INFORMAČNÍ SYSTÉM NP PODYJÍ + OBCE NP PODYJÍ

Národní park Podyjí
Délka trasy: libovolná
Náročnost: střední
Zaměření: příroda
Počet zastavení: 27
Vybudováno roku: 2010
Více informací zde

Nejedná se o klasickou naučnou stezku vyznačenou po celé své trase, ale o soubor terénních informačních panelů, které Správa Národního praku Podyjí buduje postupně v krajině. Prvních 14 informačních panelů vzniklo už v roce 1995, další 4 přibyly roku 1999 ve Vranově nad Dyjí. V roce 2010 byl informační systém nově vybudován a roku 2012 opět doplněn. Nyní má celkem 27 informačních zastavení:
Čížov – Železná opona, Hardegg – Hardeggská vyhlídka, Údolí Dyje – most u Hardeggu, Ledové sluje, Opuštěný meandr, Hamerské vrásy, Hradišťské terasy – Nad lomem, Králův stolec, Mašovická střelnice – Nivky, Přítoky řeky Dyje – Žlebový potok, Hrady v krajině – Nový Hrádek u Lukova, Lesy – příčky, Havranické vřesoviště, Devět mlýnů, Řeka Dyje, Kamenná moře, Vřesoviště Kraví hora, Krajina na okraji, Fladnitzké vřesoviště, Vranovský lesopark, Šobes, Studánka hraběnky Heleny, Felicitina studánka, Louky, Horecký kopec, Příroda Nového hrádku a Vrch Větrník u Čížova.
V roce 2009 bylo vybudováno také několik panelů s informacemi o obcích v ochranném pásmu Národního praku Podyjí. Je jich celkem 8: Havraníky, Znojmo-Popice, Znojmo-Konice, Znojmo-Hradiště, Nový Šaldorf-Sedlešovice, Mašovice, Podmolí a Hnanice.

INFORMAČNÍ SYSTÉM NP PODYJÍ + OBCE NP PODYJÍ

Čížov 176, 67102 Horní Břečkov - Čížov

Kontaktní údaje


www.nppodyji.cz