U Tesařů a Hasičský pivovar Bítov

Typ subjektu


Soukromý podnikatel

Kategorie členství


Marketing

Funkce


Řádný člen

Členem od


2019

Rodina Tesařova se gastronomií a ubytovacím službám na Bítovsku a Vranovsku věnuje již několik desetiletí. Dnes manželé Tesařovi provozují nejen ubytovací a stravovací zařízení, ale i vlastní pivovar.

Historie firmy sahá do roku 1987, kdy rodina Tesařova provozovala známou restauraci Větrný mlýn v Lesné. Od roku 1995 vlastní restauraci s penzionem U Tesařů v Bítově, v roce 2008 vzniká další ubytovací zařízení Chaty U Tesařů a roku 2015 manželé Tesařovi otevírají nový Hasičský pivovar Bítov.

Objekt rodinného Penzionu a restaurace U Tesařů s celoročním provozem se nachází v rekreační oblasti Vranovské přehrady ve středu obce Bítov. V místě a nejbližším okolí najdete ideální podmínky ke koupání i rybolovu, sportování i turistice a okolní terény ocení zejména cyklisté. Celé Bítovsko je malebný kraj s bohatou historií (už v 8. stoloetí zde stávalo významné velkomoravské hradisko) obklopený překrásnou přírodou se spoustou kulturních a historických památek. 

V příjemném prostředí restaurace se podávají česká a moravská jídla (vítěz testu deníku MF DNES v roce 2006), velký výběr cukrářských výrobků a kvalitní vína ze Znojemské vinařské oblasti. Těšit se můžete na místní vyhlášené speciality: pečené vepřové koleno, pivní škvarky či domácí malinovo-makový zákusek Tesák řez. Během roku se zde připravují gastronomické akce, které vycházejí z tradičních surovin i místních lidových zvyků - např. na podzim Svatomartinská husa, zvěřinové hody v době Adventu anebo na jaře velikonoční jehněčí speciality. Vkusně zařízená restaurace s kavárnou nabízí 70 míst k sezení. V sezóně se otevírají i venkovní terasy s celkovou kapacitou až 90 míst, na kterých se v létě pořádají pravidelné hudební večery.

Rodinný penzion U Tesařů nabízí ubytování celkem ve 14 pokojích s vlastní koupelnou s celkovou kapacitou 35 lůžek. Pro ubytované hosty je k dispozici uzamykatelné parkoviště i úschovna kol. Mimo sezónu je objekt ideální pro pořádání rodinných oslav či menších firemních akcí a školení pro cca 40 osob.

Ubytování je však možné také v chatách U Tesařů - jde o 4 chaty (apartmány) přímo u vody v zátoce Vranovské přehrady-Bítov Horka. Každá je vybavena 4 pevnými lůžky, rokládací pohovkou, zařízenou kuchyňkou a jídelním koutem i vlastní koupelnou se sprchou. Součástí ubytovacího areálu je také gril, ohniště s posezením, pískoviště pro děti nebo hřiště na míčové sporty. Zaparkovat se dá přímo u chaty.

V listopadu 2015 manželé Tesařovi otevřeli zcela nový Hasičský pivovar Bítov. Prostor bývalé hasičské zbrojnice přebudovali na soukromý pivovar s pivnici a celý prostor spojili se sousední restaurací a penzionem U Tesařů. Začali vařit vlastní pivo Tesák, nepasterizované a nefiltrované, vyráběné výhradně z českých surovin - moravskéhých sladů, žateckých chmelů a bítovské pramenité vody. Pro piva typu ALE používají chmely dovážené z USA a Austrálie. Pivovar se zaměřuje na tradiční výrobu se spodním kvašením a zráním v ležáckých tancích. Filozofie pivovaru se dá shrnout to motta „pivo s láskou vařené“ - návštěvník má možnost ochutnat kvalitní pivo uvařené a hýčkané sládkem-majitelem, a to nejen ve zdejší pivnici či sousední restauraci U Tesařů, ale i na řadě míst v okolí celé Vranovské přehrady.

Restaurace a penzion U Tesařů získala ocenění Spokojený zákazník Jihomoravského kraje 2017. Cena byla udělena za perfektní servis a kvalitní zajištění služeb pro návštěvníky. Cenu udělilo Sdružení českých spotřebitelů (SČS) pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a propůjčuje se na roky 2017-2019.
Pořádané akce

Sídlo

Restaurace a penzion U Tesařů
Bítov /101
671 10 Bítov

Sociální sítě

Facebook

Webové stránky

http://www.utesaru.cz

Emailový kontakt

penzion@utesaru.cz

Telefon

+420 515 294 616, +420 737 842 777, +420 723 049 775