ZNOVÍN Znojmo

Typ subjektu


Podnikatelský subjekt

Kategorie členství


Martketing

Funkce


Řádný člen + Člen Představenstva

Členem od


2017

Známý znojemský výrobce vín, který je právem považován za vinařského leadera regionu a průkopníka vinařské turistiky na Znojemsku.

Společnost Znovín Znojmo, a. s., se sídlem v Šatově patří k nejznámějším a nejpopulárnějším stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Pro představu – denně prodá na 17.000 lahví vína a reprezentuje přibližně 3,5 % všech vín, která se vypijí v České republice.

Filosofie společnosti je založena na důvěře zákazníka. Obchodní partneři oceňují především stabilní kvalitu vín a široký sortiment výrobků, který se neustále inovuje. Proto Znovínské vinařské portfolio uspokojí téměř všechny typy zákazníků. Znovín využívá moderní světové trendy, zároveň však ctí místní tradici. Je neúnavným propagátorem terroir a ctí unikátnost prostředí každé vinice. Dnes již téměř neexistuje významná světová výstava vín, na které by Znovín nezískal to nejvyšší ocenění.

Znovín Znojmo je také členem sdružení VOC Znojmo – prvního vinařského apelačního systému v České republice. Pod ochrannou známkou „vína originální certifikace“ tak dodržuje marketing kontrolovaného původu hroznů z vybraných a uznaných viničních tratí, a to u tří nejtypičtějších odrůd Znojemska: Sauvignonu, Ryzlinku rýnského a Veltlínského zeleného.


Průkopník vinařské turistiky

Znovín mnohokrát udával a stále udává trendy českému vinařství. Byl například první společností, která zahájila výrobu tzv. řízeného kvašení v 90. letech, první uvedl do života dnes již běžnou a oblíbenou zásilkovou službu. Zapůsobil aktivitami spojujícími víno a umění v Louckém klášteře, dobře propojil víno a sport. Spolupořádal také několik tzv. přelomových vinařských výstav. Jako první uvedl do života velmi dobře organizovaná a stále více populární Vinařská putování atd.

Znovín je známý také svým propracovaným Vinařským turistickým programem, který představil poprvé v roce 2003. Nabízí v něm řadu atraktivních cílů: Návštěvnické centrum ve znojemském premonstrátském klášteře v Louce, unikátní Křížový sklep v Příměticích, degustační stánky přímo ve vinicích (např. slavný Šobes v Národním parku Podyjí nebo Staré vinice v Havraníkách a nově i na viniční trati Peklo v Šatově) či Moravský sklípek v Šatově s naučnou vinicí starých odrůd. Jde o místa, která jsou také zařazena do trasy unikátního VINObusu, křužijícího s průvodcem a degustačními zastávkami věhlasné vinice v okolí Znojma.

Monumentální barokní areál Louckého kláštera hostí díky Znovínu Znojmo nejen vinařské návštěvnické centrum s prodejnou vín a regionálních produktů, ale i vinařské a bednářské muzeum a nevšední vinařskou uměleckou galerií přezdívanou "Znojemský Louvre". Znovín Znojmo zde organizuje komentované prohlídky s průvodcem zakončené degustací výtečných vín. Od dubna 2022 je prohlídkový okruh nově rozšířen o soukromou sbírku historických kolkovaných cihel z nejrůznějších cihelen Znojemska (z jejichž produkce vyrosly i zdejší slavné sklepy), dále sugestivní expozici "železné opony" zapůjčenou z Technického muzea v Brně, anebo unikátní kolekci velkoformátových puzzle obrazů zpodobňujících kompletní Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Jde přitom o sbírku zapsanou do České knihy rekordů, zapůjčenou na 5 let, jejíž výtěžek ze vstupného bude věnován na další opravy rozsáhlého klášterního areálu v Louce.

Jeho prostory – barokní štukové sály, rozlehlá sklepení nebo řada menších sálů a salónků – slouží také jako stylové zázemí pro pořádání nejrůznějších konferencí, přednášek, svateb a dalších firemních či společenských akcí.

Pro své stálé zákazníky Znovín každoročně na jaře a na podzim pořádá populární Putování po vinicích a archivních sklepích. Podporuje i individuální putování pro menší skupiny. Je spolupořadatelem řady vyhlášených vinařských a sportovních akcí v regionu, např. Burčákfest, Noční prohlídky Znojma se Znovínem anebo cyklistických závodů Author Znovín Cup "Vinařská 50", Kolo pro život – Znojmo burčák Tour či Krajem vína – Tour de burčák.

Kromě toho je Znovín aktivním propagátorem Nordic Walking, tedy chůze, která léčí. Jeho vlastní program nazvaný Znovín Walking přináší soubor chodeckých tras pro začátečníky i pokročilé vedoucích vinohrady a nádhernou krajinou Národního parku Podyjí. Tento program přirozené chůze s holemi v rukou byl oceněn i v řadě turistických soutěží. Novinkou pro milovníky sportovních aktivit je od roku 2020 Znovínský koloběžkový okruh vedoucí po obou přezích řeky Dyje, který začíná i končí u Louckého kláštera ve Znojmě.

Galerie
Sídlo

Znovín Znojmo, a.s.
Šatov 404
67122 Šatov

Sociální sítě

Facebook Instagram

Webové stránky

https://www.znovin.cz

Emailový kontakt

znovin@znovin.cz

Telefon

+420 515 226 620