U Tesařů a Hasičský pivovar Bítov

Typ subjektu


Soukromý podnikatel

Kategorie členství


Marketing

Funkce


Řádný člen

Členem od


2019

Rodina Tesařova se gastronomií a ubytovacím službám na Bítovsku a Vranovsku věnuje již několik desetiletí. Dnes manželé Tesařovi provozují nejen ubytovací a stravovací zařízení, ale i vlastní pivovar.

Historie firmy sahá do roku 1987, kdy rodina Tesařova provozovala známou restauraci Větrný mlýn v Lesné. Od roku 1995 vlastní restauraci s penzionem U Tesařů v Bítově, v roce 2008 vzniká další ubytovací zařízení Chaty U Tesařů a roku 2015 manželé Tesařovi otevírají nový Hasičský pivovar Bítov.

Objekt rodinného Penzionu a restaurace U Tesařů s celoročním provozem se nachází v rekreační oblasti Vranovské přehrady ve středu obce Bítov. V místě a nejbližším okolí najdete ideální podmínky pro koupání i rybolov, sportování i turistiku a okolní terény ocení zejména cyklisté. Celé Bítovsko je malebný kraj s bohatou historií (už v 8. století zde stávalo významné velkomoravské hradisko) obklopený překrásnou přírodou se spoustou kulturních a historických památek. 

Rodina Tesařova stojí také za vybudováním místního cyklookruhu "Pivovarská 12", která na 12 km představuje nejzajímavější pivní, historické i přírodní cíle v okolí Bítova. Okruh začíná i končí u Hasičského pivovaru, vede okolo hradu Bítov, Jezírka lásky, Slaměného mostu i přes prvotřídní vyhlídková místa. Převážně lesní cesty lákají nejen turisty a cyklisty, ale jsou také oblíbenou trasou rekreačních běžců.
 

Poctivá gastronomie

V příjemném prostředí restaurace se podávají česká a moravská jídla (vítěz testu deníku MF DNES v roce 2006), velký výběr cukrářských výrobků a kvalitní vína ze Znojemské vinařské oblasti. Těšit se můžete na místní vyhlášené speciality: pečené vepřové koleno, pivní škvarky či domácí malinovo-makový zákusek Tesák řez. Během roku se zde připravují gastronomické akce, které vycházejí z tradičních surovin i místních lidových zvyků – např. na podzim Svatomartinská husa, zvěřinové hody v době Adventu anebo na jaře velikonoční jehněčí speciality. Vkusně zařízená restaurace s kavárnou nabízí 70 míst k sezení. V sezóně se otevírají i venkovní terasy s celkovou kapacitou až 90 míst, na kterých se v létě pořádají pravidelné hudební večery.
 

Pohodlné ubytování 

Rodinný penzion U Tesařů nabízí ubytování celkem ve 14 pokojích s vlastní koupelnou s celkovou kapacitou 35 lůžek. Pro ubytované hosty je k dispozici uzamykatelné parkoviště i úschovna kol. Mimo sezónu je objekt ideální pro pořádání rodinných oslav či menších firemních akcí a školení pro cca 40 osob.

Ubytování je však možné také v chatách U Tesařů – jde o 9 apartmánových chat přímo u vody v zátoce Vranovské přehrady Bítov-Horka. Každá je vybavena 4 pevnými lůžky, rozkládací pohovkou, zařízenou kuchyňkou a jídelním koutem i vlastní koupelnou se sprchou. Součástí ubytovacího areálu je také gril, ohniště s posezením, pískoviště pro děti nebo hřiště na míčové sporty. Zaparkovat se dá přímo u chaty. Celková kapacita chat je 45 lůžek.
 

Vlastní pivovar 

V listopadu 2015 manželé Tesařovi otevřeli zcela nový Hasičský pivovar Bítov. Prostor bývalé hasičské zbrojnice přebudovali na soukromý pivovar s pivnici a celý prostor spojili se sousední restaurací a penzionem U Tesařů. Začali vařit vlastní pivo Tesák, nepasterizované a nefiltrované, vyráběné výhradně z českých surovin - moravských sladů, žateckých chmelů a bítovské pramenité vody. Pro piva typu ALE používají chmely dovážené z USA a Austrálie. Pivovar se zaměřuje na tradiční výrobu se spodním kvašením a zráním v ležáckých tancích. Filozofie pivovaru se dá shrnout to motta „pivo s láskou vařené“ – návštěvník má možnost ochutnat kvalitní pivo uvařené a hýčkané sládkem-majitelem, a to nejen ve zdejší pivnici či sousední restauraci U Tesařů, ale i na řadě míst v okolí celé Vranovské přehrady. 
 

Řada ocenění 

Restaurace a penzion U Tesařů získala ocenění Spokojený zákazník Jihomoravského kraje poprvé v roce 2017 a podruhé v roce 2020. Cena je udělována za perfektní servis a kvalitní zajištění služeb pro návštěvníky. Uděluje ji Sdružení českých spotřebitelů (SČS) pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a propůjčuje se vždy na dva následující roky. 

Další ocenění získalo i pivo Tesák vařené ve zdejším Hasičském pivovaru. Černý Tesák 13% získal zlatou medaili ve Zlaté pivní pečeti 2020 na mezinárodním XXX. Pivním festivalu v Českých Budějovicích. Polotmavý ležák Tesák 12% získal bronzovou medaili ve stejné soutěži už v roce 2019. Pivo Tesák je také držitelem certifikační značky ZNOJEMSKO – regionální produkt.

Galerie
Sídlo

Restaurace a penzion U Tesařů
Bítov /101
671 10 Bítov

Sociální sítě

Facebook

Webové stránky

http://www.utesaru.cz

Emailový kontakt

penzion@utesaru.cz

Telefon

+420 515 294 616, +420 737 842 777, +420 723 049 775