Ubytování a stravování v regionu

Druh:


Turistické služby

Sezónnost:


Celoroční provoz

Oblast:


Hrušovansko, Jevišovicko, Moravskokrumlovsko, Vranovsko a Znojemsko

Více informací:


viz webové portály v textu

Nabídka kvalitního ubytování i gastronomických služeb je v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí bohatá a rozmanitá. ZnojmoRegion doporučuje tyto podniky...

BÍTOV
Penzion a restaurace U TESAŘŮ + Hasičský pivovar Bítov
Rodinný penzion s vyhlášenou restaurací U Tesařů najdete přímo v centru obce Bítov. Ve dvou protilehlých budovách nabízí kapacitu 35 lůžek celkem ve 14 pokojích. Ubytování je na výběr v 6 dvoulůžkových pokojích, 4 dvoulůžkových s přistýlkou, 2 dvoulůžkových se 2 přistýlkami, 1 jednolůžkovém pokoji a 1 jednolůžkovém pokoji s přistýlkou. Všechny pokoje mají vlastní koupelny a toalety. K dispozici je také uzamykatelné parkoviště, úschovna kol, menší zahradní posezení a venkovní dětské hřiště.

Hned sousední budovu bývalé hasičské zbrojnice rodina Tesařových v roce 2015 proměnila v Hasičský pivovar Bítov. Vaří se zde Tesák, pivo ležáckého typu vyráběné klasickou českou technologií, které sbírá jedno odborné ocenění za druhým. Pivovar je unikátní tím, že celá část pivovarské technologie je vystavena očím návštěvníků, kteří v pivnici, umístěné přímo v pivovaru, mohou při vychutnávání zlatavého moku pozorovat sládka při práci.

Zdejší restaurace je proto pověstná právě pivními gastronomickými specialitami. Ochutnejte zdejší věhlasné pivní škvarky, nealkoholickou pivní limonádu anebo pivní džem. Restauraci s kapacitou cca 50 míst je možné využít na rodinné oslavy, svatební hostinu či firemní akce. Pravidelně po celý rok se tu konají tematické gastro-víkendy. Další část prostoru tvoří kavárna a bar s celkovou kapacitou 30 míst. Zde si můžete vychutnat různé druhy kávy a vybrat z širokého sortimentu cukrářských výrobků, mimo jiné i místní sladkou specialitu Tesák řez.
V jarních a letních měsících se U Tesařů otevírají oblíbené venkovní terasy s celkovou kapacitou 70 míst. Ve vybrané letní dny tu zní i živá hudba.
www.utesaru.cz


BÍTOV-HORKA
Chaty U TESAŘŮ
Nad romantickou Bítovskou zátokou v lokalitě zvané Horka nabízí rodina Tesařova ubytování vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Dovolenou zde můžete strávit např. v nových apartmánových chatách celkem pro 20 osob. Jde o 4 zděné chaty (resp. 2 dvojchaty) v areálu cca 100 m od vody. Jsou situované na jižní stranu, s krásným výhledem na zátoku a zříceninu hradu Cornštejn. V každé chatě je ložnice, obývací pokoj s plně vybavenou kuchyní, koupelna s WC a sprchou, terasa s posezením a přenosným grilem. Každý apartmán je pro 5 osob. Na velké louce u chat je také ohniště, dětské hřiště, hřiště na volejbal nebo nohejbal. 

Dále je v tomto areálu k pronájmu ještě jedna starší samostatná chata, také pro 5 osob. Nachází se v ní ložnice s patrovými postelemi, obývací pokoj, kuchyň, koupelna s WC a sprchou, a také terasa s venkovním posezením.
www.utesaru.cz/content/chaty-u-tesaru


BOŽICE
Ubytování pro turisty
Obec Božice nabízí krátkodobé ubytování pro 11 osob ve svém vlastním objektu v blízkosti domova pro seniory a dětského hřiště. K dispozici jsou 2 samostatné pokoje (3 a 4 lůžka) se společným sociálním zařízením (2x WC, sprchový kout) a společnou kuchyní se základním vybavením. Dále je k dispozici 4lůžkový apartmán s vlastním sociálním zařízením a s kuchyňskou linkou.

Zdejší ubytování ocení nejen cyklisté a turisté, ale i milovníci vína, kteří přijedou ochutnávat zdejší vinnou produkci. V obci i jejím okolí je rozeseto na 150 vinných sklepů. Vinařské akce pro veřejnost se konají  v průběhu roku jak v Obecním sklepě, tak ve sklepní uličce vinoucí se z Božic směrem na Borotice.
www.bozice.cz/pro-navstevniky/ubytovani 

 

HNANICE 
Hotel HAPPY STAR**** 

V Hnanicích, doslova na prahu Národního parku Podyjí, a na půl cesty mezi Znojmem a rakouským Retzem, najdete příjemný hotel nabízející kromě kvalitního ubytování a gastronomie také prvotřídní wellness i vinařský, svatební či konferenční servis. Čtyřhvězdičkový Hotel Happy Star v Hnanicích je ideálním místem pro páry, rodiny i firmy. Užijete si zde rodinnou dovolenou – „kids friendly hotel“ se postará o děti jakéhokoliv věku, od těhotenského bříška až po pubertu. Páry zde nadchne privátní wellness s bazénem, masážemi, saunou i soláriem anebo noční aquaakce. A co teprve, když se rozhodnou využít svatební servis a v romantickém altánku si zde řeknou své „Ano“... Wellness a relax nabídka je připravena pro dámskou jízdu i pro manažery, co potřebují dobít baterky. A zážitkový charakter budou mít i jakékoliv firemní akce od školení a kurzů až po tealbuilding či vánoční večírek.

Pohodlí nabízejí 3 luxusní apartmány a 24 útulných pokojů, které od května 2021 doplní nově přistavené hotelové křídlo s dalšími 27 pokoji. Celková kapacita hotelu se tak navýší na 135 pevných lůžek celkem v 54 pokojích. Naprostou raritou je však speciální nabídka ubytování v bunkru z 2. světové války. Menší vojenský objekt čs. válečného opevnění v těsném sousedství hotelu byl totiž upraven pro dobrodruhy a milovníky adrenalinu, kteří si chtějí vyzkoušet autentickou atmosféru místa a zažít noc, na kterou se nezapomíná.

Zdejší restaurace pohostí 65 osob a nabídne zážitkovou regionální i mezinárodní gastronomii, rauty, svatební hostiny a catering i mimo hotel. Hotelová vinárna s kapacitou 45 osob nabízí např. oblíbenou „Hru na degustátory“ a vinný sklep pro 30 osob je krásným stylovým místem, kde chutná víno ze Znojemské vinařské podoblasti nejlépe. Hnanice ostatně patří k nejstarším vinařským obcím Znojemska a zdejší sklepní uličky jsou už po staletí zárukou velmi kvalitních vín. K dispozici pro hotelové hosty je také dobře zásobený bar anebo dvě letní zahrádky pro 40 osob a romantický altán uprostřed zeleně s venkovní kuchyní, grilem a prasopečem, s kapacitou až pro 50 osob. 

Hotel Happy Star je skvěle vybaven pro organizování jakýchkoli konferencí a kongresů, školení, firemních zasedání či teambuildingových akcí, stejně tak i akcí soukromých, jako jsou svatby či oslavy. K dispozici je velký konferenční sál pro 120 osob, dále velký salónek pro 100 osob a malý salónek s kapacitou 30 osob. Využít se samozřejmě dá i vinný sklep, vinárna či zahradní posezení s altánem. 

Nechte se také rozmazlovat v hotelovém wellness centru – v nabídce je krytý bazén s prosklenou vyhlídkou do krajiny, vířivka, parní kabina, finská sauna, infrasauna, hydromasážní vana, bylinná parní lázeň, masáže či kosmetické procedury nebo solárium. Kdo hledá aktivnější vyžití, ocení zdejší bohaté sportovní vybavení: tenisový kurt, bowling, ruské kuželky, kulečník, stolní fotbal, šipky. V hotelu jsou také k zapůjčení kola a není problém zajistit i vyjížďky na koních.
www.hotelhappystar.cz 


CHVALOVICE
Penzion a restaurace DANÍŽ 
Nově zrekonstruovaný obecní penzion najedete hned vedle centrální dominanty obce, kostela sv. Markéty. Nabízí 4 dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením i kuchyňkou, a 2 pětilůžkové, které mají vlastní sociální zařízení na chodbě a náleží k nim i společenská místnost s dobře vybavenou kuchyní. Dále je hostům penzionu i restaurace k dispozici uzavřený salónek pro cca 20 osob nebo venkovní zahrada s posezením a dětskými prolézačkami. Restaurace v přízemí je zárukou kvalitní české kuchyně i přívětivé obsluhy. Je možné zde uspořádat oslavu a zejména v letních měsících bývá vyhledávanou zastávkou výletníků a cykloturistů z okolí. 

Chvalovice leží v blízkosti rakouských hranic přímo na cestě spojující historická města Znojmo a Retz. V dosahu obce je proto jak obrovská nákupní a zábavní zóna v hraničním katastru Chvalovice-Hatě, tak Národní park Podyjí lemující státní hranice. Upraveným lesoparkem dojdete z centra Chvalovic do malebné vinařské sklepní uličky anebo až k vojenskému bunkru, pozůstatku československého válečného opevnění. V obci se nabízí návštěvníkům nespočet možných aktivit jako jsou procházky vinařským krajem, in-line bruslení, jízdu na kole po nových osvětlených cyklostezkách, posezení u vodní nádrže, kde je možnost si za menší poplatek zarybařit nebo návštěvu velkého dětského hřiště. To patří svou rozlohou k největším na jižní Moravě, a kromě řady dřevěných a provazových prolézaček pro děti zde najdete i malou pumptrackovou dráhu anebo venkovní posilovnu pro dospělé
www.penziondaniz.cz 


CHVALOVICE-HATĚ (hraniční přechod CZ/AT)
Ubytování v areálu Excalibur City

V prostoru bývalé česko-rakouské hraniční kontroly vyrostl po revoluci obrovský nákupní a zábavní komplex Excalibur City (www.excaliburcity.com), který láká návštěvníky z obou stran hranice. Naleznete zde spoustu obchodů, restaurací, kaváren, kasin, wellness či salónů krásy. K největším lákadlům patří „time-travel muzeum“ Terra Technica, které je největší expozicí hudebních a zábavních přístrojů na světě. Rodiny s dětmi nejčastěji míří do Merlinova dětského světa (Merlin’s KinderWelt), kde najdou zábavu na zemi, ve vzduchu i ve vodě. V areálu je hned několik možností ubytování, například:


LESNÁ
Muzeum motocyklů 

V malebné vesničce Lesná (mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí) láká pozornost turistů 1. České muzeum motocyklů a galerie automobilových veteránů nabízející i stylové ubytování a stravování. Soukromé muzeum v Lesné už zdaleka není jen přehlídkou starých nablýskaných veteránů. Kromě expozice starých motocyklů, automobilové galerie, výkupu a prodeje veteránů a sběratelského bazaru plného starých dobrých časů, tu najdete i ubytovací a stravovací služby. Zdejší penzion a camp nabízejí ubytování ve stylově zařízených a prostorných apartmánech umístěných ve starém selském stavení (5 čtyřlůžkových a 1 dvoulůžkový, celkem 22 lůžek), v samostatných zahradních chatkách (6 čtyřlůžkových, celkem 24 lůžek) nebo možnost utábořit se ve stanech či zaparkovat zde svůj karavan na velké travnaté ploše. Camp o rozloze 8000 m2 je situován do starého ovocného sadu, kde nechybí elektrické přípojky nebo venkovní bazén. Můžete využít také půjčovnu kol, ping-pongový stůl nebo nohejbalové hřiště. Rodiny s dětmi ocení klidnou lokalitu v přírodě nebo malé herní koutky v každém z apartmánů. Areál je však vhodný i pro firemní akce, klubové srazy anebo soukromé oslavy – využít můžete také venkovní terasu a pódium jako stvořené pro privátní koncert, zahradní party či grilování (k dispozici zahradní krb s udírnou a 3x ohniště). 
Objekt je také certifikován v projektu Cyklisté vítáni a lokalita k cyklovýletům přímo vybízí – na dosah je krásná příroda, oblíbená rekreační oblast Vranovské přehrady i řada historických památek. Majitel nabízí speciální bonus: při obsazení 4 lůžek výletní plavba lodí po Vranovské přehradě zdarma! 
Součástí areálu je také stylová Moravská restaurace umístěná v těsném kontaktu s historickými vozidly, nabízející moravskou kuchyni, znojemská vína a pivo pivovaru Starobrno. Má kapacitu vhodnou i pro pořádání společenských akcí (100+80 míst) a také venkovní zahrádku. Nechybí ani vlastní vinný sklípek.
www.veteransalon.cz 

 

MIROSLAV
Hotel a vinařství HANZEL 
Stylový hotel v centru Miroslavi nabízí ubytování pro 35 osob přímo ve vinařství s autentickou atmosférou. K dispozici jsou dvojlůžkové pokoje i apartmány s možností přistýlky. Nerušený odpočinek v komfortních pokojích pod stoletými trámovými stropy z vinařství je zárukou pohody a klidu. 

Domácí kuchyni hosté ocení ve zdejší příjemné restauraci (kapacita 40 míst). K uspořádání svatby, firemního školení, seminářů či konferencí je zde k dispozici plně vybavený konferenční sál až pro 100 osob anebo vinný sklep s kapacitou 26 míst. K příjemnému posezení a degustaci vín nebo k poslechu i tanci tu není problém zajistit cimbálovou muziku. V nabídce je i příprava svatby na klíč s profesionálními službami svatební koordinátorky.
www.vinarstvihanzel.cz
 

ŠANOV
Ubytování ve Sportcentru
Šanovské Sportcentrum je víceúčelové zařízení, které kromě velkého sportovního sálu s vybavením i na aerobic (aparatura, mikroport, zrcadlová stěna), 4 kuželkářských drah, fitness centra, rehabilitačních služeb (sauna, solárium, masáže, manikúra, pedikúra) a fitness baru nabízí i možnost ubytování. K dispozici je celkem 21 lůžek v 7 dvojlůžkových pokojích s možností přistýlky. Sociální zařízení je společné vždy pro dva sousedící pokoje, pouze 1 pokoj disponuje vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybaveny jednoduše, ale pohodlně, a je zde i možnost zapůjčení TV. Ubytovaní hosté mohou využít společnou kuchyňku s mikrovlnnou troubou, lednicí, rychlovarnou konvicí a vařičem. V objektu je také úschovna jízdních kol, kterou zejména v letních měsících hojně využívají cyklisté. Ti oceňují umístění přímo na trase oblíbených regionálních cyklotras i blízkost vlakového nádraží.

Mimo uvedené sportovní aktivity uvnitř budovy je možné využít i několik venkovních hřišť (2 fotbalová a 1 volejbalové), 2 antukové tenisové kurty, in-line plochu nebo hřiště na pétanque.
www.sanov.cz/sportcentrum


TRSTĚNICE U MORAVSKÉHO KRUMLOVA
Minikemp u koupaliště
Obecní kemp v těsném sousedství obecního koupaliště nabízí ubytování v 6 dřevěných chatkách celkem pro 22 osob. Pět z chatek je pro 4 osoby a jedna pro 2 osoby. Všechny jsou vybaveny lednicí, rychlovarnou konvicí, vařičem, kompletní sadou nádobí, zahradním nábytkem a lůžkovinami (ale bez povlečení). Každá má malou verandu. Připravena jsou zde také místa pro stanování i obytná auta či obytné přívěsy.

K vybavení kempu patří sociální zařízení se sprchami a kuchyňka s jídelnou. V areálu je také hřiště pro míčové hry a malé dětské hřiště s houpačkami. Možnost parkování automobilu přímo u chatky nebo stanu. Sousední koupaliště nabízí příjemné letní osvěžení v udržovaném bazénu doplněném o skluzavku (v mělčí části) a skokanský můstek (v hlubší části). 
www.trsteniceumorkrumlova.cz/kemp 

 

ÚNANOV 
Autokemp POHODA 

Jen pár kilometrů severně od Znojma leží Únanov, obec se staletou historií. Dnes zaujme svou upraveností a vybaveností, kterou může závidět i řada větších obcí či měst. V roce 2002 zde bylo slavnostně otevřeno velké venkovní koupaliště POHODA, kterému dala název veřejná dětská soutěž. Nabízí plavecký a rekreační bazén, brouzdaliště pro děti, tobogán, skluzavku, vodní jeskyni, masážní lůžka a další vodní atrakce. Součástí koupaliště je sociální zázemí, občerstvení i parkoviště pro 160 aut a 120 kol. V roce 2003 získalo koupaliště v rámci soutěže Stavba roku na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch v Praze Cenu poroty za vytvoření přitažlivého prostředí významem přesahujícího rámec obce a Cenu veřejnosti za vítězství v internetovém hlasování mezi 65 přihlášenými stavbami. V roce 2003 byl rekreační areál rozšířen o stejnojmenný autokemp, dvě hřiště pro plážový volejbal, stolní tenis, ruské kuželky, pétanque a také půjčování sportovních potřeb a slunečníků. Od roku 2004 mohou návštěvníci areálu využívat dva tenisové kurty s umělým povrchem a víceúčelové hřiště pro míčové hry, rovněž s umělým povrchem. Nejnovějším sportovním přírůstkem v Únanově je venkovní posilovna FITpark u výjezdu z obce směrem na Plaveč. 

Autokemp POHODA nabízí 22 stání pro karavany či stany včetně elektrické přípojky. Jednotlivá stání jsou oddělena živým plotem. Od koupaliště je autokemp také oddělen plotem, má samostatný vjezd i samostatné sociální zařízení včetně kuchyňky. Při pobytu je možno využívat jak koupaliště, tak veškeré zdejší sportovní vybavení a zázemí.
www.autokemp-unanov.cz


VIŠŇOVÉ
Cyklopenzion obce Višňové
Obecní penzion zaměřený na skupiny cyklistů a turistů nabízí až 30 lůžek v 5 čtyřlůžkových a 2 pětilůžkových pokojích. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (koupelna + WC). Velká společenská místnost poskytuje až 35 míst u stolů, je vybavena kuchyňskou linkou, lednicí, televizorem i rádiem. Novinkou zde je vinný koutek, kde si můžete vybrat z pestré nabídky odrůdových vín místních vinařů a zakoupit je pak u správce penzionu.

Cyklopenzion disponuje také uzamykatelnou kolárnou, dílnou pro opravy kol, venkovním zařízením pro mytí kol a kola také půjčuje. Pro zájemce jsou v nabídce i služby sauny a na objednávku i masáže a kosmetika. 

Budovu penzionu najdete na dosah centra obce, naproti zámku (veřejnosti nepřístupný) a rozlehlému zámeckému parku (veřejnosti přístupný), přímo na trase oblíbených regionálních cyklostezek (Znojemská vinařská, cyklookruh regionem Moravia, páteřní Krumlovsko-Jevišovická cyklotrasa).
www.visnove.cz


VRANOVSKÁ PŘEHRADA
Holiday Park Vranovská pláž
Vranovská přehrada patří k nejteplejším a nejčistším vodním nádržím v České republice a je označována za „Moravský Jadran“. Ubytování v jedné z našich nejoblíbenějších rekreačních oblastí nabízí Vranovská pláž, a to hned v několika variantách. Kromě běžné nabídky turistických kempů (vyhrazená místa pro stany a karavany) jsou zde také neobyčejně komfortní mobilheimy, chatky i několik penzionů, a to jak přímo v kempu na Vranovské pláži, tak v chatové osadě U Lesa.

V kempu Vranovská pláž je také až 300 stanových míst a 60 míst pro karavany, vždy s možností využití elektrické přípojky a některé i s přípojkou vody. Pro parkování osobních vozidel jsou vyhrazeny speciální prostory. Uprostřed areálu najdete bezbariérovou budovu se sprchami a WC, kuchyňkami a nechybí ani přebalovací baby-room nebo prádelna s pračkami a sušičkami. Určitě oceníte i připravená táborová ohniště k veřejnému opékání špekáčků...

Název GAUDEO nese také moderní restaurace s terasou, kde je celkově 100 míst k sezení. V její spodní části probíhají o prázdninách každý den animační programy pro děti. Mimo sezónu slouží restaurace nejčastěji pro firemní akce, školení, svatby nebo školy v přírodě. Jako další konferenční i gastronomický prostor slouží restaurace Karlička s kapacitou až 180 míst k sezení. Další stravovací možnosti nabízí například bistra Mana@mana bar (140 míst k sezení) a Na Mýtince (80 míst k sezení), hotel Sobol (50 míst k sezení) anebo na vodě ukotvený Pařník s 80 místy k sezení.

Možností aktivního teambuildingu anebo sportovního vyžití pro všechny věkové kategorie je v areálu Vranovské pláže nespočet. Je zde několik víceúčelových hřišť, vodní atrakce a tobogán anebo půjčovna elektrolodí, šlapadel, surfů či horských kol. Rozmanité outdoorové aktivity doplňuje lanový park několika stupňů obtížnosti anebo různé adrenalinové zážitky. V sezóně je Vranovská pláž dějištěm mnoha kulturních a sportovních akcí; nechybí ani prázdninové Letní kino.

Příjezd do rozlehlého kempového areálu je od obce Štítary (hráz Vranovské přehrady ani Bílá lávka přes Švýcarskou zátoku průjezdné nejsou). Holiday Park Vranovská pláž patří každoročně k nejlépe hodnoceným kempům v České republice. Celá oblast je oblíbeným místem chatařů a chalupářů a téměř každou zátoku Vranovské přehrady lemují dřevěné chaty ukryté ve zdejších krásných lesích sousedících s Národním parkem Podyjí. Na dosah je i půvabné historické městečko Vranov nad Dyjí s vyhledávaným barokním zámkem.
www.vranovska-plaz.cz
 


VRANOVSKÁ PŘEHRADA 
Pařník a Karlička
 
V hlavní části Vranovské pláže, uprostřed ubytovacích kapacit, najdete příjemnou Restauraci & pizzerii U Karličky. Během letní sezóny si zde můžete dát dobrou pizzu, minutky, hotovky a také speciality z grilu či udírny. Zajít sem můžete i na snídaňovou nabídku, těstoviny a saláty nebo bezmasá jídla. Po celém dni stráveném turistikou, vyjížďkami po blízkém okolí nebo řáděním ve vodě, zde můžete odpočívat na terase při západu slunce a vychutnávat si třeba dobrou kávu nebo něco sladkého. Děti se přitom zabaví v dětském koutku v podobě obří pirátské lodi, která je součástí restaurace. Každý týden zde hraje živá hudba, ale také se zde pořádají live zábavné večery např. se známým televizním pořadem Na Stojáka. Promítají se zde také celovečerní filmy v letním kině, a to několikrát do týdne. Prostory a umístění restaurace jí předurčují ke konání soukromých akcí. Uspořádat se zde dá velká svatba, rodinná oslava, firemní teambuilding či večírek. Využít se přitom dá i velká terasa. Zajistí zde kompletní servis, včetně ubytování, cateringu a teambuildingových aktivit. 
www.restaurace-vranov.cz 

Neodmyslitelných součástí kempu Vranovská pláž je od roku 2013 unikátní hudební bar a kavárna na vodě „Pařník“. Jde o původní loď, která v letech 1981–1992 sloužila na Vranovské přehradě jako přívoz přes Švýcarskou zátoku – dokud ji nenahradila dominantní Bílá lávka. V roce 2020 prošel Pařník kompletní rekonstrukcí a vyrostl do druhého patra. Má stálé kotviště u Vranovské pláže a nabízí širokou škálu alkoholických i nealkoholických nápojů a koktejlů, také zde najdete občerstvení ve formě zmrzliny a dalších drobností. V letních měsících zde můžete příjemně relaxovat a díky zvýšené kapacitě se zde mohou konat nejrůznější akce, třeba firemní teambuildingy, rodinné oslavy či netradiční svatby. Půjčit si zde také můžete paddleboardy. 
www.parnik-vranov.cz 

 

ZNOJMO
Hotel LAHOFER
Vinařská společnost LAHOFER zprovoznila přímo ve starobylém centru města Znojma svůj vlastní hotel. Za historickou fasádou domu z přelomu 13. a 14. století se skrývá moderní design a vybavení zajišťující absolutní komfort 21. století. Nabízí 31 lůžek + možnost 2 přistýlek celkově v 15 jednolůžkových až třílůžkových klimatizovaných pokojích (z toho 1 bezbariérový). 

Zdejší hotelová restaurace (kapacita 40 míst) patří k oblíbeným gurmánským místům. Je možné v ní oddělit pro komornější akce či jednání samostatný salónek cca pro 10 osob. Gastronomickou nabídku hotelu doplňuje velký (45 míst) a malý (15 míst) vinný sklep, lobby bar či letní venkovní zahrádka (cca 30 míst) na uzavřeném nádvoří a samozřejmě také prodejní vinotéka s širokou nabídkou kvalitních vín. 

Pokud návštěvníci přijíždějí autem, ocení v centru města vlastní uzavřené parkoviště; pokud přijíždějí jako cyklisté, čeká je veškerý komfort hotelu s certifikátem Cyklisté vítáni. Pro ubytované hosty zde funguje úschovna kol a v letních měsících i dobíjecí stanice pro elektrokola a skútry.
www.lahofer.cz/cs/hotel
 

ZNOJMO
PREMIUM Hotel****
Moderní Wellness & Wine hotel v severní části Znojma nabízí komfortní ubytování v nově zrekonstruovaných designových pokojích. Celková kapacita ubytování je zde 152 osob + možnost přistýlek pro dalších 13 osob. Vedle ubytování v pokojích Comfort jsou připraveny pokoje typu Premium a pokoj s bezbariérovým přístupem. 

Vyhlášená je hotelová restaurace. Zdejší vybraná gastronomie dbá na používání sezónních a regionálních potravin, a na své si tu přijdou i milovníci kvalitních vín. K dispozici je bar a hotelová restaurace á la carte s kapacitou 150 míst nebo vinný sklep U Krále Jana s krásnou cihlovou klenbou a kouzelnou atmosférou, který je nejstarší částí hotelu. V sezónně si můžete pochutnat na špičkových vínech i vybraných gastronomických specialitách také na příjemné venkovní zahrádce

Pro opravdový požitek je zde (nejen pro hotelové hosty) připraveno i moderní špičkové Wellness Centrum s krytým bazénem, vířivkou, parní saunou, vyhřívanou lavicí, masážemi, koupelemi, ozónovým boxem či rezonančním lůžkem (a také dobře zásobeným barem). Nově vybudovaný a rozšířený je zdejší Saunový svět zahrnující finskou saunu, infrasaunu, ochlazovací lázeň či odpočinkovou zónu se sluneční terasou. Nezbytnou součástí čtyřhvězdičkového hotelu je i vlastní Fitness Centrum s kardio-zónou, posilovnou a cyklo trenažéry.

V Premium Hotelu je možné celoročně pořádat kongresy, konference, firemní jednání a školení, koncerty, svatby, rodinné oslavy, maturitní večírky či setkání spolužáků po letech a soukromé akce všeho druhu. Vše s kapacitou cca 400 osob. Jsou zde k dispozici jak salónky menší s komornější atmosférou: Lovecký pro cca 15 osob či Vinařský pro 20 osob, anebo nově vybudovaný velký PREMIUM konferenční sál „XL“ s kapacitou až 200 osob při divadelním uspořádání nebo 150 osob při školním uspořádání. Mobilními stěnami se však dá rozdělit na 3 samostatné prostory různých velikostí. Nejmenší „S“ pro 10 osob, „M“ pro cca 30 osob a „L“ pro 50 osob. K tomu všemu je možné pro pořádání firemních i soukromých akcí využít stylový vinný sklep U Krále Jana s kapacitou až 120 osob anebo hotelovou restauraci pro 150 osob.
Svatební oslavu Vám zde připraví tzv. „na klíč“ a novomanžele jistě potěší svatební dar Premium Hotelu – ubytování zdarma v pokoji Premium se snídaní a volným vstupem do wellness (Whirlpool, masáž chodidel, parní kabina, bazén).
www.premiumhotel.cz


Vodácká tábořiště na řece Dyji
Splavná řeka Dyje je ideální zejména pro začínající vodáky anebo pro rodiny s dětmi, které ocení klidnou a bezpečnou vodu. K vodáctví však neodmyslitelně patří noclehy ve stanu a spacáku i romantika večerních táborových ohňů s kytarou a špekáčky. Tu správnou atmosféru vodáckého tábořiště můžete u Dyje zažít hned na 3 místech: ve Znojmě, v Krhovicích a v Hrádku. Provoz ve všech zajišťuje Vodácké centrum Znojmo sídlící ve Staré vodárně přímo pod hrází Znojemské přehrady. Zde si také můžete veškeré vodácké vybavení půjčit a sem Vás také dovezou vodáckým autobusem zpět i s lodí, ať už doplujete kamkoli...

Kdo by chtěl plout dále a užít si i druhou polovinu přírodní rezervace Meandry Dyje, může se vydat až k Hevlínu na cca 11kilometrový úsek s jedním sjízdným jezem. Řeka se zde stále příjemně kroutí a proudí. Až v blízkosti Hevlína začíná být koryto narovnané a regulované. Ti, co budou vracet lodě, svou plavbu ukončí na levém břehu u Hevlínského mostu. Kdo pokračuje dále po řece, má na pravém břehu možnost přespání na upraveném rovném plácku ovšem prozatím pouze se suchým záchodem. Pokračovat se pak dá až do Jevišovky (bohužel bez tábořiště) a další den pak doplout do Pasohlávek u Novomlýnských nádrží.
http://pujcovna.vodaci.org

 

ZNOJMO-POPICE
Penzion ALMA 
Rodinný penzion s ovčí farmou stojící na hranici Národního parku Podyjí nabízející klid a soukromí i odpočinek u vína a v čisté přírodě. 
Penzion ALMA nabízí ubytování v apartmánech s celkovou kapacitou 20 osob (17 lůžek + 3 přistýlky). K dispozici je 8 pokojů ve dvou sousedících budovách: 5x dvojlůžkový apartmán, 1x třílůžkový apartmán, 1x rodinný apartmán (2 dvojlůžkové pokoje). Každý apartmán má vlastní koupelnu s WC a sprchovým koutem, je vybaven ledničkou a TV. Samozřejmostí je Wi-Fi. Hostům se zde nabízí i společenská místnost, kuchyně, terasa, gril, venkovní posezení, udírna, ale i vinotéky s nabídkou místních kvalitních vín. Prohřát se tu můžete v klasické finské sauně a pro sportovní vyžití je u penzionu prostor pro pétanque, badminton nebo míčové hry. Každá budova má svůj vlastní vjezd, uzavřené parkoviště a zamykatelnou kolárnu na uložení kol. Cykloturistika mezi prosluněnými a úrodnými vinicemi nebo v sousedním Národním parku Podyjí je totiž zdejším hlavním lákadlem. A k tomu blízkost královského města Znojma – historického, turistického, kulturního, obchodního a dopravního centra regionu, i státních hranic s Rakouskem.
www.penzion-alma.cz