Znovín Znojmo

Typ subjektu


Podnikatelský subjekt

Kategorie členství


Martketing

Funkce


Člen představenstva

Členem od


2017

Známý znojemský výrobce vín, který je právem považován za průkopníka vinařské turistiky na Znojemsku.

Společnost Znovín Znojmo, a. s., se sídlem v Šatově patří k nejznámějším a nejpopulárnějším stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Pro představu – denně prodá na 17.000 lahví vína a reprezentuje přibližně 3,5 % všech vín, která se vypijí v České republice.

Filosofie společnosti je založena na důvěře zákazníka. Obchodní partneři oceňují především stabilní kvalitu vín a široký sortiment výrobků, který se neustále inovuje. Proto Znovínské vinařské portfolio uspokojí téměř všechny typy zákazníků. Znovín využívá moderní světové trendy, zároveň však ctí místní tradici. Je neúnavným propagátorem terroir a ctí unikátnost prostředí každé vinice. Dnes již téměř neexistuje významná světová výstava vín, na které by Znovín nezískal to nejvyšší ocenění.

Znovín Znojmo je také členem sdružení VOC Znojmo – prvního vinařského apelačního systému v České republice. Pod ochrannou známkou „vína originální certifikace“ tak dodržuje marketing kontrolovaného původu hroznů z vybraných a uznaných viničních tratí, a to u tří nejtypičtějších odrůd Znojemska: Sauvignonu, Ryzlinku rýnského a Veltlínského zeleného.


Průkopník vinařské turistiky

Znovín mnohokrát udával a stále udává trendy českému vinařství. Byl například první společností, která zahájila výrobu tzv. řízeného kvašení v 90. letech, první uvedl do života dnes již běžnou a oblíbenou zásilkovou službu. Zapůsobil aktivitami spojujícími víno a umění v Louckém klášteře, dobře propojil víno a sport. Spolupořádal také několik tzv. přelomových vinařských výstav. Jako první uvedl do života velmi dobře organizovaná a stále více populární Vinařská putování atd.

Znovín je známý také svým propracovaným Vinařským turistickým programem, který představil poprvé v roce 2003. Nabízí v něm řadu atraktivních cílů: Návštěvnické centrum s vinařským a bednářským muzeem a uměleckou galerií v premonstrátském klášteře v Louce, Křížový sklep v Příměticích, degustační stánky přímo ve vinicích (např. slavný Šobes v Národním parku Podyjí nebo Stará vinice v Havraníkách a nově i na viniční trati Peklo v Šatově). Dále Vinařský turistický program zahrnuje Moravský sklípek v Šatově nebo oblíbený Znojemský turistický vláček. Pro své stálé zákazníky Znovín každoročně pořádá populární Putování po vinicích a archivních sklepích. Podporuje i individuální putování pro menší skupiny.

Kromě toho je Znovín aktivním propagátorem Nordic Walking, tedy chůze, která léčí. Jeho vlastní program nazvaný Znovín Walking přináší soubor chodeckých tras pro začátečníky i pokročilé vedoucích vinohrady a nádhernou krajinou Národního parku Podyjí. Tento program přirozené chůze s holemi byl oceněn i v řadě turistických soutěží.

Galerie
Pořádané akce

Sídlo

Znovín Znojmo, a.s.
Šatov 404
67122 Šatov

Sociální sítě

Facebook Instagram

Webové stránky

https://www.znovin.cz

Emailový kontakt

znovin@znovin.cz

Telefon

+420 515 226 620