VINOTRH – Znojemská vína

Typ subjektu


Podnikatelský subjekt

Kategorie členství


Martketing

Funkce


Člen revizní komise

Členem od


2017

Společnost VINOTRH je spojením vinařů Znojemské vinařské podoblasti nabízející kvalitní vína jak v unikátní Enotéce znojemských vín v centru Znojma, tak on-line ve speciálním vinařském e-shopu.

Přímo v historickém centru Znojma, v areálu bývalého znojemského hradu a naproti městskému pivovaru, se nachází Enotéka znojemských vín. Jde o největší vinařskou degustační místnost obsluhovanou systémem By The Glass v České republice. Jedná se o samoobslužný systém vinných automatů, který nabízí volbu ze tří možností degustačního množství ve třech cenových variantách. Každý má možnost si vybrat víno podle vlastních preferencí a díky kartě, kterou si zakoupí a nechá nabít na jím zvolenou částku u vstupu do Enotéky, může libovolně ochutnávat.

Celkem 120 vín, která pocházejí výhradně ze Znojemské vinařské podoblasti, je pečlivě vybráno z portfolia portálu se znojemskými víny VINOTRH.CZ, který sdružuje 29 místních vinařství. Stálá expozice Enotéky zahrnuje 70 vzorků, jejichž skladba kopíruje profil vín naší vinařské podoblasti. Najdete v ní vína lokálních odrůd, samozřejmě v různých stupních cukernatosti, různé zajímavé odrůdy, ale i vinařské speciality jako jsou vína naturální, vína ledová nebo slámová. Stálá expozice se mění vždy v červnu aktuálního roku a je v platnosti po celý následující rok. 30 vín v tzv. tematické sekci hlavního degustačního prostoru se pak mění minimálně 3x ročně, podle aktuálních témat.

Dalších 20 vzorků, mezi které jsou pravidelně doplňovány novinky, pak můžete ochutnat ve vstupním prostoru Enotéky. Zde najdete designově řešenou kavárnu s širokou nabídkou čerstvě pražené kávy a s domácími zákusky z lokální produkce. 

Kávu i skleničku vína si zde můžete vychutnat také na předzahrádce, odkud je nádherný výhled na údolí řeky Dyje a historické centrum města se známou siluetou Mikulášského kostela. Kouzelné výhledy se nabízí také z vnitřních prostor kavárny, za jejímž neotřelým architektonickým řešením stojí úspěšné brněnské studio CHYBIK + KRISTOF, které získalo právě za řešení tohoto prostoru nejedno ocenění na mezinárodních architektonických soutěžích

Unikátní koncept designové kavárny a degustačního centra znojemských vín vznikl v roce 2019 na platformě společnosti Vinotrh.cz. Ta provozuje vinařský e-shop www.vinotrh.cz, kde najdete nejen vína znojemských vinařů, ale i speciální kolekce a vinařské dárky. Jsou zde také tipy na ubytování ve vinařstvích - např. Hotel LAHOFER ve starobylém srdci Znojma anebo Hotel Hanzel stejnojmenného vinařství v Miroslavi.

Nejlepší požitek z vychutnávání znojemských vín je ale vždy přímo na vinici. Jeden z nejnovějších a nejzajímavějších vinařských cílů najdete v Dobšicích u Znojma. V roce 2020 se zde ve vinici U Hájku otevřel architektonický skvost vonící vínem, a to nové sídlo Vinařství LAHOFER spojený s návštěvnickým centrem jménem LAHOtéka. Rozsáhlý stavební projekt (opět z dílny architektonického studia CHYBIK + KRISTOF) sbírá jedno prestižní ocenění za druhým a v USA dokonce získal titul Design Vanguard 2019 ještě před dokončením realizace! Motiv vinných řádků prostupuje konstrukci systému i vizuální prvky a celá stavba tak citlivě navazuje na okolní krajinu posetou vinohrady. Nové reprezentativní vinařské centrum je spojené s výrobní halou s kapacitou tanků okolo 700 000 litrů i administrativním zázemím jedné z největších vinařských společností na Znojemsku. Dominantou stavby ve tvaru obří vlny je pochozí střecha, která slouží jako otevřený letní amfiteátr i vyhlídková terasa. V sezoně se tu pořádají koncerty, divadla, promítá letní kino anebo pořádají nejrůznější společenské akce či oslavy. Vzniklo tak nejen nové vinařské sídlo, ale také významné kulturně-společenské centrum regionu.

Galerie
Pořádané akce

Sídlo

VINOTRH, s.r.o.
Brněnská 523
671 82 Dobšice

Sociální sítě

Facebook

Webové stránky

http://www.vinotrh.cz/

Emailový kontakt

objednavky@vinotrh.cz

Telefon

+420 727 876 093