících s Národním parkem Podyjí. Na dosah je i půvabné historické městečko Vranov nad Dyjí s vyhledávaným barokním zámkem.
www.vranovska-plaz.cz
 

ZNOJMO
Hotel LAHOFER
Vinařská společnost LAHOFER zprovoznila přímo ve starobylém centru města Znojma svůj vlastní hotel. Za historickou fasádou domu z přelomu 13. a 14. století se skrývá moderní design a vybavení zajišťující absolutní komfort 21. století. Nabízí 31 lůžek + možnost 2 přistýlek celkově v 15 jednolůžkových až třílůžkových klimatizovaných pokojích (z toho 1 bezbariérový). 

Zdejší hotelová restaurace (kapacita 40 míst) patří k oblíbeným gurmánským místům. Je možné v ní oddělit pro komornější akce či jednání samostatný salónek cca pro 10 osob. Gastronomickou nabídku hotelu doplňuje velký (45 míst) a malý (15 míst) vinný sklep, lobby bar či letní venkovní zahrádka (cca 30 míst) na uzavřeném nádvoří a samozřejmě také prodejní vinotéka s širokou nabídkou kvalitních vín. 

Pokud návštěvníci přijíždějí autem, ocení v centru města vlastní uzavřené parkoviště; pokud přijíždějí jako cyklisté, čeká je veškerý komfort hotelu s certifikátem Cyklisté vítáni. Pro ubytované hosty zde funguje úschovna kol a v letních měsících i dobíjecí stanice pro elektrokola a skútry.
www.lahofer.cz/cs/hotel
 

ZNOJMO
PREMIUM Hotel****
Moderní Wellness & Wine hotel v severní části Znojma nabízí komfortní ubytování v nově zrekonstruovaných designových pokojích. Celková kapacita ubytování je zde 152 osob + možnost přistýlek pro dalších 13 osob. Vedle ubytování v pokojích Comfort jsou připraveny pokoje typu Premium a pokoj s bezbariérovým přístupem. 

Vyhlášená je hotelová restaurace. Zdejší vybraná gastronomie dbá na používání sezónních a regionálních potravin, a na své si tu přijdou i milovníci kvalitních vín. K dispozici je bar a hotelová restaurace á la carte s kapacitou 150 míst nebo vinný sklep U Krále Jana s krásnou cihlovou klenbou a kouzelnou atmosférou, který je nejstarší částí hotelu. V sezónně si můžete pochutnat na špičkových vínech i vybraných gastronomických specialitách také na příjemné venkovní zahrádce

Pro opravdový požitek je zde (nejen pro hotelové hosty) připraveno i moderní špičkové Wellness Centrum s krytým bazénem, vířivkou, parní saunou, vyhřívanou lavicí, masážemi, koupelemi, ozónovým boxem či rezonančním lůžkem (a také dobře zásobeným barem). Nově vybudovaný a rozšířený je zdejší Saunový svět zahrnující finskou saunu, infrasaunu, ochlazovací lázeň či odpočinkovou zónu se sluneční terasou. Nezbytnou součástí čtyřhvězdičkového hotelu je i vlastní Fitness Centrum s kardio-zónou, posilovnou a cyklo trenažéry.

V Premium Hotelu je možné celoročně pořádat kongresy, konference, firemní jednání a školení, koncerty, svatby, rodinné oslavy, maturitní večírky či setkání spolužáků po letech a soukromé akce všeho druhu. Vše s kapacitou cca 400 osob. Jsou zde k dispozici jak salónky menší s komornější atmosférou: Lovecký pro cca 15 osob či Vinařský pro 20 osob, anebo nově vybudovaný velký PREMIUM konferenční sál „XL“ s kapacitou až 200 osob při divadelním uspořádání nebo 150 osob při školním uspořádání. Mobilními stěnami se však dá rozdělit na 3 samostatné prostory různých velikostí. Nejmenší „S“ pro 10 osob, „M“ pro cca 30 osob a „L“ pro 50 osob. K tomu všemu je možné pro pořádání firemních i soukromých akcí využít stylový vinný sklep U Krále Jana s kapacitou až 120 osob anebo hotelovou restauraci pro 150 osob.
Svatební oslavu Vám zde připraví tzv. „na klíč“ a novomanžele jistě potěší svatební dar Premium Hotelu – ubytování zdarma v pokoji Premium se snídaní a volným vstupem do wellness (Whirlpool, masáž chodidel, parní kabina, bazén).
www.premiumhotel.cz


Vodácká tábořiště na řece Dyji
Splavná řeka Dyje je ideální zejména pro začínající vodáky anebo pro rodiny s dětmi, které ocení klidnou a bezpečnou vodu. K vodáctví však neodmyslitelně patří noclehy ve stanu a spacáku i romantika večerních táborových ohňů s kytarou a špekáčky. Tu správnou atmosféru vodáckého tábořiště můžete u Dyje zažít hned na 3 místech: ve Znojmě, v Krhovicích a v Hrádku. Provoz ve všech zajišťuje Vodácké centrum Znojmo sídlící ve Staré vodárně přímo pod hrází Znojemské přehrady. Zde si také můžete veškeré vodácké vybavení půjčit a sem Vás také dovezou vodáckým autobusem zpět i s lodí, ať už doplujete kamkoli...

Kdo by chtěl plout dále a užít si i druhou polovinu přírodní rezervace Meandry Dyje, může se vydat až k Hevlínu na cca 11kilometrový úsek s jedním sjízdným jezem. Řeka se zde stále příjemně kroutí a proudí. Až v blízkosti Hevlína začíná být koryto narovnané a regulované. Ti, co budou vracet lodě, svou plavbu ukončí na levém břehu u Hevlínského mostu. Kdo pokračuje dále po řece, má na pravém břehu možnost přespání na upraveném rovném plácku ovšem prozatím pouze se suchým záchodem. Pokračovat se pak dá až do Jevišovky (bohužel bez tábořiště) a další den pak doplout do Pasohlávek u Novomlýnských nádrží.
http://pujcovna.vodaci.org